LE 1 les 1. Opbouw uitleg van een opdracht

B1K1 examen
basis kerntaak 1
gaat over les-leiding geven
gaat over didactiek: de theorie van het lesgeven.
1 / 54
next
Slide 1: Slide
SportMBOStudiejaar 1

This lesson contains 54 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

B1K1 examen
basis kerntaak 1
gaat over les-leiding geven
gaat over didactiek: de theorie van het lesgeven.

Slide 1 - Slide

Slide 2 - Slide

Beoordeling LE 1: loopt’t lukt’t:

• 2 X een  praktijkbeoordeling lesgeven. Lesgeven op loopt 't lukt 't niveau. 1 X beoordeling door  jouw bpv- begeleider en 1X beoordeling op school door jouw vakdocent. 

• 3 X theorie toetsen (digitaal in lesson up).

• 1 X beoordeling op jouw lesvoorbereiding.

Slide 3 - Slide

Leerdoelen lesvoorbereiding
Je kan op het LVB-formulier  de kolom organisatie en begeleiding uitwerken op de volgende punten:

1. kolom begeleiding de werkvormen:  aandachtvragen, opdrachtvorm, opdrachtvoorbeeld en observeren
2. kolom organisatie: plattegrond en legenda 

Slide 4 - Slide

Leerdoelen praktijk
je weet hoe je aandacht moet vragen en houden
Je kan de opdracht kort en duidelijk uitleggen
je kan PPD toepassen bij het geven van de opdracht
bij het observeren loop je rond en blijf je aan de buitenkant

Slide 5 - Slide

werkwijze lessen didactiek
De eerste les van de week geeft de docent een voorbeeld les met de aandachtspunten die in de theorie zijn behandeld.
De tweede les van de week geven studenten aan elkaar les en wordt de theorie herhaald en vind er verdieping plaats. De inhouden die in de les besproken door worden moeten de studenten toegepast worden op het LVB en in het lesgeven.

Slide 6 - Slide


De komende  slides wordt de samenhang/relatie tussen het boek,  LVB-formulier en het model van Gelder uitgelegd. 

Slide 7 - Slide

De vier didactische sleutelvragen zijn:
1. Waar moet ik beginnen? - Wat is de beginsituatie?
2. Wat wil ik bereiken? - Wat zijn mijn doelstellingen?
3. Hoe ga ik de les geven? 
4. Heb ik mijn doel bereikt? 

  • Deze vragen vormen de sleutel tot het geven van een goede les
  • De vier didactische sleutelvragen kun je weergegeven in een schema 

Slide 8 - Slide

Slide 9 - Slide

Slide 10 - Slide

Slide 11 - Slide

De hoofdstukken van het didactiekboek komen overeen met de kolommen van het LVB. 

Het boek heeft dus dezelfde indeling als jouw LVB formulier en als het lesgeefmodel van van Gelder. 

Slide 12 - Slide

lees de volgende tekst door
Lees in  het boek de Sportleider als lesgever   bLz 192 tm 194. 
  • Hoofdstuk: LE 7 didactische werkvormen: 
  • paragraaf: wijze van aanbieden: 
  • opdrachtvorm en opdrachtvoorbeeld 
  • (voor diegene die nog geen boek hebben staat de tekst in de volgende twee slides)

Slide 13 - Slide

Slide 14 - Slide

Slide 15 - Slide

vraag 1: Wat is het verschil tussen een opdrachtvorm en instructievorm?

Slide 16 - Open question

Waarom moet je over het algemeen opdracht- en instructie vorm uit elkaar houden, niet gelijktijdig toepassen?

Slide 17 - Open question

Wat wordt bedoelt met PPD

Slide 18 - Open question

Is een verbale opdracht het praatje of het plaatje?
A
juist
B
onjuist

Slide 19 - Quiz

Wat betekent KISS

Slide 20 - Open question

Is een visuele opdracht het praatje of het plaatje?
A
juist
B
onjuist

Slide 21 - Quiz

Bespreek met de klas de antwoorden op de onderstaande vragen: 
Geef een voorbeeld van open opdracht,
Geef een voorbeeld van een gesloten opdracht

Slide 22 - Slide

Op de volgende dia zie je een overzicht aan activiteiten van de lesgever en sporters bij het uitleggen van een opdracht. 
Dit schema kunnen studenten gebruiken om feedback te geven bij het onderling lesgeven. 

