Week 15 - 1b3 - H4.4 Schrijven - Les 1 en 2 (online)

Welkom!
1
WELKOM!
2
Werkboek
  Laptop
Leg op tafel:
Log in:
1 / 30
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo bLeerjaar 1

Cette leçon contient 30 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Welkom!
1
WELKOM!
2
Werkboek
  Laptop
Leg op tafel:
Log in:

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Les 1
  • Kenmerken van een informatieve tekst
  • Tips voor leraren
Les 2
  • Oefenen met inleidingen
  • Huiswerk inhalen?
Vandaag
 Huiswerk:
Programma:

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


  • Je kent de kenmerken van een informatieve
     tekst
    .
  • Je kunt een goede inleiding schrijven.
  • Je houdt in je taalgebruik rekening met de lezer.
LESDOELEN H4.3

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Een informatieve tekst...
A
... probeert je ergens van te overtuigen.
B
... probeert je aan het lachen te maken.
C
... probeert je alleen informatie te geven.
D
... probeert je ergens toe over te halen.

Slide 4 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 5 - Diapositive

blz. 32 in boek B.

Opdracht: lees de tekst goed en probeer zoveel mogelijk te onthouden. Ik stel er straks 1 quizvraag over.
Hoe weet je of iets een feit is of een mening?

Slide 6 - Question ouverte

Antwoord: van een feit kun je controleren of het waar is.

Vervolgvraag: opdr.2e: waarom moet je in een informatieve tekst vooral feiten noemen?

Slide 7 - Diapositive

Kort herhalen:

Titel
Tussenkopje
Witregel
Inleiding, kern, slot
Volgende week: SO H1.7 en H1.8
Test jezelf: H1.7 en H1.8
Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
  uitroepteken
Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
Opdracht 2 en 4:
Werkboek B - blz. 33

Slide 8 - Diapositive

We maken samen een pdf die we naar de leraren mailen!
Post hier jouw tip voor leraren. Klaar? Zoek een passend plaatje voor de infographic. Post dat dan ook hier.

Slide 9 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions


  • Je kent de kenmerken van een informatieve
     tekst
    .
  • Je kunt een goede inleiding schrijven.
  • Je houdt in je taalgebruik rekening met de lezer.
LESDOELEN H4.3

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Noem minstens drie kenmerken van een informatieve tekst.

Slide 11 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 12 - Diapositive

blz. 32 in boek B.

Opdracht: lees de tekst goed en probeer zoveel mogelijk te onthouden. Ik stel er straks 1 quizvraag over.
Welkom!
1
WELKOM!
2
Werkboek
  Laptop
Leg op tafel:
Log in:

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Les 1
  • Kenmerken van een informatieve tekst
  • Tips voor leraren
Les 2
  • Oefenen met inleidingen
  • Huiswerk inhalen?
Vandaag
 Huiswerk:
Programma:

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


  • Je kent de kenmerken van een informatieve
     tekst.

  • Je kunt een goede inleiding schrijven.
  • Je houdt in je taalgebruik rekening met de lezer.
LESDOELEN H4.3

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 16 - Diapositive

Leertekst op blz. 34 in boek B.

Slide 17 - Diapositive

Hoe trekt de schrijver je aandacht in deze inleiding? Gebruik de leertekst in je boek.
Post hier jouw inleiding voor de infographic
met gezondheidstips van 1b3!
timer
6:00

Slide 18 - Question ouverte

Leerlingen die snel klaar zijn, kunnen een passend plaatje bij hun bericht zoeken.

Slide 19 - Diapositive

  • Waar gaat dit plaatje over?
  • Bij wat voor tekst zou dit plaatje kunnen staan?
  • Voor wie is die tekst geschreven?
Volgende week: SO H1.7 en H1.8
Test jezelf: H1.7 en H1.8
Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
  uitroepteken
Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
Opdracht 5 en 6:
Werkboek B - blz. 35

Slide 20 - Diapositive

Let op de tips die je krijgt in de leertekst bij opdracht 5!
Post hier jouw antwoord op opdracht 6b.
Let op leestekens!
timer
8:00

Slide 21 - Question ouverte

Bespreken: hoe wordt de aandacht getrokken?
Na afloop kun je eventueel de beste inleiding laten kiezen.
Tot ziens!
Huiswerk voor vrijdag:
  • H4.4 - opdr. 2 t/m 6
  • Stuur je gezondheidstips!

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


  • Je kent de kenmerken van een informatieve tekst.
  • Je kunt een goede inleiding schrijven.
  • Je houdt in je taalgebruik rekening met de
     lezer.

LESDOELEN H4.3

Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 24 - Diapositive

Leertekst op blz. 35 in boek B.
Vraag: wat is ook alweer een synoniem?
POEPEN

Slide 25 - Carte mentale

Opdracht: bedenk zoveel mogelijk synoniemen ;)

Nabespreken: je kunt ook een beschrijving geven.
Lust uw kind geen spruitjes? Dat is jammer, want SPRUITJES zijn juist zo gezond!

Slide 26 - Question ouverte

Opdracht: schrijf de zin nog een keer en vervang SPRUITJES door iets anders. Let op: je kunt een beschrijving geven.

Voorbeeld: die kleine groene balletjes, die bittere hap groen, deze groentjes, dit gerecht is, 

  • Je kent de kenmerken van een informatieve tekst.
  • Je kunt een goede inleiding schrijven.
  • Je houdt in je taalgebruik rekening met de lezer.
LESDOELEN H4.3

Slide 27 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Volgende week: SO H1.7 en H1.8
Test jezelf: H1.7 en H1.8
Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
  uitroepteken
Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
120 woorden of meer!

Slide 28 - Diapositive

Opdracht uitleggen met tips voor leerlingen:
  • Liever zelf een onderwerp kiezen? Overleg even.
  • Schrijf minstens drie alinea's. Maak met witregels duidelijk onderscheid tussen inleiding, kern en slot.
  • Wat staat er ook alweer in een inleiding, kern en slot?
  • Pas toe wat je hebt geleerd over een pakkende inleiding.

Volgende week: SO H1.7 en H1.8
Test jezelf: H1.7 en H1.8
Versterk jezelf -> leestekens -> vraagteken, punt,
  uitroepteken
Versterk jezelf -> werkwoordspelling -> OTT
NUMO: maak de oefentaken die klaar staan.
Waar let je op?

Slide 29 - Diapositive

Schrijven mag in duo's. Na het schrijven wisselen de duo's met een ander duo. Ze vullen voor elkaar het feedbackformulier in.
Tot ziens!

Slide 30 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions