Lezen hoofdstuk 3 - les 8

Leesvaardigheid
Lezen hoofdstuk 3
1 / 13
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 1

This lesson contains 13 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

Leesvaardigheid
Lezen hoofdstuk 3

Slide 1 - Slide

Doel van de les
Aan het einde van de les heb je geoefend met het aanpakken van een leestekst voor de repetitie. Je weet waar je op moet letten als je een repetitie lezen hebt.

Slide 2 - Slide

Begrippen lezen hoofdstuk 1 t/m 3
  • Oriënterend lezen
  • Onderwerp
  • Deelonderwerp
  • Tussenkopje
  • Globaal lezen
  • Zoekend lezen
  • Inleiding
  • Anekdote
  • Slot
  • Hoofdgedachte
  • Precies lezen

Slide 3 - Slide

Tekst
Inleiding
Slot
hoofdgedachte 
Precies lezen
nauwkeurig
één zin
samenvatting
conclusie
van begin tot eind
kennismaken met het onderwerp
anekdote: kort (grappig) verhaaltje 
het belangrijkste wat over het onderwerp gezegd wordt 

Slide 4 - Drag question

Precies lezen
Oriënterend lezen
Globaal lezen
Zoekend lezen
Is bedoelt om het onderwerp van een tekst te vinden. 
Bekijk de tekst (titels, tussenkopjes, plaatjes, opvallende letters)
Lees de 1e alinea
Als je op zoek bent naar specifieke informatie in een tekst, bijvoorbeeld prijzen van een pretpark
Met deze leesstrategie wil je de hoofdgedachte van een tekst achterhalen.
Je leest de tekst nauwkeurig van begin tot eind
Je wilt weten wat de deelonderwerpen van een tekst zijn.
Je leest de 1e en laatste zinnen van alle alinea's.

Slide 5 - Drag question

Huiswerk
Deze les moest je de oefentoets afmaken en meenemen.

Slide 6 - Slide

Oefentoets lezen vorige les
Hoe pak je het maken van een toets lezen aan?

Eerst ga je de tekst precies lezen én markeer je belangrijke informatie van de alinea. Zo kun je sneller belangrijke informatie vinden; sneller terugvinden waar een alinea over gaat en heb je al wat de tekst onthouden.

Slide 7 - Slide

Oefentoets lezen -  vorige les
We gaan met elkaar de tekst precies lezen. Na het lezen van elke alinea bespreken we wat de belangrijke informatie is die we moeten markeren


Hoe pak je het maken van een toets lezen aan?
Eerst ga je de tekst precies lezen én markeer je belangrijke informatie van de alinea. Zo kun je sneller belangrijke informatie vinden; sneller terugvinden waar een alinea over gaat en heb je al wat de tekst onthouden.

Slide 8 - Slide

Waar ging de tekst
van de oefentoets over?

Slide 9 - Mind map

Oefentoets lezen - opdrachten
We lezen de vraag goed door. Vervolgens gaan we op zoek in de tekst naar het antwoord. Streep antwoorden weg die het sowieso niet zijn. Kies het beste antwoord.


Slide 10 - Slide

Bespreken opdrachten oefentoets
  • Houd netjes bij met een andere kleur hoe je de opdracht hebt gemaakt.

  • Als je een antwoord niet goed hebt, verbeter je het antwoord én schrijf je erbij waarom dat het goede antwoord is.

  • Als het onduidelijk is waarom je antwoord niet goed is/wat het goede antwoord is, geef je dit aan.

Slide 11 - Slide

Voorbereiden repetitie lezen
  • In SOM staan allerlei linkjes: filmpjes met uitleg en verschillende oefeningen. Bekijk en maak deze.

  • Leer de begrippen van lezen hoofdstuk 1 t/m 3 uit je aantekeningenschrift.

  • Neem de gemaakte opdrachten door van lezen hoofdstuk 3.

Slide 12 - Slide

Huiswerk
Geen huiswerk!

Succes met het voorbereiden van de toets :-)

Slide 13 - Slide