Thema 3 ik en de natuur les 3 overdrijvingen

1 / 26
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 1

In deze les zitten 26 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 15 min

Onderdelen in deze les

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie 
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: Boek, Chromebook, JdW-map, etui 
timer
3:00

Slide 2 - Tekstslide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:

  1. Vooraf:
    Startklaar, Voorkennis activeren, Formatief Handelen

  2. Instructie:
    Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden, Formatief Handelen

  3. Toepassing:
    Actieve verwerking, Formatief handelen 

  4. Evaluatie:
    Afsluiting

Slide 3 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 4 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Inleiding
Vandaag gaan we verder met het thema natuur. We leren wat overdrijvingen zijn. 
We beginnen met het herhalen van de themawoorden. Daarna volgt er instructie. Vervolgens gaan jullie zelf aan het werk. Tenslotte krijg je nog enkele vragen om te kijken of je het lesdoel hebt gehaald.

Slide 5 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
- heb ik de themawoorden herhaald.
- weet ik wat een overdrijving is
- kan ik aangeven of een zin een overdrijving is.

Slide 6 - Tekstslide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Herhaling themawoorden
Ga naar Quizlett en log in met de code

Slide 7 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Voorkennis
Je krijgt zo twee vragen over het lesdoel. Beantwoord de vragen.
Bij de quizvragen moet je aangeven of het een overdrijving is of niet.

Slide 8 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Geef eens een voorbeeld van een overdrijving.

Slide 9 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Dat heb ik al een paar keer uitgelegd.

Overdrijving?
A
ja
B
nee

Slide 10 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Dat heb ik al duizind keer uitgelegd.

Overdrijving?
A
ja
B
nee

Slide 11 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Theorie
Een vorm van figuurlijk taalgebruik is een overdrijving. Als je iets overdrijft, maak je iets bijvoorbeeld groter, mooier of erger dan het is.

Slide 12 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Voorbeelden overdrijving
Dat heb ik al duizend keer uitgelegd.
Ik ben in één seconde terug.
Ik ga dood van de honger.

Slide 13 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Tweetallen
Bedenk met je buurman/vrouw een aantal overdrijvingen en schrijf die op het wisbordje dat je hebt gekregen.
Je krijgt hiervoor twee minuten de tijd.
timer
1:00

Slide 14 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Bespreking
Wat hebben jullie opgeschreven?

Slide 15 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Instructie
Je maakt de opdrachten op de blaadjes die je hebt gekregen.
Opdracht 5: Is de zin een overdrijving?
Opdracht 6: Welke overdrijving past bij de afbeelding.
Als je klaar bent ga je verder met NUMO - Nederlands

Slide 16 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wanneer is mijn opdracht goed?

Slide 17 - Open vraag

Door leerlingen vooraf na te laten denken over waar de opdracht aan moet voldoen, krijgen ze kwaliteitsbesef. Hierdoor zijn de leerlingen in staat om zelf in te schatten waar hun inspanningen bij de opdracht voor verbetering vatbaar zijn. 
Aan de slag
timer
15:00

Slide 18 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Afsluiting
Je krijgt zo twee vragen over de les. Denk goed na 

Slide 19 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Ik verga van de honger.

Overdrijving?
A
ja
B
nee

Slide 20 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Snoep is slecht voor je tanden.

Overdrijving?
A
ja
B
nee

Slide 21 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Wat heb ik veel spelletjes!

Overdrijving?
A
ja
B
nee

Slide 22 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Hij huilde een zwembad vol tranen.

Overdrijving?
A
ja
B
nee

Slide 23 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Wat vond je van de afgelopen les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 24 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Welk cijfer zou je jezelf geven voor aandacht tijdens deze les?
010

Slide 25 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Ben je blij met het resultaat?
😒🙁😐🙂😃

Slide 26 - Poll

Deze slide heeft geen instructies