Messcherp les 2

Messcherp les 2
1 / 22
next
Slide 1: Slide
Mens & MaatschappijMiddelbare schoolvmbo lwoo, b, kLeerjaar 1,2

This lesson contains 22 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson

Messcherp les 2

Slide 1 - Slide

Leerdoel
Ik kan van een bepaald sociaal probleem beschrijven hoe de beeldvorming erover tot stand komt/gekomen is.

Slide 2 - Slide

Planning
Inleiding: Terugblik      
Kern:          Hier en nu    
           Ruimte
    Tijd
Afsluiting: Persoonlijk 

Slide 3 - Slide

Terugblik
Wat weet je nog van de vorige les? 
Woordweb!

Slide 4 - Slide

Messcherp les 1

Slide 5 - Mind map

Hier en nu
Hoe wordt de impact van drillrap beperkt door de overheid?

Slide 6 - Slide

Slide 7 - Video

Discussie
Stelling: Moeten ouders bestraft worden voor het messenbezit van hun kind?

Slide 8 - Slide

Ruimte
Hoe wordt de impact van drillrap beperkt door de overheid in het buitenland?

Slide 9 - Slide

Nieuws uit Londen
Samen lezen

Slide 10 - Slide

Het verbod van bepaalde woorden in een drillrap draagt bij aan de vermindering van mesgeweld.
A
Helemaal mee eens
B
Helemaal mee oneens
C
Een beetje mee eens
D
Een beetje mee oneens

Slide 11 - Quiz

De social media moeten aanstootgevende drillrap verwijderen.
A
Helemaal mee eens
B
Helemaal mee oneens
C
Een beetje mee eens
D
Een beetje mee oneens

Slide 12 - Quiz

Welke woorden zouden verboden moeten worden in een drillrap?

Slide 13 - Mind map

Tijd
Hoe gaat de omgeving om met mesgeweld vroeger en nu?

Slide 14 - Slide

Vroeger
Nu
Omstanders grijpen (meestal) in
Omstanders grijpen (meestal) niet in
Geweld hoort erbij
Geweld hoort er niet bij
Geen vervolging
Wel vervolging

Slide 15 - Drag question

What happens next?

Slide 16 - Slide

Worden de vergrijpen zwaarder?

Slide 17 - Open question

Moet de overheid harder ingrijpen?

Slide 18 - Open question

Gaat deze messenrage weer vanzelf over?

Slide 19 - Open question

Persoonlijk
Conclusie: Stille wand discussie
Doet de samenleving genoeg om mesgeweld te verminderen of om te voorkomen?

Slide 20 - Slide

Leerdoel gehaald?
Ik kan van een bepaald sociaal probleem beschrijven hoe de beeldvorming erover tot stand komt/gekomen is.

Slide 21 - Slide

Vragen voor de wijkagent?

Slide 22 - Open question