Slide 23 - Slide

Slide 24 - Slide

Leerdoelen lesvoorbereiding
Je kan op het LVB-formulier  de kolom organisatie en begeleiding uitwerken op de volgende punten:

1. kolom begeleiding de werkvormen:  aandachtvragen, opdrachtvorm, opdrachtvoorbeeld en observeren
2. kolom organisatie: plattegrond en legenda 

Slide 25 - Slide

de organisatie van een sportles

Slide 26 - Mind map

Lees paragraf 5.3.2 van je boek door.
Het lesvoorbereidingsformulier.

Slide 27 - Slide

Wat kun je in de kolom organisatie zetten?

Slide 28 - Open question

Wat komt er op een plattegrond, overzichtstekening te staan?

Slide 29 - Open question

De lesvoorbereiding
In de kolom Organisatie kun je zetten:
  • het benodigde materiaal en andere middelen
  • plattegronden en overzichtstekeningen
  • de tijdsplanning van de les
  • hoe je materiaal laat klaarzetten/verplaatsen
  • hoe je groepen samenstelt
  • hoe SB-deelnemers rouleren
  • hoe je alles laat opruimen.

Slide 30 - Slide

Plattegronden en overzichtstekeningen
  • de plaats van de toestellen en het materiaal
  • de plaats van de SB-deelnemers
  • de plaats van de lesgever
  • de loopweg (de route waarlangs een deelnemer zich beweegt)
  • de balbaan, de pass.

Slide 31 - Slide

Slide 32 - Slide

Slide 33 - Slide

Slide 34 - Slide

Slide 35 - Slide

Slide 36 - Slide

Slide 37 - Slide

Slide 38 - Slide

link  online tekenprogramma
https://fclive-my.sharepoint.com/:p:/r/personal/hero1_fcroc_nl/_layouts/15/Doc.aspx?sourcedoc=%7Bef8d8b13-bb22-4a83-99f2-af186f302e8e%7D&action=edit&wdPreviousSession=11e0ee4b-bca9-5582-8521-f9e336ba9d3f

Slide 39 - Slide

Bronnen

Boek LE 7 opdrachtvorm en voorbeeld  bLz 192 tm 194.
Boek LE 5 organiseren LVB 5.2 blz 131 tm 134

Slide 40 - Slide

 praktijk opdracht:
Bereid een oefening voor die je in de praktijkles aan jouw mede studenten gaat geven. De oefening duur 10 minuten. Je geeft les  aan de helft van de klas  op één helft van de zaal. 
Werk alleen de kolommen  begeleiding en organisatie uit van het LVB. Beschrijf de punten tav van jouw les. 

Slide 41 - Slide

Slide 42 - Slide

Wat heb je deze week geleerd?

Slide 43 - Slide

Beginsituatiev
Doelstelling
Evaluatie
Lesopbouw
Bewegingsvormen
Organisatie
Didactische vormen
Les/training

Slide 44 - Drag question

beginsituatie
doelstelling
les/training, oefeningen, begeleiding, organisatie
evaluatie
Heb ik mijn doel bereikt?
waar moet ik beginnen?
hoe ga ik mijn les geven?
heb ik bereikt wat ik wilde bereiken?

Slide 45 - Drag question

Voor welke aspecten van het model kan op de evaluatie gevolgen hebben? Let op! Meerdere antwoorden juist
A
op de doelstelling
B
op de begeleiding
C
op de organisatie
D
op de beginsituatie

Slide 46 - Quiz

wat komt niet voor in het didactisch model
A
de beginsituatie
B
de begeleiding
C
de accommodatie
D
de organisatie

Slide 47 - Quiz

Voor welke aspecten van het model kan op de evaluatie gevolgen hebben? Let op! Meerdere antwoorden juist
A
op de doelstelling
B
op de begeleiding
C
op de organisatie
D
op de beginsituatie

Slide 48 - Quiz

Welk antwoord komt niet voor in het didactisch model van Gelder?
A
de beginsituatie
B
de begeleiding
C
de accommodatie
D
de organisatie

Slide 49 - Quiz

welke antwoord hoort niet bij de didactische werkvormen:

A
opdracht uitleggen
B
opruimen
C
observeren
D
opdrachtvoorbeeld geven

Slide 50 - Quiz

Op mijn LVB-formulier staan de didactische werkvormen in de kolom begeleiding
A
Goed
B
Fout

Slide 51 - Quiz

Als ik mijn sporters observeer sta ik buiten de groep zodat ik iedereen kan zien en loop ik actief rond.
A
goed
B
fout

Slide 52 - Quiz

Vaak is het handig om het praatje en het plaatje gelijktijdig toe te passen
A
goed
B
fout

Slide 53 - Quiz


A

Slide 54 - Quiz