Language Teaching and Assessing week 1.5

Language Teaching and Assessing
week 1.5 De opbouw en opbrengst van een receptieve les
1 / 25
suivant
Slide 1: Diapositive
OnderwijswetenschappenWOStudiejaar 2

Cette leçon contient 25 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Language Teaching and Assessing
week 1.5 De opbouw en opbrengst van een receptieve les

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Doelen
  • Je kunt een lesplan voor een receptieve les ontwerpen gebaseerd op de fasemodellen van Kwakernaak (2019). 
  • Je kunt verschillende (online) activiteiten gebruiken om je leerdoel te meten. 
  • Je selecteert een methode om jouw lesdoel te meten.

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Programma
  • Feedback deel 1B
  • Terugblik Fasemodellen Kwakernaak
  • Pitches in groepen
  • Krachtig afsluiten
  • Eindontwerp lesplan
  • Huiswerk

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Feedback deel 1B

Slide 4 - Diapositive

A Meest nuttige feedback?
B Algemene feedback n.a.v. opdracht 1B:
  1. doelen ipv beschrijven wat lln. doen
  2. ondersteuningsbehoefte: vanuit echte behoefte beschrijven (3x gehoorproblemen?) en evt oefenparameters gebruiken voor aanpak.
  3. bouwstenen: benoem de lees/luisterstrategie (ook te gebruiken in doelen)
  4. luisteren: geen toetsing maar oefening
  5. kopje materialen ontbreekt bij sommigen
  6. opdracht passend bij natuurlijk lees/luisterdoel (en "grade the task, not the input" Scrivener)
Terugblik Fasemodellen Kwakernaak
Voorbereiding
Presentatie
Begripscontrole
Woordbehandeling

Slide 5 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

De leerlingen beluisteren een audiofragment over het nieuws 2x.
A
Voorbereiding
B
Presentatie
C
Begripscontrole
D
Woordbehandeling

Slide 6 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

De leerlingen spelen 30 seconds met relevante woorden uit de tekst.
A
Voorbereiding
B
Presentatie
C
Begripscontrole
D
Woordbehandeling

Slide 7 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Je wilt leerlingen een artikel over het eerste regeringsjaar van Koning Charles laten lezen. Wat is een goede stuurvraag?
A
Is het eerste jaar als koning Charles goed bevallen?
B
Wie is koning Charles?
C
Sinds wanneer is Charles koning van Groot Brittannie?
D
Welke woorden geven aan dat Charles het een zwaar jaar vond?

Slide 8 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Je gaat voorkennis activeren over het onderwerp dieren door ze (online) een mind map in te laten vullen waarbij ze zo veel mogelijk Engelse woorden opschrijven die in hun opkomen.
A
Voorbereiding
B
Presentatie
C
Begripscontrole
D
Woordbehandeling

Slide 9 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerlingen doen een structureeroefening waarbij ze kopjes verzinnen bij alinea's. Hierdoor vatten ze een stukje tekst samen.
A
Voorbereiding
B
Presentatie
C
Begripscontrole
D
Woordbehandeling

Slide 10 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

PITCHES - stuurvraag

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Pitch - instructie
  • Werk in groepen van 3: 1 pitch, 2 feedback
  • Gebruik feedbackformulier van #OO 
  • Presenteer in 5 minuten de beginsituatie van je les, m.n. je stuurvraag!
  • Stel kritische vragen
  • Deel je feedback (digitaal)

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Pitch - evaluatie
  • Zijn er obstakels of onduidelijkheden die jullie tegenkwamen tijdens de pitches?
  • Heb je een goede stuurvraag gehoord?
  • Klopt het soort lezen bij de (luister)tekstsoort?
  • Sluit de stuurvraag globaal aan bij je belangrikste lees/luisterdoel?

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe sluit jij je les meestal af?

Slide 14 - Question ouverte

belang van krachtig afsluiten - vakdidactische insteek

Slide 15 - Diapositive

deze dia gebruiken om in te zoomen op leeropbrengst en dat je die uit je leerdoel haalt (en dus zorgt dat die erin staat) - bruggetje volgende dia

Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Zes rollen van de leraar: Afsluiter (Slooter, 2018)
Gedragsindicator 3: 
Controleren of de leerdoelen zijn bereikt.
Gebruik LTA - Werkblad 1C-D oef. 1 

Op welke 5 elementen kun je een leerdoel meten aan het einde van de les? 

Slide 17 - Diapositive

link naar OWK:
Maar niet: wat heb je geleerd? Maar: wat weet je nu over... type tekst etc. B
> VAkdidactisch
De laatste lesfase - oef. 2
Bedenk een activiteit of middel waarmee je gaat controleren of de leerlingen het lesdoel hebben behaald. Richt je op:
- Je leerdoel en je lesactiviteiten (constructive alignment)
- Inhoud / vaardigheid / toegepaste strategie / resultaten (Slooter, 2018)
- Inzicht waar leerling staat en/of welke vervolgstappen ondernomen moeten worden (feedback)

Bespreek in groepen van 3. Bekijk het document Exit Tickets op #OO om inspiratie op te doen. Tijd over? Leg elkaars lesplannen naast het fasemodel van Kwakernaak (2019). 


Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Welk middel/Welke activiteit ga je inzetten om je leerdoel te meten?

Slide 19 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Vervolg - oef. 3
Lees Inzichten uit het gebruiken van online tools voor formatieve evaluatie p. 11-16. 
Bespreek: welk middel zet jij wel eens in? Wat is het effect daarvan? Welk middel zou je meer in willen zetten en met welk doel?

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Terugblik op Doelen
  • Kun je een lesplan voor een receptieve les ontwerpen gebaseerd op de fasemodellen van Kwakernaak (2019)?
  • Kun je verschillende (online) activiteiten gebruiken om je leerdoel te meten? 
  • Kun je een methode selecteren om jouw lesdoel te meten?

Slide 21 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Volgende Week 
  1. Lees artikel (p. 11-16) op #OO Inzichten uit het gebruiken van online tools voor formatieve evaluatie (oef. 3 werkblad).
  2. Lees H5.1-5.3, 5.5, 5.6 Toetsen, H8.4 Leesvaardigheid toetsen en H9.4 Luistervaardigheid toetsen van Kwakernaak.
  3. Maak je lesplan compleet (deel 1C + D). Deadline voor feedback: maandag 9 oktober 2023  [23.59 uur] via Teams:
  • Lesplan met ingevuld voorblad en didactisch lesontwerp adhv de lesfasen van Kwakernaak. 
  • Voeg bijlagen toe zoals tekst, powerpoint etc. 

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Het eindproduct periode 1
  • Voorpagina (naam, student nummer, datum, vak, docent, stageschool)
  • Inleiding en inhoudsopgave
  • Visiedocument (met kernwaarden)
  • HAN lesplanformulier voor Receptieve les
  • Analyse receptieve toets
  • Bijlagen (powerpoint, teksten, audiofragment, toets)






aanpassingen adhv feedforward DUIDELIJK aangeven

Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Listen to me....!

Slide 24 - Diapositive

bij tijd over te gebruiken of als warm up
Tekendictee!
Ga naar #OO voor nog meer luisteropdrachten zoals TPR, bingo, spot the difference, guessing games... 
verplaatsen

Slide 25 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions