Kennismaking en inleiding (les 1)

Kennismaking en inleiding
6 Opvoeding en begeleiding - Communicatie
Mevrouw van Loon
1 / 16
next
Slide 1: Slide
CommunicatieSecundair onderwijs

This lesson contains 16 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

Kennismaking en inleiding
6 Opvoeding en begeleiding - Communicatie
Mevrouw van Loon

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Welkom!

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Nu is het aan jullie!

Slide 3 - Open question

This item has no instructions

Enkele dos and don'ts
Afspraken van de school
Afspraken van de leerkracht
Afspraken van de klas

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Slide 6 - Slide

Gitte
Afspraken van de leerkracht
Wees eerlijk!

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Wat kunnen jullie van mij verwachten?

  • Cursus wordt per hoofdstuk uitgedeeld (1x)
  • Lesondersteuning via LessonUp (klascode KUTXE)
  • Materiaal = laptop + cursus + schrijfgerief 
  • Ongewettigd afwezig = 0 (feedback kan wel)
  • Inhalen van een evaluatiemoment = jouw verantwoordelijkheid 

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Hoe gaan we dit schooljaar goed samenwerken?
Wat hebben jullie van elkaar en mij als leerkracht nodig?

Slide 9 - Open question

This item has no instructions

Inleiding communicatie
Communiceren met jonge zorgvragers

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Lesdoelen
De leerling:
  • legt het belang van aangepaste communicatie uit
  • somt 5 tips op om verbaal te communiceren met kinderen
  • somt 3 tips op om non-verbaal en paraverbaal te communiceren met kinderen

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Inleiding
Pas je communicatie altijd aan aan de persoon of doelgroep met wie je communiceert. 

Hoe duidelijker je communiceert, hoe groter het vertrouwen en de tevredenheid bij de zorgvrager en hoe kleiner de kans op misverstanden. 

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Hoe communiceer je met kinderen?

Slide 13 - Mind map

This item has no instructions

8 tips
1. Gebruik eenvoudige taal
2. Ga niet onder het taalniveau van het kind
3. Benoem wat je doet of ziet
4. Herhaal en breid de zinnen uit 
5. Verbeter een fout van een kind niet, maar antwoord met een juiste zin

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

8 tips
6. Communiceer steeds op ooghoogte
7. Gebruik je lichaamstaal, je gezichtsuitdrukking en gebaren
8. Leg intonatie in je stem

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Einde les
Vragen, opmerkingen, complimenten?

Slide 16 - Slide

This item has no instructions