Begeleiden collega's les 2

Begeleiden van collega's
Les 2: Introductie student
1 / 16
suivant
Slide 1: Diapositive
Verpleging en verzorgingMBOStudiejaar 4

Cette leçon contient 16 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Begeleiden van collega's
Les 2: Introductie student

Slide 1 - Diapositive

Inhoud les
  • Planning
  • Lesdoelen
  • Kennismakingsgesprek
  • Het introductiegesprek
  • POP/ PAP
  • Opdrachten maken
  • Vooruitblik

Slide 2 - Diapositive

Lesdoelen
  • De student kan vertellen wat het verschil is tussen een kennismakingsgesprek en een introductiegesprek 
  • De student kan vertellen wat is er in een POP staat
  • De student kan vertellen wat er is een PAP staat

Slide 3 - Diapositive

Module planning
04-02-2025
Introductie + werkbegeleider
11-02-2025
Introductie van de student
18-02-2025
Coachen
25-02-2025
Voorjaarsvakantie
04-03-2025
Coachen
11-03-2025
Werkbegeleiden in de praktijk
18-03-2025
Werkbegeleiden in de praktijk 
25-03-2025
Toetsen en beoordelen
01-04-2025
Toetsen en beoordelen
08-04-2025
Beoordelaar
15-04-2025
BPV- week

Slide 4 - Diapositive

Hoe voelde je je op je eerste dag? Wat maakte dat je je welkom voelde (of juist niet)?

Slide 5 - Diapositive

Kennismakingsgesprek 
  • Student ontvangen
  • Zorg voor voldoende tijd
  • Collega's op de hoogte stellen
  • Verwachtingen
  • Rondleiding

Slide 6 - Diapositive

Introductiegesprek

Welke onderwerpen komen aan bod in een introductiegesprek? Ga hierover in gesprek met elkaar. 

Slide 7 - Diapositive

Introductiegesprek
Tijdens een introductiegesprek wisselen de student en de werkbegeleider over en weer informatie uit.

Het gaat hierbij over zaken van de organisatie/ het leerbedrijf maar ook over zaken die met de opleiding/ school te maken hebben.

Slide 8 - Diapositive

Over het leerbedrijf
Voorbeelden van gesprekspunten:
  • Werktijden
  • Rooster
  • Bereikbaarheid
  • Ziek- en herstelmeldingen
  • Algemene organisatiekenmerken
  • Organisatie- en afdelingsregels
  • Uiterlijk en kleding

Kortom: weet de student waar ze werkt? 

Slide 9 - Diapositive

Over de opleiding
Voorbeelden van gesprekspunten:
  • Vertel duidelijk wat jij als werkbegeleider verwacht
  • Hoe is het tot nu toe gegaan?
  • Mogelijke (leer) problemen van de student
  • Wat verwachten jullie van elkaar?
  • Hoe wordt het leerproces en/ of de toetsing vastgelegd?
  • Is de praktijkovereenkomst duidelijk en getekend?
  • Gesprekken/ bezoeken/ evaluaties 

Kortom: weten de student en de werkbegeleider waar ze samen aan beginnen?

Slide 10 - Diapositive

Wat kan de student al?
De werkbegeleider gaat na aan welke competenties en leerdoelen een student al heeft gewerkt en welke ze heeft behaald.

Sterke kanten en kwaliteiten te benoemen.


Slide 11 - Diapositive



Wat is een POP en wat is een PAP

Slide 12 - Diapositive

POP/ PAP
Het POP heeft informatie over:
- Motivatie
- Met wie
- Wat
- Waar
- Kwaliteitscriteria
- Tijdpad en volgorde

In het PAP staat:
- Werken aan doelen
- Kennis
- Vaardigheden
- Eindresultaten zichtbaar maken
- Planning

Slide 13 - Diapositive

Opdrachten
Maak de opdrachten op de Google Site die horen bij les 2

Slide 14 - Diapositive

Lesdoelen
  • De student kan vertellen wat het verschil is tussen een kennismakingsgesprek en een introductiegesprek 
  • De student kan vertellen wat is er in een POP staat
  • De student kan vertellen wat er is een PAP staat

Slide 15 - Diapositive

Vooruitblik
18-02-2025
Bijeenkomst: Coachen


Huiswerk
Deelopdracht 1
Opdracht 5 t/m 7






Slide 16 - Diapositive