Wat is LessonUp
Zoeken
Kanalen
Inloggen
Registreren
‹
Terug naar zoeken
Les 3.3.
Ontwikkeling 3.3.
1 / 17
volgende
Slide 1:
Tekstslide
Onderwijsassistenten
MBO
Studiejaar 1
In deze les zitten
17 slides
, met
interactieve quizzen
,
tekstslides
en
2 videos
.
Start les
Bewaar
Deel
Printen
Onderdelen in deze les
Ontwikkeling 3.3.
Slide 1 - Tekstslide
Slide 2 - Tekstslide
Lesdoelen 3.3.
Paragraaf 6.2.
De student kent de begrippen van de taalontwikkeling en gebruikt deze bij het beschrijven van de taalontwikkeling:
(
intonatie, begripsvorming, receptieve/productieve woordenschat/ ontluikende/ beginnende/gevorderde geletterdheid etc.)
De student weet hoe de
taalontwikkeling van het kind van 0 – 5 jaar
verloopt.
Slide 3 - Tekstslide
We draaien het dit keer om!
Opdracht voorafgaand aan de instructie:
- Schrijf op je bingo kaart de belangrijkste informatie op die jij terug hoort komen in het filmpje.
allemaal 9 hokjes, dus 9 woorden
(Denk aan; leeftijden, wat kunnen ze etc.)
Slide 4 - Tekstslide
Slide 5 - Video
Wat staat er op je bingo kaart?
- Hoor je tijdens de instructie een onderwerp van je bingo kaart dan mag je dat onderwerp aankruisen
Heb je verticaal of horizontaal bingo dan mag je ROEPEN!
Slide 6 - Tekstslide
Overzicht taalontwikkeling
0-1 jaar
klanken en brabbelen
1 - 2.5 jaar
De eerste woordjes
2,5 - 5 jaar
praten met andere
Slide 7 - Tekstslide
0 - 1 jaar
Brabbelen: bababa en papapa
intonatie: verandering in de klank zodat het woord opvalt
begripsvorming: Een woord krijgt een betekenis
receptieve woordenschap: Woord herkennen, maar nog niet zelf kunnen gebruiken (vb. flesje)
productieve woordenschat: het kind gaat het woord zelf ook gebruiken
Slide 8 - Tekstslide
1 - 2,5 jaar
1-woordzin: verhaal vertellen met 1 woord 'Fles'
2-woordzin: verhaal vertellen met 2 woorden: 'Fles Melk"
ontluikende geletterheid: Bewust van geschreven tekens en de functie daarvan
Slide 9 - Tekstslide
Slide 10 - Video
2,5 - 5 jaar
3-woordzin: Eerst mama eet. Nu mama eet koek
woordenschatexplosie: veel nieuwe woorden leren
taalgrapjes: stoep en poep
Nieuwsgierig: Veel waarom vragen
aangeboren taalbegrip: Een deel van de hersenen is voorgeprogrammeerd om taal te leren
Slide 11 - Tekstslide
2,5 - 5 jaar
metalingustisch bewustzijn: Over taal na kunnen denken
Slide 12 - Tekstslide
Bingo kaart
Wat heb je allemaal kunnen afvinken?
Slide 13 - Tekstslide
Welk begrip past hierbij?
In de leeftijd van 2 – 4 jaar wordt het kind zich bewust van geschreven taal en de functie van letters
A
woordenschatexplosie
B
ontluikende geletterheid
C
aangeboren taalbegrip
D
beginnende geletterheid
Slide 14 - Quizvraag
Een kind is oprecht nieuwsgierig om taal te leren
A
Juist
B
onjuist
Slide 15 - Quizvraag
Eindopdracht
Boekenkeuze per leeftijd
Bijlage 2 (sharepoint Wendy) neem je door over de keuze van boekjes voor kinderen van
0- 5/6 jaar en ga voor één fase boeken zoeken (minimaal 3 boeken)(online of fysiek)
Daarna kan je dit in je eindopdracht met daarbij de verantwoording van
keuze en de koppeling aan de theorie uitleggen.
Slide 16 - Tekstslide
volgende les
Verdieping taalontwikkeling 0-5 jaar
Slide 17 - Tekstslide
Meer lessen zoals deze
Les 3.3.
Maart 2022
- Les met
19 slides
Les 3.3.
Februari 2022
- Les met
16 slides
Onderwijsassistenten
MBO
Studiejaar 1
Les 3.3.
Februari 2023
- Les met
15 slides
Onderwijsassistenten
MBO
Studiejaar 1
week 3 par 6.1 en 6.2
Maart 2022
- Les met
17 slides
ontwikkeling
MBO
Studiejaar 1
Week 5
September 2023
- Les met
28 slides
Onderwijsassistenten
MBO
Studiejaar 1
Opvoeding en Ontwikkeling 3.1 Taalontwikkeling jonge kind
Januari 2021
- Les met
17 slides
Onderwijsassistenten
MBO
Studiejaar 1
Week 5
September 2023
- Les met
29 slides
Onderwijsassistenten
MBO
Studiejaar 1
Opvoeding en Ontwikkeling 3.1 Taalontwikkeling jonge kind
Januari 2021
- Les met
16 slides
Onderwijsassistenten
MBO
Studiejaar 1