1Hi Plot26 Begrijpend Lezen les 5 en 6

Welkom 1Hi
Ga lekker zitten, pak je leesboek en duik in de wereld van jouw verhaal...



tot over 10 min ;-)
timer
10:00
1 / 26
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 2

This lesson contains 26 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

Welkom 1Hi
Ga lekker zitten, pak je leesboek en duik in de wereld van jouw verhaal...



tot over 10 min ;-)
timer
10:00

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

opwarmertje

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Hoe kan deze zin gerepareerd worden? Geef jouw correcte zin.

Slide 3 - Open question

This item has no instructions

In de krant staat... 
een stukje over kleine, vieze beestjes

Hoofdluis moeders niet meer weg te denken op basisscholen
Hoofdluis is de laatste twintig jaar een ware plaag op de basisscholen. Dat is ook het geval op de basisscholen in Stolwijk. Daarom zijn ‘luizen moeders’ ook niet meer weg te denken.

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

"Hoofdluis moeders niet meer weg te denken op basisscholen"
Wat is er niet meer weg te denken op basisscholen?

Slide 5 - Open question

Hoofdluis moeders kun je in de krantenkop lezen als: ‘de hoofdluis van de moeders’. Er had moeten staan Hoofdluismoeders, aan elkaar dus.
programma
  • intro woordpost
  • wat weten jullie eigenlijk al?
  • aan de slag; maken opdrachten lesmethode 
  • exit poll

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

conclusie verwachtingen
verwachtingen van jullie naar mij: aardig zijn, duidelijk en goede uitleg geven
mijn antwoord: wees positief, geef aan duidelijk aan waarmee je geholpen wilt worden, richting klasgenoten én mij (uitleg)

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

lesdoel
  • je onderzoekt, oefent en maakt zelf een tekstgeraamte
  • tekstendossier = leesdossier
  • je hebt een plan hoe een betere lezer te worden

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Woordpost
Wat ? Jij neemt een onbekend woord mee naar de les.
Hoe dan? Je geeft het woord,
je geeft de betekenis uit het woordenboek (of andere goede bron)
en je maakt een zin waarin de betekenis duidelijk wordt.


Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Woordpost
Wanneer? Na de herfstvakantie, iedere dinsdag.
Waarom? Werken samen aan onze woordenschat. 

Eindresultaat: woordenschatquiz van 1Hh

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Voorbeeld
attent = 
1. als je goed oplet
2. met zorg en aandacht voor anderen
zinnen:
1. Hij maakte ons attent op het mooie uitzicht.
2. Een attente lezer wees mij op mijn stijlfout.

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

timer
0:40
Uit welke drie onderdelen
bestaat
een tekst meestal?

Slide 12 - Mind map

This item has no instructions

timer
0:50
Welke functies hebben
deze tekstdelen?

Slide 13 - Mind map

This item has no instructions

timer
0:50
Noem zoveel mogelijk
tekstdoelen

Slide 14 - Mind map

This item has no instructions

Tekstdelen en hun functies
Inleiding: de aandacht van de lezer trekken, het onderwerp introduceren
Middenstuk: meer informatie over het onderwerp geven (deelonderwerpen uitwerken: uitleg en/of voorbeelden geven, vragen beantwoorden enz.)
Slot: een samenvatting of een conclusie schrijven. Niets nieuws!

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Tekstdoelen I
Informeren: je krijgt informatie over een onderwerp (waarover je nog niets/niet veel wist -> iets is nieuw)
Uitleg geven: je krijgt uitleg over hoe iets werkt, in elkaar zit of gebruikt moet/kan worden
Overtuigen: een schrijver wil zijn mening overbrengen op jou als lezer en dat je die zelfde mening hebt

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Tekstdoelen II
Opiniëren: een schrijver wil je na laten denken over een onderwerp en je zelf een mening laten vormen
Overhalen (activeren): een schrijver wil dat je iets gaat doen, bijvoorbeeld kopen
Amuseren: een schrijver wil je vermaken

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Een recept voor een appeltaart
timer
0:15
A
informeren
B
uitleg geven
C
overhalen
D
amuseren

Slide 18 - Quiz

This item has no instructions

Een recensie (over een boek of een film)
timer
0:15
A
informeren
B
overhalen
C
overtuigen
D
amuseren

Slide 19 - Quiz

This item has no instructions

Een schoolboektekst
timer
0:15
A
overtuigen
B
informeren
C
overhalen
D
amuseren

Slide 20 - Quiz

This item has no instructions

Slide 21 - Slide

uitdelen uitdraaien

Wat zit er in jouw leesdossier?
zie classroom
1. leesautobiografie (er ontbreken nog 4 lln)
2. verwerkingsopdracht 1: recensie
korte uitleg

Slide 22 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag
  • H1.2 Lezen, blz. 16, maken opdr. 1
  • lezen theorie 'Leesstrategieën', maken opdr. 2
  • lezen theorie 'Tekstverband 1', maken opdr. 3


Slide 23 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag met Plot26
Lezen 1 les 5 (25 min)
  • maken opdr. 1 t/m 5
Klaar? Kleine pauze
Daarna?
Ga lekker verder met Les 6, opdracht 4. Werk in tweetallen (twee weten meer dan één) + teksten zoeken.



Slide 24 - Slide

This item has no instructions

wat neem je mee van deze les?

Slide 25 - Open question

This item has no instructions

Bedankt en tot de volgende les

Slide 26 - Slide

This item has no instructions