5H Feedback geven en reflecteren periode 2, les 4

Feedback geven en reflecteren
1 / 28
next
Slide 1: Slide
NederlandsVoortgezet speciaal onderwijsLeerroute 4Leerroute 5Leerroute 6

This lesson contains 28 slides, with interactive quizzes, text slides and 3 videos.

Items in this lesson

Feedback geven en reflecteren

Slide 1 - Slide

Planning
  •  Mededelingen
  • Instructie/quiz
  • Werken 

Slide 2 - Slide

Lesdoel:
Aan het einde van deze les:
  • kan je benoemen wat goede feedback is
  • kan je benoemen hoe je gericht en helpende feedback kan geven aan een ander

Slide 3 - Slide

Werk deze week 5H
Inleiding en middenstuk

4. (15 punten)
Bij opdracht 3 heb je een (vraag)stelling geformuleerd, een tekststructuur gekozen en een schrijfplan gemaakt. Dat schrijfplan gebruik je bij de volgende stap:
Tijdens een tot twee ingeroosterde blox schrijf je de inleiding en (een deel van) het middenstuk van je betoog. Gebruik de kenmerken uit het schrijfplan.
Tijdens een blox krijg je feedback van een medeleerling. Je wisselt je werk uit met een door de docent aangewezen medeleerling, zodat die feedback kan geven. Jij geeft ook feedback op het werk van de aan jou gekoppelde leerling.
Daarna geeft de vakcoach waar je bij ingedeeld bent feedback op je schrijfplan, je inleiding en een maximaal twee alinea's van het middenstuk. De feedback van je vakcoach krijg je terug tijdens de schrijfzitting (toetsmoment) in de SE-week. Dit mag je erbij houden en gebruiken om je uiteindelijke betoog af te schrijven.
OPDRACHT
Werk opdracht 4 uit in een Word-document en load dit op in Magister. Print het document ook en lever het in bij je vakcoach, samen met je schrijfplan.

Slide 4 - Slide

Valkuilen
  • Geen geprinte bronnen 9met gemarkeerde teksten). --> straks geen steun bij de schrijfzitting en is verplicht in je onderzoek en beoordeling.
  • Er wordt niet altijd gewerkt vanuit (gemarkeerde) bronnen. --> Mag niet en zorgt ervoor dat je straks geen bronnen kan vinden.
  • Er wordt niet altijd gewerkt vanuit een open vraag stelling (maar al vanuit een standpunt en oordeel). --> Dan wordt het heel lastig om bevestiging te vinden van wat je wil lezen!
  • Er wordt niet altijd gewerkt vanuit de juiste tekststructuur (dan kom je in de knoop met de uitwerking). --> Je loopt vast bij het opstellen van je schrijfplan.
Let op het niveau van je bronnen:
Niveau Volkskrant, NRC, Onze taal, Taalcanon, Nemo kennislink, Correspondent of via Google Scholar, dus geen AD, Telegraaf, Parool, Trouw, Nu.nl, Metro nieuws of NOS)

Slide 5 - Slide

Slide 6 - Video

Slide 7 - Video

Wat is feedback?

Slide 8 - Mind map

Hoe geef je goede feedback?

Slide 9 - Mind map

Feedback geven

Dit is wat anders dan iemand afkraken!!!

Doel: iemand helpen beter te worden
of een betere opdracht te maken. 

Slide 10 - Slide

Feedback
= commentaar dat je geeft of ontvangt op een tekst of een presentatie.

Omdat: het helpt je om nog eens kritisch te kijken naar wat je hebt geschreven of gedaan.
Zodat: je met behulp van de feedback je werk kan verbeteren (bijschaven / reviseren).

Slide 11 - Slide

Slide 12 - Slide

Slide 13 - Slide

Slide 14 - Slide

Proeflezer
Voordat je je echte betoog gaat schrijven laat je een proeflezer feedback geven op je betoog.

Slide 15 - Slide

Slide 16 - Slide

Slide 17 - Slide

Slide 18 - Slide

En verder

Slide 19 - Slide

Meer vragen aan proeflezer:

Is de tekst overzichtelijk ingedeeld (duidelijke alinea's, witregels, tussenkopjes)?
Is het standpunt duidelijk geïntroduceerd?
Wil je kritisch kijken naar naar de argumenten en uitleg en kloppen ze?
Is het duidelijk wat het tegenargument is en wordt die duidelijk weerlegd?
Is het logisch opgebouwd en leest het lekker?
Zie je tekstverbanden en helpen ze je bij het begrijpen van de tekst?
Zijn alle bronverwijzingen in het middenstuk in orde en volgens APA- richtlijnen?
Bevat het slot een herhaling/conclusie/antwoord op de vraag uit de inleiding en wordt het standpunt herhaald?
Bevat het slot GEEN nieuwe informatie?
Is de tekststructuur duidelijk te herkennen?

Slide 20 - Slide

Slide 21 - Video

Belangrijk

Slide 22 - Slide

wat weet je
over feedback?

Slide 23 - Mind map

En dan nu reflecteren
  • Lees per punt de feedback goed door en kijk per punt of je het ziet en/of herkent. Tip: pak de theorie erbij om het te controleren.
  • Noteer  in de reflectiebalk, na het gelezen en in de tekst bekeken feedbackpunt, wat je gaat verbeteren en hoe je dat gaat doen. Tip: wees specifiek, zodat je sneller kan herschrijven.
  • Herschrijf per feedbackpunt en neem de tijd. Wees kritisch en kijk door de bril van je beoordelaar.
  • Kijk of je zelf nog tevreden bent en of je zelf ook nog verbeterpunten ziet. Ook hier kan je de theorie er nog een keer bij pakken.

Slide 24 - Slide

Lesdoel:
Aan het einde van deze les:
  • kan je benoemen wat goede feedback is
  • kan je benoemen hoe je gericht en helpende feedback kan geven aan een ander

Slide 25 - Slide

Ik kan benoemen wat goede feedback is.

😒🙁😐🙂😃

Slide 26 - Poll

Ik kan benoemen hoe ik gericht en helpende feedback kan geven aan een ander.
😒🙁😐🙂😃

Slide 27 - Poll

Feedback
Wat vond je fijn/goed aan deze les?
Wat zou je liever anders zien?

Slide 28 - Open question