LES 8 PO ENZYMWERKING VOORBEREIDING

1 / 18
suivant
Slide 1: Vidéo
BiologieMiddelbare schoolhavoLeerjaar 4

Cette leçon contient 18 diapositives, avec diapositives de texte et 2 vidéos.

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Vidéo

DOELEN
"Je kunt een natuurwetenschappelijk verslag kritisch lezen"

"Je kunt een natuurwetenschappelijk verslag schrijven"

Slide 2 - Diapositive

Wakefield(1998)
  • Geen controlegroepen
  • correlatie gezien als causatie
  • gebaseerd op herinneringen en overtuigingen van ouders.

Slide 3 - Diapositive

Onderzoek vaardigheden
  • PWS (combinatiecijfer)
  • Getoetst op CE
  • Eis vervolgopleidingen
  • Onderbouwde keuzes maken in het leven.

Slide 4 - Diapositive

Opdracht
noteer onder elkaar welke onderdelen achtereenvolgens in een wetenschappelijk verslag moeten staan.

Slide 5 - Diapositive

  1. Titel
  2. Auteur(s)
  3. (samenvatting)
  4. Inleiding
  5. Onderzoeksvraag
  6. Hypothese
  7. Materiaal
  8. Methode

Over twee lessen

Resultaten

Conclusie
Discussie
Literatuurlijst

Slide 6 - Diapositive

PRAKTIKUM 

ENZYMWERKING
groepen van 3 (Magister)


Slide 7 - Diapositive

Titel
  • Ongeveer 10 woorden
  • Beschrijft de inhoud

niet: "verslag tuinkers"
wel: "de invloed van daglengte op de groei van kiemplanten"

Slide 8 - Diapositive

Inleiding
  • Waarom is dit interessant?
  • Wat is er al bekend over het onderwerp?
  • Wat is nog onbekend? 
  • Onderzoeksvraag
  • Hypothese 
geen ik, wij, zij, hij etc ....


Slide 9 - Diapositive

Materiaal
Lijst met benodigde spullen, stoffen, meetapparatuur.

opdracht:
  • vergelijk de drie materiaallijsten (in Teams gedeeld)
  • Welke is de beste? Waarom?
  • Op welke punten kun je niet beoordelen wat goed is? Waar ligt dat aan?
  • Hoe los je dat op?

Slide 10 - Diapositive

Onvoldoende
Voldoende
Goed
materiaal
a                                                                                                                                                                                                                                                            

Slide 11 - Diapositive

Onvoldoende
Voldoende
Goed
materiaal
a                                                                                                                                                                                                                                                            
-volledig
-overzichtelijke opmaak
-eenheden
-hoeveelheden en afmetingen

Slide 12 - Diapositive

door school aangeleverd
  • 1 waterbadje voor de hele klas (37C)
  • 1 ijsbadje
  • zetmeeloplossingen (pH 4, pH 7 en pH 10)
  • indicatorvloeistof (iodium) ->demo
  • 6 reageerbuizen per groepje
  • bekerglazen
  • 3x4 platen met holletjes
  • pasteurpipetten
  • glasbak
  • stiften
Onderzoeksvragen

Wat is de invloed van temperatuur op de werking van amylase?

Wat is de invloed van pH op de werking van amylase?


ik deel straks de lessonup


Slide 13 - Diapositive

plaat met holletjes
jodium + zetmeel = blauw

Slide 14 - Diapositive

Slide 15 - Vidéo

Werkplan
Stappenplan waarin je stap voor stap beschrijft wat je gaat doen, hoe je dat gaat doen en welke materialen je op dat moment gebruikt.
opdracht:
  • vergelijk de drie werkplannen (in Teams gedeeld)
  • Welke is de beste? Waarom?
  • Op welke punten kun je niet beoordelen wat goed is? Hoe los je dat op?

Slide 16 - Diapositive

Werkplan
Examenvraag
  1. verschillende behandelingen waarin 1 factor verschilt. De controle is de 'normale' situatie. Of de situatie waarin de behandeling is weggelaten.
  2. Alle andere factoren moeten gelijk zijn.
  3. Er wordt duidelijk wat wordt gemeten in welke eenheden.
PO/Verslag
Materialen en werkwijze moeten door een ander uit te voeren zijn, met gelijk resultaat.

Slide 17 - Diapositive

OPDRACHT
Maak nu een materiaallijst en werkplan voor de volgende onderzoeksvragen:
  • Wat is de invloed van temperatuur op de werking van amylase?
  • Wat is de invloed van pH op de werking van amylase?

focus: je moet het maandag kunnen uitvoeren in 50 minuten. Formulering mag later aangescherpt

Slide 18 - Diapositive