Les 1 Activiteiten en dienstverlening periode 3

INCLUSIE
1 / 22
volgende
Slide 1: Tekstslide
WelzijnMBO

In deze les zitten 22 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

Onderdelen in deze les

INCLUSIE

Slide 1 - Tekstslide

Planning vandaag
1.) Welkom
2. Introductie vak 
3. Zoek de verschillen
4. Filmpje en nabespreken
5. Oefening statushouders

Slide 2 - Tekstslide

Introductie vak
Leerdoelen
De studenten kunnen
* verschillen tussen mensen op een open en nieuwsgierige manier onderzoeken en verwoorden

* uitleggen hoe zij rekening houden met verschillen tussen mensen (leeftijd, etniciteit, beperkingen) als zij activiteiten bedenken 

* uitleggen hoe alle mensen bij activiteiten betrokken worden; hoe raken mensen via deze activiteit met elkaar in contact? Hoe overbrug je verschillen en zorg je voor verbinding? 

Slide 3 - Tekstslide

Slide 4 - Tekstslide

Introductie vak
Beoordeling 
Op basis van:
1. Aanwezigheid

2. Actieve houding en maken van lesopdrachten, na iedere les lesopdracht. 

3. Beroepsopdracht 

Slide 5 - Tekstslide

Introductie vak
Literatuur
Sociaal werk 1: 

Thema 15: Diversiteit en gelijkwaardigheid 
Thema 16: Vooroordelen
Thema 17: Discriminatie 
Thema 18: Integratie
Thema 19: Interculturele communicatie

Slide 6 - Tekstslide

Beroepsopdracht Inclusie (BO260)
Een sociaal werker kan omgaan met mensen met verschillende achtergronden, voorkeuren, gewoontes, mogelijkheden, leeftijden.

Inclusie is het tegenovergestelde van uitsluiting. Het gaat over: met elkaar een samenleving vormen waarin iedereen recht op een plekje heeft. Als sociaal werker doe je je best om mensen met elkaar in contact te brengen en te verbinden.

Dit vraagt van jou om open en nieuwsgierig te zijn naar mensen, hun leven, interesses, verlangens en vragen. Als je mensen kent, kun je rekening met ze houden en ze helpen om mee te doen met anderen.

Slide 7 - Tekstslide

Wat is de beroepsopdracht?










Hier leven mensen samen met heel verschillende achtergronden. De bedoeling van het samenwonen in place2bu is dat mensen ook echt met elkaar in contact komen en blijven. Het gaat om:
- mensen met een psychische stoornis - studenten - statushouders

Slide 8 - Tekstslide

Jij bent in deze opdracht een ‘gangmaker’. Gangmakers in deze buurt verzinnen activiteiten waar iedereen aan kan meedoen zoals de bingo die je in het filmpje zit en die mensen met elkaar in contact brengen. De bingo-avond was een succes. Jouw opdracht is om een andere activiteit te bedenken die de verschillende mensen met elkaar in contact brengt en verbindt.

Je bedenkt een activiteit en maakt een nieuwsbrief waarin deze activiteit wordt aangekondigd.
- De nieuwsbrief
- heeft een wervende voorpagina: foto en kop
- heeft een aantrekkelijke vormgeving
- bevat een interview met iemand uit jouw omgeving die anders is dan jij: andere cultuur, leeftijd, nationaliteit, geloof. Stel deze persoon voor aan de buurt.
- bevat een aankondiging van de activiteit die jij hebt bedacht. De activiteit brengt mensen uit de buurt met elkaar in contact en iedereen kan eraan meedoen.
- bevat een oproep voor vrijwilligers die kunnen helpen bij de uitvoering van de activiteit.

Slide 9 - Tekstslide

Resultaat
De studenten kunnen:
* op een open en nieuwsgierige manier onderzoeken hoe mensen in het leven staan, wat ze interessant en belangrijk vinden
* bij het ontwerp van activiteiten rekening houden met verschillen tussen mensen (leeftijd, etniciteit, beperkingen, interesses, normen en waarden)
* uitleggen hoe verschillende mensen  bij activiteiten betrokken worden; hoe raken mensen via deze activiteit met elkaar in contact, hoe zorg je voor verbinding?

