This lesson contains 17 slides, with interactive quizzes and text slides.
Lesson duration is: 60 min
Items in this lesson
Begeleiden van collega's
Les 4: Coachen
Slide 1 - Slide
Inhoud les
Planning
Lesdoelen
Welke begeleidingsstijlen zijn er?
Competenties Coach
GROW- model
Rollenspel: Voortgangsgesprek
Werken aan opdrachten
Slide 2 - Slide
Module planning
04-02-2025
Introductie + werkbegeleider
11-02-2025
Introductie van de student
18-02-2025
Coachen
25-02-2025
Voorjaarsvakantie
04-03-2025
Coachen
11-03-2025
Werkbegeleiden in de praktijk
18-03-2025
Werkbegeleiden in de praktijk
25-03-2025
Toetsen en beoordelen
01-04-2025
Toetsen en beoordelen
08-04-2025
Beoordelaar
15-04-2025
BPV- week
Slide 3 - Slide
Lesdoelen
De student kan benoemen welke competenties een coach moet beheersen
De student kan vertellen wat het GROW model betekent
De student kan het GROW model toepassen in een voortgangsgesprek
Slide 4 - Slide
Welke begeleidingsstijlen zijn er?
Slide 5 - Slide
Elize is derdejaars verzorgende student loopt nu 15 weken en geeft aan dat hij de zorg wil coördineren bij 4 laag complexe zorgvragers
A
Instrueren
B
Overtuigen
C
Ondersteunen
D
Delegeren
Slide 6 - Quiz
Kevin is eerstejaars verpleegkunde student en zit nu in zijn eerste week van zijn stage. Hij loopt met jou mee met de ochtendzorg.
A
Instrueren
B
Overtuigen
C
Ondersteunen
D
Delegeren
Slide 7 - Quiz
Emma is tweedejaars verpleegkunde student en wil graag ACT zwachtelen bij een cliënt. Ze heeft de handeling afgetekend op school en meerdere keren meegekeken met collega's.
A
Instrueren
B
Overtuigen
C
Ondersteunen
D
Delegeren
Slide 8 - Quiz
Anna is derdejaars verzorgende student en loopt nu bijna 20 weken stage in verpleeghuis. Wanneer je haar vraagt of ze een verblijfskatheter wil plaatsen bij een cliënt, merk je weerstand bij haar.
A
Instrueren
B
Overtuigen
C
Ondersteunen
D
Delegeren
Slide 9 - Quiz
Wat is coachen?
Coachen is een vorm van begeleiden gericht op het ontplooien en ontdekken van de mogelijkheden en talenten van een student.
Als coachende werkbegeleider stimuleer en motiveer je een student.
Slide 10 - Slide
Competenties van de coach
Geef de student heldere, eerlijke en constructieve feedback over het functioneren en de prestaties
Stimuleert de student om kritisch naar zichzelf te kijken
Begeleidt de student gericht op oplossingen
Motiveert de student om doelen te bereiken en uitdagingen aan te gaan
Toon betrokkenheid bij de problemen van de student bij het opleiden.