Begeleidingsstijlen

Begeleiden van collega's
Les 4: Introductie student
1 / 14
suivant
Slide 1: Diapositive
Verpleging en verzorgingMBOStudiejaar 4

Cette leçon contient 14 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Begeleiden van collega's
Les 4: Introductie student

Slide 1 - Diapositive

Inhoud les
  • Planning
  • Lesdoelen
  • Kennismaken 
  • Het introductiegesprek
  • POP/ PAP
  • Opdracht
  • Vooruitblik

Slide 2 - Diapositive

Lesdoelen
  • De student kan vertellen wat het verschil is tussen een kennismakingsgesprek en een introductiegesprek 
  • De student kan vertellen wat is er in een POP staat
  • De student kan vertellen wat er is een PAP staat

Slide 3 - Diapositive

Kennismakingsgesprek 
  • Student ontvangen
  • Zorg voor voldoende tijd
  • Collega's op de hoogte stellen
  • Verwachtingen
  • Rondleiding

Slide 4 - Diapositive

Introductiegesprek

Welke onderwerpen komen aan bod in een introductiegesprek? Ga hierover in gesprek met elkaar. 

Slide 5 - Diapositive

Introductiegesprek
Tijdens een introductiegesprek wisselen de student en de werkbegeleider over en weer informatie uit.

Het gaat hierbij over zaken van de organisatie/ het leerbedrijf maar ook over zaken die met de opleiding/ school te maken hebben.

Slide 6 - Diapositive

Over het leerbedrijf
Voorbeelden van gesprekspunten:
  • Werktijden
  • Rooster
  • Bereikbaarheid
  • Ziek- en herstelmeldingen
  • Algemene organisatiekenmerken
  • Organisatie- en afdelingsregels
  • Uiterlijk en kleding

Kortom: weet de student waar ze werkt? 

Slide 7 - Diapositive

Over de opleiding
Voorbeelden van gesprekspunten:
  • Vertel duidelijk wat jij als werkbegeleider verwacht
  • Hoe is het tot nu toe gegaan?
  • Mogelijke (leer) problemen van de student
  • Wat verwachten jullie van elkaar?
  • Hoe wordt het leerproces en/ of de toetsing vastgelegd?
  • Is de praktijkovereenkomst duidelijk en getekend?
  • Gesprekken./ bezoeken/ evaluaties 

Kortom: weten de student en de werkbegeleider waar ze samen aan beginnen?

Slide 8 - Diapositive

Wat kan de student al?
De werkbegeleider gaat na aan welke competenties en leerdoelen een student al heeft gewerkt en welke ze heeft behaald.

Sterke kanten en kwaliteiten te benoemen.


Slide 9 - Diapositive


Wat is een POP en wat is een PAP?

Slide 10 - Diapositive

POP/ PAP
Het POP heeft informatie over:
- Motivatie
- Met wie
- Wat
- Waar
- Kwaliteitscriteria
- Tijdpad en volgorde

In het PAP staat:
- Werken aan doelen
- Kennis
- Vaardigheden
- Eindresultaten zichtbaar maken
- Planning

Slide 11 - Diapositive

Opdrachten

Slide 12 - Diapositive

Lesdoelen
  • De student kan vertellen wat het verschil is tussen een kennismakingsgesprek en een introductiegesprek 
  • De student kan vertellen wat is er in een POP staat
  • De student kan vertellen wat er is een PAP staat

Slide 13 - Diapositive

Vooruitblik
23 oktober
Toetsen en beoordelen 


Huiswerk
Opdracht 1 t/m 7 af






Slide 14 - Diapositive