Les 4: Een instructie presenteren

Lessenreeks: Instructie & procedures
Les 4: Instructie presenteren 

Doelen
  • je kunt een instructie presenteren d.m.v. een audio opname
  • je kunt een instructie beoordelen
1 / 13
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMBOStudiejaar 2

Cette leçon contient 13 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Lessenreeks: Instructie & procedures
Les 4: Instructie presenteren 

Doelen
  • je kunt een instructie presenteren d.m.v. een audio opname
  • je kunt een instructie beoordelen

Slide 1 - Diapositive

Wat gaan we deze les doen?
  • Herhaling theorie instructies & uitleg presenteren van een   instructie  (15 minuten) 
  • Beginnen met opnemen van mondelinge instructie (40 min)

Slide 2 - Diapositive

Wat is een instructie?
A
Wil je naar de deur lopen?
B
Jij loopt naar de deur en doet het licht aan.
C
Loop naar de deur , doe het licht aan.
D
Wat fijn dat jij het licht aan wilt doen!

Slide 3 - Quiz

Een instructie...
A
begint vaak met een nummering en werkwoorden.
B
moet je meerdere keren uitproberen.
C
is een informatieve tekst met betogende elementen.
D
is altijd noodzakelijk.

Slide 4 - Quiz

In een instructie tekst schrijf je .............................
A
feiten
B
geen meningen en geen feiten
C
meningen
D
feiten en meningen

Slide 5 - Quiz

Wat is een voorbeeld van een instructie?
A
Recept
B
Nieuwsbericht
C
Stripverhaal
D
Leesboek

Slide 6 - Quiz

Hoe is een gesproken instructie opgebouwd?
A
Inleiding, middenstuk en slot
B
Inleiding en slot
C
Alleen een middenstuk
D
Een gesproken instructie heeft geen opbouw

Slide 7 - Quiz

Slide 8 - Diapositive

Tips om aantrekkelijk te spreken
  • Sta rechtop en probeer zo natuurlijk mogelijk te bewegen
  • Houd je handen uit je zakken
  • Zet je pet af en/of trek je jas uit
  • Kijk je publiek zoveel mogelijk aan terwijl je praat
  • Spreek duidelijk, rustig en verstaanbaar


Slide 9 - Diapositive

Opdracht: Instructie geven en dit vastleggen 
  1. Kies zelf het onderwerp van je instructie: je mag de geschreven instructie uit de vorige les gebruiken en/of kies een voorwerp uit het praktijklokaal als ondersteuning
  2. Presenteer individueel je instructie terwijl een medestudent de audio opneemt. 
  3. Beoordeel de instructie van een medestudent aan de hand van het beoordelingsformulier (volgende les)

Slide 10 - Diapositive

De docent deelt dit formulier uit 

Slide 11 - Diapositive

Wat viel je op bij de beoordeling?

Slide 12 - Question ouverte

Inleveren
  • Lever je beoordelingsformulier in bij je docent
  • Stuur je filmpje naar het e-mailadres van je docent: l.halst@tcrmbo.nl

Slide 13 - Diapositive