26092024 Scrollende tieners les 2

Nederlands - H3b

1 / 12
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 3

This lesson contains 12 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 60 min

Items in this lesson

Nederlands - H3b

Slide 1 - Slide

Slide 2 - Slide

Lesdoelen
Je leert:
- gebruik maken van kennis die je uit een krantartikel haalt
- een ingezonden brief opbouwen met inleiding-midden-slot, gebaseerd op de kennis die je hebt opgedaan in het gelezen krantartikel.


Slide 3 - Slide

Bron?
Datum?
Tekststructuur?
Leesdoel?

Slide 4 - Slide

TikTok
Douyin

Slide 5 - Slide

Klas links: markeer
TikTok-kenmerken
Klas rechts: markeer 
Douyin-kenmerken
TikTok
Douyin
Klas midden: markeer       overeenkomsten

Slide 6 - Slide


 
- geen tijdslimiet
- meer beauty-video's
- kortere video's
- meer Europa, veel Engelse filmpjes
- verslavender


 

- tijdslimiet voor jongeren <14 jaar
- iets educatiever
- langere video's
- meer propaganda
- alles Chinees
Overeenkomsten: beide verslavend, algoritmes, vooral entertainment, ByteDance, het logo

Slide 7 - Slide

STELLING: EENS of ONEENS?

Stelling: "De strengere regelgeving en contentcontrole op Douyin, zorgen voor een gezondere digitale omgeving dan op TikTok."

Slide 8 - Slide

STELLING: "De strengere regelgeving en contentcontrole op Douyin, zorgen voor een gezondere digitale omgeving dan op TikTok."
INLEIDING
 Verwijs naar bron, datum en titel van het artikel.
  • "In de ... van ... las ik het artikel "Scrollende tieners ..." (vul de puntjes aan)
  • "Hierin wordt beschreven dat ..." (benoem vervolgens vooral de verschillen tussen Tiktok en Douyin).
  • Geef vervolgens aan of je het wel of niet eens bent met de stelling: "Ik ben het er (niet) mee eens dat ..."
timer
5:00

Slide 9 - Slide

MIDDEN (KERN)
Geef je mening: waarom ben je het wel of niet eens met de stelling (minimaal 2 verschillende argumenten/redenen).
"Ten eerste ..." + "Ook" of: "Daarnaast..."
SLOT
Herhaal nogmaals je mening en sluit af met een pakkende slotzin.

timer
6:00

Slide 10 - Slide

Lesdoelen behaald?
Je hebt nu geleerd om:
- gebruik te maken van kennis die je uit een krantartikel haalt
- een ingezonden brief op te bouwen met inleiding-midden-slot, gebaseerd op de kennis die je hebt opgedaan in het gelezen krantartikel.


Slide 11 - Slide

inleveren in ELO!

Slide 12 - Slide