Qu'est-ce que LessonUp
Rechercher
Canaux
Connectez-vous
S'inscrire
‹
Revenir à la recherche
5.4 Landschappen van Laag-Nederland les 1
Wat gaan we vandaag doen?
Inleiding paragraaf 4
Leerdoelen paragraaf 4
Uitleg paragraaf 4
Opdrachten werkboek
Wat hebben we vandaag geleerd?
1 / 19
suivant
Slide 1:
Diapositive
Aardrijkskunde
Middelbare school
vwo
Leerjaar 3
Cette leçon contient
19 diapositives
, avec
quiz interactifs
et
diapositives de texte
.
La durée de la leçon est:
50 min
Commencer la leçon
Partager
Imprimer la leçon
Éléments de cette leçon
Wat gaan we vandaag doen?
Inleiding paragraaf 4
Leerdoelen paragraaf 4
Uitleg paragraaf 4
Opdrachten werkboek
Wat hebben we vandaag geleerd?
Slide 1 - Diapositive
5.4 Landschappen van Laag-Nederland
Slide 2 - Diapositive
Leerdoelen 5.4
Wat zijn de natuurlijke en menselijke oorzaken voor het ontstaan van het zeekleilandschap?
Wat zijn de kenmerken van het zeekleilandschap?
Welke veranderingen heeft de mens aangebracht in het laagveenlandschap?
Wat zijn de kenmerken van het laagveenlandschap?
B92: grondwater
Slide 3 - Diapositive
Laag-Nederland
Hoog-Nederland
Slide 4 - Question de remorquage
Zou de grond van het zeekleilandschap nat of droog zijn?
A
nat
B
droog
Slide 5 - Quiz
Slide 6 - Diapositive
Lees het eerste stukje van ''Het noordelijke zeekleilandschap'' -> wat is een kwelder, en hoe ontstaat deze?
Slide 7 - Question ouverte
https:
Slide 8 - Lien
Het noordelijke zeekleilandschap
3000 jaar geleden
Tijdens vloed werden zand- en slibdeeltjes neergelegd
Tijdens eb bleven deze liggen, de zee nam ze niet mee terug
De grond komt zo steeds hoger te liggen
Overstroomd niet meer zo vaak en raakt begroeid
Kwelder
Slide 9 - Diapositive
Slide 10 - Diapositive
Wat is een ''terp'' en waarom werden deze aangelegd?
Slide 11 - Question ouverte
Het noordelijke zeekleilandschap
Terpen worden al sinds 500BC aangelegd door de mens om zich te beschermen tegen overstromingen
De terpen moesten steeds verhoogd worden vanwege de zeespiegelstijging
Slide 12 - Diapositive
Zeedijken
Rond het jaar 1000 is men begonnen met het aanleggen van
zeedijken
Buiten de dijken ging de aanslibbing gewoon verder
Was een nieuw stukje land hoog genoeg, dan werd de dijk verlegd om een nieuwe kwelder in te polderen
Slide 13 - Diapositive
https:
Slide 14 - Lien
Zeedijken
Recht van opstrek
: boeren mochten het nieuwe ingepolderde land in bezit nemen als hun land eraan grensde
De buitendijkse gebieden zijn tegenwoordig natuurreservaten
Slide 15 - Diapositive
www.geologievannederland.nl
Slide 16 - Lien
Leg het begrip ''recht van opstrek'' nog eens in je eigen woorden uit
Slide 17 - Question ouverte
Opdrachten werkboek
Hoofdstuk 5, paragraaf 4
Bladzijde 43-45 werkboek
Opdracht 1 t/m 6
Samenvatten basisboeknummer 92
Dit is ook huiswerk voor de volgende les
timer
1:00
Slide 18 - Diapositive
Wat heb je vandaag geleerd?
Slide 19 - Carte mentale
Plus de leçons comme celle-ci
§6.3 Mensen in het kustgebied deel 1
Décembre 2023
- Leçon avec
14 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 3
§6.3 Mensen in het kustgebied deel 1
Mars 2023
- Leçon avec
18 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 3
§6.3 Mensen in het kustgebied deel 1
Septembre 2023
- Leçon avec
19 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 3
§6.3 Mensen in het kustgebied deel 1
Mars 2024
- Leçon avec
17 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 3
§4.3 Mensen in het kustgebied deel 1
Avril 2024
- Leçon avec
18 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 3
§4.3 Mensen in het kustgebied deel 1
Avril 2022
- Leçon avec
25 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 3
Landschappen in Nederland
Avril 2024
- Leçon avec
13 diapositives
(3havo/vwo) H6 mensen in het kustgebied paragraaf 3
Mars 2024
- Leçon avec
29 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 3