H4 - Schrijven les 3

Welkom!
Deze les:
- Stillezen
- Terugblik lijdende en bedrijvende zinnen
- Indeling recensie 
1 / 16
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 3

In deze les zitten 16 slides, met tekstslides.

Onderdelen in deze les

Welkom!
Deze les:
- Stillezen
- Terugblik lijdende en bedrijvende zinnen
- Indeling recensie 

Slide 1 - Tekstslide

Stillezen
timer
10:00

Slide 2 - Tekstslide

Komende tijd: schrijven

Doelen (1):
- Je weet hoe een betoog in elkaar zit
- Je kunt zelf objectieve en subjectieve argumenten gebruiken
- Je kunt je argumenten versterken door tegenargumenten te gebruiken en deze te weerleggen.
- Je wisselt af tussen de bedrijvende en de lijdende vorm

Slide 3 - Tekstslide

Komende tijd: schrijven

Doelen (2):
- Je kunt zelf een beoordeling van een film/boek/product o.i.d. schrijven. 
- Je deelt deze op in verschillende alinea's, met duidelijke doelen en tussekopjes.
- In je tekst gebruik je alleen leesbare zinnen, dus niet teveel informatie in één zin.
- Je kunt het stappenplan voor het schrijven van een geleide samenvatting gebruiken. 

Slide 4 - Tekstslide

Hoofdstuk 4:
Doelen: 
- Je kunt je argumenten versterken door tegenargumenten te gebruiken en deze te weerleggen.

= Je bekijkt het even vanaf de andere kant, wat zou een tegenstander denken. Buig dit later weer om in jouw voordeel. 

Slide 5 - Tekstslide

Verschil lijdende zinnen en bedrijvende zin:

Lijdende zin:  
1. Het werk wordt door de leerling gedaan
Bedrijvende zin: 
2. De leerling maakt het 
het werk.  

In zin 2 doet de leerling echt zelf wat

Slide 6 - Tekstslide

Verschil lijdende zinnen en bedrijvende zin:

Lijdende zin:  
1. De appel wordt gegeten door het meisje
Bedrijvende zin: 
2. Het meisje eet een appel 

In zin 2 doet het meisje echt zelf wat

Slide 7 - Tekstslide

Bespreken opdracht 4:

A.a - Girona wordt door vakantiegangers vooral gezien als toegangspoort tot de Costa Brava
A.b Vakantiegangers zien Girona vooral als toegangspoort tot de Costa Brava.

B.a - Ze maken er kennis met het vliegveld, maar de stad zelf wordt door hen niet bezocht
b Ze maken wel kennis met het vliegveld, maar de stad zelf bezoeken ze niet.

Slide 8 - Tekstslide

Verschil lijdende zinnen en bedrijvende zin:

Lijdende zin:  
1. De appel wordt gegeten door het meisje
Bedrijvende zin: 
2. Het meisje eet een appel 

In zin 2 doet het meisje echt zelf wat

Slide 9 - Tekstslide

Aa - Girona wordt door vakantiegangers vooral gezien als de toegangspoort tot de Costa Brava
A.b -  Vakantiegangers zien Girona vooral als toegangspoort tot de Costa Brava

B.a - Ze maken kennis met het vliegveld, maar de stad zelf wordt door hen niet bezocht. 
B.b - Ze maken wel kennis met het vliegveld, maar de stad zelf bezoeken ze niet



Slide 10 - Tekstslide

C.a Zonde! Want deze Catalaanse plaats is gezegend met een prachtig historisch centrum. 
C.b - Geen verandering

D.a - Omdat de historische sfeer bewaard moet worden, wordt door het gemeentebestuur in het centrum geen autoverkeer toegestaan. 
D.b -  Om de historische sfeer te bewaren, staat het gemeentebestuur in het centrum geen autoverkeer
toe.


Slide 11 - Tekstslide

E.a - Een stad wordt door toeristen zelden zonder plattegrond verkend, maar Girona is zo compact dat de bezienswaardigheden door een wandelaar bijna vanzelf worden aangedaan. 

E.b -  Toeristen verkennen een stad zelden zonder plattegrond, maar Girona is zo compact dat een
wandelaar de bezienswaardigheden bijna vanzelf aandoet.



Slide 12 - Tekstslide

F.a - De kathedraal wordt door veel bezoekers beschouwd als  één van Girona’s grote trekpleisters.
F.b - Veel bezoekers beschouwen de kathedraal als één van Girona’s grote trekpleisters.

G.a - Dit imposante godshuis werd oorspronkelijk door de Moren gebouwd als moskee
G.b - De Moren gebruikten dit imposante godshuis oorspronkelijk als moskee.




Slide 13 - Tekstslide

H.a - Nadat zij door de christenen uit de stad waren verdreven,  werd de moskee compleet verbouwd. 
H.b -  Nadat christenen hen uit de stad hadden verdreven, werd de moskee compleet verbouwd



Slide 14 - Tekstslide

5.5 - schrijven - een beoordeling schrijven.

Indeling:
Inleiding = onderwerp introduceren + mening geven
kern = beschrijving + beoordeling

Slide 15 - Tekstslide

5.5 - schrijven - een beoordeling schrijven.

Aan de slag:
Maak opdracht 1 t/m 4
Pagina 200

Slide 16 - Tekstslide