Les 8: Proef "Zuur genoeg"

Wat doe je bij science?
  • Experimenten (proefjes) uitvoeren
  • Samenwerken
  • Presenteren van resultaten


1 / 29
suivant
Slide 1: Diapositive
ScienceMiddelbare schoolvmbo g, t, havo, vwoLeerjaar 1

Cette leçon contient 29 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 90 min

Éléments de cette leçon

Wat doe je bij science?
  • Experimenten (proefjes) uitvoeren
  • Samenwerken
  • Presenteren van resultaten


Slide 1 - Diapositive

Welkom
  • Zoek rustig een plekje waar je het bord goed kunt zien! 
        (max. 6 leerlingen per "eiland")
  • Geef jezelf en de ander voldoende ruimte
  • Pak je spullen:
  1. Laptop opstarten, (aansluiten op stopcontact mag)
  2. Ga naar onze Class Notebook omgeving

Slide 2 - Diapositive

Wat gaan we doen?
  • Terugblik/afronding proef "Waxinelichtjes"
  • Korte theorie over zuur en pH
  • Proef "Zuur genoeg"

Slide 3 - Diapositive

Wat doe je bij science?
  • Experimenten (proefjes) uitvoeren
  • Samenwerken
  • Presenteren van resultaten


Slide 4 - Diapositive

Onderzoek doen:
  1. Onderzoeksvraag 
  2. Hypothese 
  3. Werkwijze 
  4. Waarnemingen
  5. Conclusie

Slide 5 - Diapositive

Terugblik proef "waxinlichtjes"

Slide 6 - Diapositive

Leerdoelen van proef "Zuur genoeg":
  • Je kunt bepalen hoe zuur bepaalde levensmiddelen die je dagelijks  gebruikt zijn.
  • Je kunt bepalen hoe zuur bepaalde dranken die je dagelijks gebruikt zijn.

Slide 7 - Diapositive

Huishoudelijke producten

Slide 8 - Diapositive

Eten & drinken

Slide 9 - Diapositive

Zijn alle fruiten zuur?
Ja
Nee

Slide 10 - Sondage

Zuur

Slide 11 - Diapositive

Welke van de volgende vruchten is het zuurst denk je?
A
Citroen
B
Mango
C
Appel
D
Ananas

Slide 12 - Quiz

pH-schaal

Slide 13 - Diapositive

Indicator

Slide 14 - Diapositive

pH-indicator 

Slide 15 - Diapositive

Deel A: Hoe zuur is mijn vloeistof?

Slide 16 - Diapositive

Aan de slag
Deel A: Hoe zuur zijn de levensmiddelen?
Deel B: Hoe zuur zijn de dranken?
  • Onderzoeksvraag: 
  • Hypothese: 
  • Werkwijze: 
  • Resultaten & Waarnemingen: 
  • Conclusie: 

Groepen:  Per tweetaal (max 6 leerlingen per "eiland" )> verdeel de taken

timer
40:00

Slide 17 - Diapositive

Welke pH heeft een neutrale oplossing?
A
4
B
6-14
C
<7
D
7

Slide 18 - Quiz

Welke pH heeft een zure oplossing?
A
<7
B
C
7
D
>7

Slide 19 - Quiz

Deel A: Onderzoeksvraag

Hoe zuur zijn sommige vloeistoffen die we dagelijks gebruiken? 

Slide 20 - Diapositive

Welke van de levensmiddelen is het zuurst?

Slide 21 - Question ouverte

Welke van de levensmiddelen is het meest basisch?

Slide 22 - Question ouverte

Met welke manier kun je het beste de zuurgraad van een vloeistof bepalen?

Slide 23 - Question ouverte


Deel A: Conclusie

Slide 24 - Question ouverte

Deel B: Onderzoeksvraag
Hoe zuur zijn sommige vloeistoffen die we dagelijks binnenkrijgen? 

Slide 25 - Diapositive

Welke van de dranken is het zuurst?

Slide 26 - Question ouverte

Welke van de levensmiddelen is het meest basisch?

Slide 27 - Question ouverte

Wat heb je vandaag geleerd?

Slide 28 - Carte mentale

Rapportage(3-5 pagina)
  • Voorpagina
  • Inleiding
  • Theorie
  • Werkwijze
  • Resultaten & Waarnemingen
  • Conclusie & Discussie
  • Reflectie

Slide 29 - Diapositive