Slide 10 - Tekstslide

Wat moet je inleveren?
Twee opdrachten: beide individueel
1. Nieuwsbrief met
voorpagina met aankondiging activiteit
informatie over activiteit: wat is het, hoe werkt het, hoe laat, hoelang duurt het, waarom is het goed om mee te doen ?
verslag interview met iemand uit jouw omgeving die anders is dan jij. Het interview zorgt dat de lezer de persoon leert kennen.
werving vrijwilligers voor activiteit
2. Verantwoording activiteit
leg uit waarom deze activiteit verbindend is.
leg uit waarom deze activiteit toegankelijk is voor iedereen.

Slide 11 - Tekstslide

Beoordelingscriteria BO
Beoordelingscriteria opdracht 1
De voorpagina is aantrekkelijk en geeft de lezer korte informatie over de activiteit

In de nieuwsbrief vindt de lezer voldoende en duidelijke informatie over de inhoud, organisatie en opzet van de activiteit. 

Hiervoor zijn tekst en beeld gebruikt.  De lezer wordt uitgenodigd om mee te doen.
De wervingstekst nodigt vrijwilligers uit om te helpen en geeft informatie over wat ze wanneer moeten doen.

Het verslag van het interview geeft een beeld van de persoon: wie is hij of zij, wat zijn zijn of haar bezigheden/werk, wat vindt hij/zij leuk om te doen, met wie en hoe brengt hij vrije tijd door, wat vindt hij/zij belangrijk in het leven, waarom?

Beoordelingscriteria opdracht 2
Je hebt verantwoord welke kenmerken van jouw activiteit ervoor zorgen dat de activiteit mensen met elkaar verbindt.
Je hebt verantwoord op welke manier de activiteit toegankelijk is voor mensen uit de place2beu buurt (statushouders, mensen met een psychische stoornis, studenten)

Slide 12 - Tekstslide

Zie mail voor:
* Planning
* Beoordeling
* Literatuur
* Lesopdrachten

Slide 13 - Tekstslide

Zoek de verschillen:
- Docent maakt tweetallen (volgende sheet)
- Ga met je klasgenoot in gesprek in een aparte werkruimte in teams (10 minuten)
- Noteer zoveel mogelijk verschillen tussen jullie
- Noteer zoveel mogelijk overeenkomsten tussen jullie
- Presenteer de overeenkomsten en verschillen in maximaal 1 minuut aan de klas je klasgenoot (met camera AAN, zonder PowerPoint)

Slide 14 - Tekstslide

Slide 15 - Tekstslide

Aan het werk! 

Slide 16 - Tekstslide

Presentatie
Geen tijd om iedereen te laten presenteren. 
Dus aan de hand van 

Slide 17 - Tekstslide

Vinden jullie de verschillen groot?

Slide 18 - Open vraag

Als we teruggaan naar het filmpje van place2be, op welke punten verschillen deze mensen in de buurt?

Slide 19 - Open vraag

Lesopdracht week 1
Opdracht 1: statushouders en mensen met psychiatrische problematiek
Je gaat in deze opdracht onderzoek doen naar twee groepen binnen het sociaal werk: statushouders en mensen met psychiatrische problemen.
Geef over deze twee groepen antwoord op de volgende vragen:
- Wie zijn deze mensen?
- Wat zijn problemen waar zij mee te maken krijgen.


Slide 20 - Tekstslide

Opdracht 1: statushouders en mensen met psychiatrische problematiek
Je gaat in deze opdracht onderzoek doen naar twee groepen binnen het sociaal werk: statushouders en mensen met psychiatrische problemen.
Geef over deze twee groepen antwoord op de volgende vragen:
- Wie zijn deze mensen?
- Wat zijn problemen waar zij mee te maken krijgen.

Opdracht 2: Doe de tolerantie test
Ga naar de onderstaande link:
http://www.tolerantietest.eu/
1.) Klik op de NL vlag
2.) Vervolgens klik je op tolerantietest now
3.) Geef vooraf een schatting van hoe tolerant je denkt te zijn
4.) Beantwoord de vragen.
5.) Wat is je score. Noteer deze.
6.) Had je jezelf goed ingeschat?

Slide 21 - Tekstslide

Slide 22 - Tekstslide