Presenteren

Presenteren in het Sociaal Werk
Les 3 
1 / 21
next
Slide 1: Slide
NederlandsMBOStudiejaar 1

This lesson contains 21 slides, with interactive quizzes, text slides and 3 videos.

Items in this lesson

Presenteren in het Sociaal Werk
Les 3 

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Programma
  • Lesdoelen vandaag
  • Planning
  • Terugblik vorige les
  • Energizer: van praatje naar plaatje
  •  Filmpjes presenteren: wat was goed en wat was minder goed?
  • Opbouw presentatie
  • Oefenen met inleiding presentatie
  • Evalueren en afsluiten

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Inloggen Lesson Up: spelregels
  1. Je logt in met je eigen naam, GEEN alias of nickname. We wachten net zo lang tot iedereen ingelogd is met de eigen naam. 
  2. Je beantwoordt de vragen serieus. Als je het antwoord niet weet, vul je dat in. 
  3. Je gebruikt netjes taalgebruik en uiteraard GEEN scheldwoorden etc.  
  4. Je blijft tijdens de les ingelogd, want het kan zijn dat je later weer iets moet beantwoorden.

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Lesdoelen
  • Je beschrijft de opbouw van een presentatie.
  • Je oefent met de inleiding van een presentatie.

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Terugblik: Waar moet je ook alweer allemaal rekening mee houden bij de voorbereiding van je presentatie?

Slide 5 - Open question

This item has no instructions

Van praatje naar plaatje
  • Wie: 1 prater, de rest is luisteraar/tekenaar
  • Wat: helder communiceren & luisteren
  • Benodigdheden: per persoon leeg A4'tje + potlood/pen
  • Tijd: 10 minuten
  • Na afloop: reflectie op wat er gebeurde.
timer
10:00

Slide 6 - Slide

  • Leefstijl - Klas 1 - p.127
    "Thema 2: Heldere communicatie"
    Les 2 'Digitaal', stap 4 "Wat zeg je?"

  • Introductie: ik wil graag met de klas een opdracht doen waarbij communicatie belangrijk is. Nu even niet via de computer of smartphone, maar gewoon face-to-face. Ik heb een X aantal vrijwillgers nodig die het leuk vindt om klasgenoten iets uit te leggen."
  • Uitleg: de klasgenoten moeten zo een tekening proberen na te tekenen die bij de 'voorlezer' op het blaadje staat. Je krijgt deze tekening pas na afloop te zien. Eerst volgt hierna de uitleg van je medeleerling, bij wat je moet tekenen. Daarna volgt een vragenronde. Daar kun je vragen stellen om meer te weten te komen over hoe de tekening eruit ziet.
  • Kortom: probeer de tekening na te tekenen, zonder dat je deze ziet.
  • Let op: de uitlegger mag niets uitbeelden of handgebaren maken.
Nabespreken: praatje, plaatje
  • Wat maakt deze opdracht lastig?
  • Hoe was het voor degene die heeft uitgelegd? (makkelijk/moeilijk)
  • Hoe is het om te luisteren en na te tekenen?
  • Wat vond je van de uitleg? Wat hielp wel/niet?

Slide 7 - Slide

  • Leefstijl - Klas 1 - p.128
    "Thema 2: Heldere communicatie"
    Les 2 'Digitaal', stap 4 "Wat zeg je?"

  • Rol docent om toe te lichten: Jongeren zijn zich niet altijd bewust dat zij zelf de oorzaak zijn van miscommunicatie. Anderen krijgen daarvan vaak de schuld toegewezen. 
Presenteren kun je leren
  • 3 filmpjes over presenteren.
  • Kijk goed naar de verschillen.

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Slide 9 - Video

This item has no instructions

Wat maakte dit een
minder goede presentatie?

Slide 10 - Mind map

This item has no instructions

Slide 11 - Video

This item has no instructions

Wat vond je goed aan
deze presentatie?

Slide 12 - Mind map

This item has no instructions

Slide 13 - Video

This item has no instructions

Wat vond je goed aan
deze presentatie?

Slide 14 - Mind map

This item has no instructions

Wat vind jij van presenteren
voor je SLB'er en je ouders?
A
Heel leuk!
B
Mwah, prima...
C
Alsjeblieft niet...
D
Ergste wat er is!

Slide 15 - Quiz

This item has no instructions

Wat is volgens jou de opbouw van een goede presentatie?

Slide 16 - Open question

This item has no instructions

Opbouw presentatie
1. Inleiding: maak contact met je groep en vertel het doel van jouw presentatie. Maak ook de planning van je presentatie bekend aan het publiek.
2. Kern: hier vertel je de hoofdzaken van jouw presentatie. Maak gebruik van interactie
3. Slot: geef een korte samenvatting van de presentatie. Zorg voor een leuk einde en geef ruimte voor vragen van het publiek.
4. Tijdsduur: schat in hoelang je presentatie ongeveer duurt door vooraf te oefenen en houd je aan die tijdsduur. 

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Opdracht: oefenen met inleiding presentatie
Wat: Maak een groep van 3 en je trekt als groepje weer strookje met een onderwerp/doelgroep voor een presentatie. Bedenk gezamenlijk een passende inleiding voor een presentatie. Uiteindelijk gaat één iemand uit de groep deze inleiding presenteren. Bespreek in de groep wie dit zal gaan doen. 
Tijd: 15 minuten

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Wat neem je mee uit deze les?

Slide 19 - Open question

This item has no instructions

Wat vond je van deze les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 20 - Poll

This item has no instructions

Slide 21 - Slide

This item has no instructions