Qu'est-ce que LessonUp
Rechercher
Canaux
Connectez-vous
S'inscrire
‹
Revenir à la recherche
Les 1 - week 17 - leerdoel 2: oorzaken ontdekkingsreizen (tijdvak 5)
Programma (mavo)
1. Voorkennis: Tijdvak 5 (5 min)
2. Leerdoel 2 bespreken (5 min)
3. Introductie leerdoel 3 - Renaissance (10 min)
4. Opdracht bij leerdoel 3 & huiswerk (20 min)
5. Herhaling leerdoel 3 (10 min)
1 / 14
suivant
Slide 1:
Diapositive
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1
Cette leçon contient
14 diapositives
, avec
quiz interactifs
et
diapositives de texte
.
La durée de la leçon est:
50 min
Commencer la leçon
Partager
Imprimer la leçon
Éléments de cette leçon
Programma (mavo)
1. Voorkennis: Tijdvak 5 (5 min)
2. Leerdoel 2 bespreken (5 min)
3. Introductie leerdoel 3 - Renaissance (10 min)
4. Opdracht bij leerdoel 3 & huiswerk (20 min)
5. Herhaling leerdoel 3 (10 min)
Slide 1 - Diapositive
Programma (havo)
1. Voorkennis: Tijdvak 5 (5 min)
2. Leerdoel 1 bespreken (10 min)
3. Introductie leerdoel 2 - Oorzaken ontdekkingsreizen (10 min)
4. Opdracht bij leerdoel 2 & huiswerk (20 min)
5. Herhaling leerdoel 2 (10 min)
Slide 2 - Diapositive
Leerdoelen introductie tijdvak 5
1. Je kunt uitleggen waar de titel van tijdvak 5 voor staat (ontdekkers & hervormers) en je kent de bijhorende jaartallen.
2. Je kunt drie belangrijke ontwikkelingen uit tijdvak 5 noemen.
Slide 3 - Diapositive
Tijdvak 5 - Ontdekkers & hervormers
Slide 4 - Diapositive
Welke bekende Grieks-Romeinse tempel staat in Rome?
A
Angkor Wat
B
Parthenon
C
Pantheon
D
Taj Mahal
Slide 5 - Quiz
a. Wat is de titel van tijdvak 5?
b. Welke jaartallen horen erbij tijdvak 5?
Slide 6 - Question ouverte
Een ander benaming voor de Oudheid is ...
A
de Prehistorie
B
de Tijd van Grieken en Romeinen
C
de Tijd van Monniken en Ridders
D
de Tijd van Jagers en Boeren
Slide 7 - Quiz
2. Je kunt drie belangrijke ontwikkelingen uit tijdvak 5 noemen.
Er kwam opnieuw interesse in de tijd van de Grieken & Romeinen.
Er vonden ontdekkingsreizen plaats.
Er kwamen problemen binnen de kerk.
Slide 8 - Diapositive
3. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen.
1. Leg uit waar mensen grote belangstelling voor kregen in rond 1300.
2. Leg uit wat Renaissance betekent.
3.Beargumenteer waarom de Renaissance in Italië begon.
4 a. Leg uit wat het idee in de middeleeuwen was.
b. Leg uit wat het idee in de Renaissance werd.
Slide 9 - Diapositive
3. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (havo) 1/2
1. Leg uit waar mensen grote belangstelling voor kregen in rond 1300.
De Griekse en Romeinse cultuur; gebouwen, kunst, wetenschap en verhalen
2. Leg uit wat Renaissance betekent.
Wedergeboorte van de Griekse en Romeinse cultuur
Slide 10 - Diapositive
3. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (havo) 2/2
3.Beargumenteer waarom de Renaissance in Italië begon.
Overblijfselen van de Romeinse tijd waren in Italië te vinden.
4 a. Leg uit wat het idee in de middeleeuwen
was.
Leven op aarde niet belangrijk: voorbereiding op de dood.
b. Leg uit wat het idee in de Renaissance werd.
Je mocht genieten van het leven op aarde.
Slide 11 - Diapositive
1. Je kunt uitleggen dat mensen door de renaissance anders dachten over het leven en over wetenschap dan mensen in de middeleeuwen. (havo) 2/2
3.Beargumenteer waarom de Renaissance in Italië begon.
Overblijfselen van de Romeinse tijd waren in Italië te vinden.
4 a. Leg uit wat het idee in de middeleeuwen
was.
Leven op aarde niet belangrijk: voorbereiding op de dood.
b. Leg uit wat het idee in de Renaissance werd.
Je mocht genieten van het leven op aarde.
Slide 12 - Diapositive
4. Je kunt twee oorzaken noemen voor de ontdekkingsreizen. (blz. 20)
5. Je kunt beschrijven welke gevolgen de komst van Europeanen had voor gebieden in Azië, Afrika en Amerika. (blz. 22)
1. Leg uit wat het doel was van de ontdekkingsreizen.
2. Leg de twee oorzaken uit voor het ontstaan van de ontdekkingsreizen.
Noem drie gevolgen die de komst van de Europeanen hadden in Azië, Afrika en Amerika
Klaar?
Maak opdracht 7 t/m 13 op blz. 21 en 23
Slide 13 - Diapositive
Noem een kenmerk van Grieks-romeinse bouwkunst en beeldhouwkunst.
Slide 14 - Question ouverte
Plus de leçons comme celle-ci
Les 1 - week 17 - leerdoel 2: oorzaken ontdekkingsreizen (tijdvak 5)
January 2025
- Leçon avec
15 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1
Les 1 - week 18 - leerdoel 2: oorzaken ontdekkingsreizen (tijdvak 5)
September 2023
- Leçon avec
13 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1
§ 4.1 Een nieuwe kijk op de wereld
March 2024
- Leçon avec
20 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1
Les 2 - week 18 - leerdoel 3: Ketters & inquisitie (tijdvak 5)
March 2024
- Leçon avec
10 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1
OB jaar 2 - week 4 - thema 1 (les2)
May 2022
- Leçon avec
11 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t, havo, vwo
Leerjaar 2
OB jaar 2 - week 4 - thema 1 (les1)
May 2022
- Leçon avec
13 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t, havo, vwo
Leerjaar 2
OB jaar 2 - week 4 - thema 1 (les1)
May 2022
- Leçon avec
14 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t, havo, vwo
Leerjaar 2
Tijdvak 5 Ontdekkers en Hervormers
November 2018
- Leçon avec
37 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
havo
Leerjaar 4