G6 Ec - 17/18

Economie G6
Les 17/18
Verder met Economische Crisis


1 / 19
suivant
Slide 1: Diapositive
EconomieMiddelbare schoolvwoLeerjaar 6

Cette leçon contient 19 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 90 min

Éléments de cette leçon

Economie G6
Les 17/18
Verder met Economische Crisis


Slide 1 - Diapositive

Voorspelbaar gedrag?
Hoe gaan we dat doen, ik hier, jullie daar?! 

Iedereen heeft eigen device, dat werkt en opgeladen is. 
Ik verwacht dat je camera werkt en dat je ook oordopes/headsetje hebt. 

Ik zal veelal LessonUp gebruiken, in combinatie met een tweetal Google Meet's (1 klassikaal met iedereen, 1 voor aparte uitleg/overleg). Standaard regel bij deelname: camera aan, geluid aan (oordopjes/headset), microfoon uit. 

Maak van je hart geen moordkuil, niet blij? Voel je vrij dit met me te bespreken: w.vanderkamp@cgu.nl 

Slide 2 - Diapositive

Leerdoelen
Na vandaag en volgende les
op vrijdag, 

Aanbod factoren; de structuur kan van de economie
Spoorboekje

  • Introductie
  • Voorspelbaargedrag
  • LessonUp -> inloggen op account
  • Productiecapaciteit
  • Arbeidsproductiviteit
  • Tijd om opgaven te maken (iedereen bij?)




  • Leerdoelen check



Slide 3 - Diapositive

Productiecapaciteit
Even rustig binnen komen: 
Lees dit artikeltje  
"Voor farmaceuten is corona zowel een
zegen als een vloek"

s.v.p. eerst deze, wil 'm bespreken, in het kader 
van thema structuur (aanbodkant) 

(al gedaan? HW deze week A van 1.3 Aanbodfactoren: de structuur)


timer
7:00

Slide 4 - Diapositive

Wie is er? (voor starttaak)
Je blijft in de Google Meet tijdens de les.
Standaard afspraak, je neemt deel met camera aan, geluid aan (via oordopjes/headset) en microfoon gedempt. (Microfoon zet je aan op verzoek). 

Als je tijdens de les apart wil overleggen/uitleg wil met mij, dan kom je in aparte Meet.

Slide 5 - Diapositive

Opgaven maken
(ruimte voor vragen)
1.3 "structuur & conjunctuur" structuur (aanbodkant) -> A 

- Er is voor sommigen nog vrij veel te doen van vorige hoofdstukken.

- Sommigen zijn bijna bij 

- En ook mensen die alles al af hebben. :-)

Kom naar de aparte meet als je vragen hebt:

timer
15:00

Slide 6 - Diapositive

Productiecapaciteit
De productiecapaciteit betekent hoeveel producten een bedrijf maximaal kan produceren. 

Slide 7 - Diapositive

Productiecapaciteit
Is afhankelijk van:
  1. alle beschikbare kapitaalgoederen (zoals machines)
  2. het aantal mensen dat in het bedrijf werkt
  3. het aantal uren dat de werknemers werken

Slide 8 - Diapositive

Onderbezetting
  • Onderbezetting = minder werk dan een bedrijf aan kan



Produciecapaciteit per uur:  1000 stuks
Vraag per uur:                            800 stuks

Slide 9 - Diapositive

Overbezetting
  • Overbezetting = meer werk dan een bedrijf aan kan



Produciecapaciteit per uur: 1000 stuks
Vraag per uur:                          1200 stuks

Slide 10 - Diapositive

Een fabriek maakt Magnums. Er kunnen 100 magnums per uur worden gemaakt terwijl er door de klanten per uur 120 magnums worden gevraagd.
WAAR IS HIER SPRAKE VAN?
A
Onderbezetting
B
Overbezetting

Slide 11 - Quiz

masterplan

Slide 12 - Carte mentale

Arbeidsproductiviteit
arbeidsproductiviteit = de gemiddelde productie per werknemer in bijvoorbeeld een jaar, week of uur.


Slide 13 - Diapositive

Arbeidsproductiviteit
  • Per week worden er 10.000 t-shirts gemaakt. Er werken 10 mensen vijf dagen in de week. 

  • Vraag: Wat is de arbeidsproductiviteit per dag per werknemer?
  1. Productie per dag = 10.000 / 5 = 2.000 t-shirts
  2. Productie per werknemer per dag =
     2.000 /  10 = 200 t-shirts per dag




Slide 14 - Diapositive

Waarvan is de productiecapaciteit afhankelijk?
A
het aantal mensen dat in het bedrijf werkt
B
het aantal uren dat de mensen in het bedrijf werken
C
de kapitaalgoederen die worden gebruikt

Slide 15 - Quiz

corona en aanbodkant
Aan de aanbodzijde van de economie leidt de coronacrisis tot minder werkgelegenheid en productie
corona en vraagkant
De contactbeperkingen hebben ook impact op de binnenlandse vraag, de vraag wordt verder geraakt door grote onzekerheid over de toekomst. Ook de vraag uit het buitenland valt terug. 

Slide 16 - Diapositive

Slide 17 - Diapositive

Opgaven maken
(ruimte voor vragen)
Bespreken in andere meet: 1.2 "inkomen, hoe verdien je dat" -> A "hoe meten we welvaart" opgave 9  

Weet je niet (meer) wat een balans is:
Weet je niet (meer) wat een resultatenrekening is: filmpje over de resultatenrekening
Filmpje over Toegevoegde waarde?
Filmpje over RIC = NIC/PIC

  
timer
30:00

Slide 18 - Diapositive

Leerdoelen: check?
Leerdoelen

Slide 19 - Diapositive