Les 4: inleiding, kern, slot

Les 4 Inleiding, kern, slot
1 / 10
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 4

This lesson contains 10 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson

Les 4 Inleiding, kern, slot

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Je kunt de structuur van een tekst herkennen en beschrijven. 

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Wat weet je al over
de indeling van een tekst?

Slide 3 - Mind map

This item has no instructions

Indeling van een tekst
Een tekst bestaat uit drie delen: inleiding, kern en slot.


Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Inleiding
De inleiding trekt de aandacht van de lezer en introduceert het onderwerp.

Hoe trek je de aandacht?    
Anekdote
Opvallende mening of stelling
Actuele gebeurtenis
Prikkelende vraag
Wijzen op voordelen

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Kern
De kern is het grootste deel van de tekst en bevat deelonderwerpen die het hoofdonderwerp ondersteunen.

Wat staat er in de kern?


Deelonderwerpen
Gebruik signaalwoorden en kopjes

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Slot
Het slot is de afronding van je tekst. 

Wat staat er in het slot?


Terugkijken op de inleiding
Samenvatting
Conclusie
Hoofdgedachte
Uitsmijter

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Werkfase
Maak opdracht 1, vraag 1 t/m 7 (oefenboek p. 42)

Noteer op het uitgedeelde papier je naam, klas en datum

We bespreken de antwoorden in de les. 



Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Schrijf 3 dingen op die je deze les hebt geleerd.

Slide 9 - Open question

De leerlingen voeren hier drie dingen in die ze in deze les hebben geleerd. Hiermee geven ze aan wat hun eigen leerrendement van deze les is.
Schrijf 2 dingen op waarover je meer wilt weten.

Slide 10 - Open question

De leerlingen voeren hier twee dingen in waarover ze meer zouden willen weten. Hiermee vergroot je niet alleen betrokkenheid, maar geef je hen ook meer eigenaarschap.