didactiek les 5

Didactiek
1 / 25
suivant
Slide 1: Diapositive
WelzijnMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 25 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 120 min

Éléments de cette leçon

Didactiek

Slide 1 - Diapositive

Wat gaan we vandaag behandelen?
  • De oefentoets van afgelopen maandag
  •  Doelstellingen
  • Doelstelling in het didactisch model
  • Soorten doelstellingen
  • Formuleren van kortetermijndoelstellingen 

Slide 2 - Diapositive

De toets
  • Cliffhanger en ijsbreker
  • De juiste volgorde van een voorbereiding->

Slide 3 - Diapositive

Wat zijn doelstellingen?

Slide 4 - Carte mentale

Doelstelling
  • Doelstelling is datgene dat je wilt bereiken.
  • Lesgeven zonder doel leidt tot 'bezighouden'


  • Het begingedrag van de deelnemer (beginsituatie)
  • Het eindgedrag van de deelnemer (doelstelling)

Slide 5 - Diapositive

Als na een uur trainen iedereen van de groep de schoolslag beheerst, heb je dan iets bereikt?
Ja
Nee

Slide 6 - Sondage

Het antwoord kan ja en nee zijn
  • Nee; iedereen beheerste voor de training al de schoolslag.
     
  • Ja; Als er daadwerkelijk verandering in gedrag heeft plaatsgevonden.

Slide 7 - Diapositive

Gedragsverandering
  • Motorisch gedrag
  • Cognitief gedrag
  • Sociaal-affectief gedrag 


    Belangrijk is dat je een goed beeld hebt van het begingedrag (beginsituatie) en het eindgedrag (doelstelling).



Slide 8 - Diapositive

De belangrijkste vraag


'Wat wil ik bereiken'


Slide 9 - Diapositive

Je doelstelling heeft invloed op:
  • De lesopbouw
  •  De organisatie
  • De bewegingsvorm
  • De didactische werkvormen

Door deze bewust invulling te geven, vergroot je de kans op succes, het behalen van je doelstelling.

Slide 10 - Diapositive

Verantwoorden

Slide 11 - Diapositive

Didactisch model

Slide 12 - Diapositive

Wisselwerking tussen doelstelling en beginsituatie

Slide 13 - Diapositive

De doelstelling bepaalt altijd de vorm en de inhoud van je les
A
Waar
B
Niet Waar

Slide 14 - Quiz

Wat je gaat doen en in welke volgorde, heeft te maken met:
A
Didactische werkvormen
B
de Organisatie
C
Bewegingsvormen en lesopbouw

Slide 15 - Quiz

Als je doelstelling presteren, kampioen worden of doorstroom naar het eerste elftal zijn. Wat is dan de invulling van de training?

Slide 16 - Question ouverte

Als je doelstelling plezier maken, winnen is leuk maar verliezen is niet erg is. Wat is dan de invulling van je les?

Slide 17 - Question ouverte

De doelstelling bepaalt altijd de vorm en inhoud van je les. 
  • Wat je gaat doen en in welke volgorde.
  • Hoe je de les gaat organiseren
  • Welke aanwijzingen je geeft en op welke manier je dit gaat doen.

Slide 18 - Diapositive

Je vorige doelstelling was te moeilijk, wat doe je?

Slide 19 - Question ouverte

Je doelstelling was te makkelijk en na 10 was die al behaald, wat doe je?

Slide 20 - Question ouverte

Je doel was voor 2 sporters uit de groep te moeilijk, wat doe je?

Slide 21 - Question ouverte

Het verband tussen doelstelling en evaluatie 
  • Na je evaluatie, stel je de doelstelling voor de volgende les bij. 
  • Doelen aanpassen = kans tot slagen vergroten .

Slide 22 - Diapositive

Soorten doelstellingen
  • Het gedrag dat je wilt veranderen
  • De tijd die je nodig denkt te hebben om je doelstelling te behalen.

Slide 23 - Diapositive

Motorisch gedrag
Cognitief gedrag
sociaal-affectief gedrag
CLUKS
Klimmen
Vangen en gooien
Spelregels
Weten wat de lijnen van een veld betekenen
Hoe kan ik het beste tikken
Vergroten van zelfvertrouwen
Respect
Omgaan met elkaar

Slide 24 - Question de remorquage

Maken opdrachten
1,3,4,5,6 & 7

Slide 25 - Diapositive