Thema geld LES 2 - TOEBEDELEN GELD

THEMATISCH REKENEN
LES 2: UITLEG OPDRACHT EN TOEBEDELEN GELD
1 / 21
next
Slide 1: Slide
RekenenPraktijkonderwijsLeerjaar 3

This lesson contains 21 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

THEMATISCH REKENEN
LES 2: UITLEG OPDRACHT EN TOEBEDELEN GELD

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Startklaar 
       
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Stop je telefoon in je tas of in je jas
      
timer
2:30

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • heb ik een staafgrafiek gemaakt bij het aantal uren dat mijn klasgenoten willen werken.
  • heb ik binnen mijn budget eten (ontbijt, lunch, avondeten) voor een week 'gekocht'. 

Slide 3 - Slide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Weet je het nog:
Wat is minimumloon?

Slide 4 - Open question

This item has no instructions

Uit hoeveel uur bestaat een volledige werkweek?
A
30
B
35
C
40
D
45

Slide 5 - Quiz

This item has no instructions

Inleiding
Tijdens de vorige les heb je geleerd wat 'minimumloon' is. Ook heb je geleerd hoeveel 
Vervolgens heb je bepaald hoeveel uur je zou willen werken en hebben we dit in een tabel gezet. 

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Inleiding
Maak bij het lijstje met leerlingen en aantal uren werken een staafgrafiek. 

Stel dat 6 leerlingen 30 uur willen werken, dan komt het staafje boven de 30 dus tot aan 6.

Je krijgt hiervoor 5 minuten.

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

timer
5:00

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Instructie 

      En dan nu...                                        DE OPDRACHT!


Op basis van het aantal uren dat jij wil werken, krijg jij een weekbudget. 
Van dit budget, ga jij vandaag eten voor een week kopen:
ontbijt, lunch en avondeten...

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Instructie
... Iemand die 40 uur werkt, kan dus meer en/of duurder eten kopen dan iemand die 20 uur werkt.







Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Wat eet jij normaal gesproken als ontbijt?

Slide 12 - Open question

This item has no instructions

Stel: jouw ontbijt is yoghurt met muesli. Hoeveel dagen kun je met een pak yoghurt en een pak muesli doen, denk je?
17

Slide 13 - Poll

This item has no instructions

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Instructie
Je krijgt zo jouw weekbudget te horen. 
Daarna ga je aan de slag met jouw ontbijt, lunch en avondeten voor een week. 
Je vult het formulier per dag, en per maaltijd in. 

Het kan dus zijn, dat je bijvoorbeeld een paar dagen met een pak yoghurt kunt doen. Je vult de prijs dan alleen in op de dag dat het gekocht moet worden.





Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Wanneer is mijn opdracht goed?

Slide 16 - Open question

Door leerlingen vooraf na te laten denken over waar de opdracht aan moet voldoen, krijgen ze kwaliteitsbesef. Hierdoor zijn de leerlingen in staat om zelf in te schatten waar hun inspanningen bij de opdracht voor verbetering vatbaar zijn. 
Weekbudget

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag
Je vult jouw formulier in Microsoft Word in.
Aan het einde tel je alle bedragen op, en vul je het totaalbedrag in.

Ben je klaar?
  • Zeg het tegen je docent.
  • Sla het formulier op
  • Mail het formulier naar je docent

Slide 18 - Slide

De docent zet de leerlingen aan de slag met actieve verwerking van de lesstof. De docent zorgt voor afwisseling in de oefentypes. Leerlingen leren op deze manier verschillende leerstrategieën te gebruiken. De opdrachten en/of werkvormen sluiten aan bij de vooropgestelde leerdoelen. Wanneer leerlingen (online) opdrachten krijgen is het belangrijk dat ze goed begrijpen wat ze moeten doen, hoe ze hulp van de docent kunnen krijgen en feedback kunnen krijgen over hoe ze iets kunnen verbeteren. Daarnaast geeft de docent verlengde instructie aan de leerlingen die het leerdoel nog niet behaald hebben. Verder biedt de docent verrijking en verdieping aan de leerling die dat nodig hebben. Zo kan er gedurende de les gedifferentieerd worden.

Slide 19 - Open question

This item has no instructions

Begrippen uit deze les
  • Minimumloon
  • Volledige werkweek
  • Budget

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

Ben je blij met het resultaat?
😒🙁😐🙂😃

Slide 21 - Poll

This item has no instructions