P2 week 3 les 4 en 5 Hst 1 Talent

T H 2 M
12 november
Welkom!

1 / 24
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 2

In deze les zitten 24 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 60 min

Onderdelen in deze les

T H 2 M
12 november
Welkom!

Slide 1 - Tekstslide

Docent

Slide 2 - Tekstslide

Startopdracht leestekens en hoofdletters

  1. weet je wel hoeveel geld dat is vroeg paula
  2. s morgens doen we frans en duits s middags doen we wiskunde en bio
  3. het is al vroeg donker want de wintertijd is ingegaan

Slide 3 - Tekstslide

Startopdracht leestekens en hoofdletters

  1. "Weet je wel hoeveel geld dat is?" vroeg Paula.
  2. 's Morgens doen we Frans en Duits, 's middags doen we wiskunde en bio.
  3. Het is al vroeg donker, want de wintertijd is ingegaan.

Slide 4 - Tekstslide

Leerdoel deze week

  • Je kent de kenmerken van een fabel
  • Je schrijft zelf een fabel
  • Je kent spellingregels over samenstellingen en hoofdletters

Fabelreader: neem deze iedere les mee!

     

    Slide 5 - Tekstslide

    Spelling
    Hoofdletters, samenstellingen en leestekens

    Talent: Spelling Hst. 1.9, Hst. 2.9 en Hst. 3.9

    Slide 6 - Tekstslide

    Aan elkaar schrijven
    • samenstellingen schrijven we in het Nederlands aan elkaar
    • feest & nummer => feestnummer
    • tattoo & shop => tattooshop
    • telefoon & hoesje => telefoonhoesje
    • dorp & plein => dorpsplein / dorpsstraat
    • dus soms een 's' toevoegen

    Slide 7 - Tekstslide

    Hoofdletters
    • begin van de zin 
    • maar: 's Morgens...
    • bij namen 
    • mevrouw Harris; de Lek; Eiffeltoren
    • bijv.nw die van aardrijkskundige namen zijn afgeleid 
    • Belgische bonbons, Zwitserse klokken

    Slide 8 - Tekstslide

    Ik wil dat je .... (noteer het woord dat nu gezegd wordt)

    Slide 9 - Open vraag

    Ik zag dat hij zijn handschoenen .... (noteer het woord dat gezegd wordt)

    Slide 10 - Open vraag

    Hij vindt dat .... (noteer het woord dat gezegd wordt)

    Slide 11 - Open vraag

    Huiswerk bespreken
    • Pag. 18 t/m 23 tekstblokken lezen en opdrachten 9 t/m 12 maken




    Slide 12 - Tekstslide

    Fabel schrijven (opdr. 14)

    Slide 13 - Tekstslide

    Kenmerken van fabel
    • Dieren spelen hoofdrol : ze denken, praten, handelen als mensen
    • Duidelijke moraal of les
    • Kort, lineair (geen tijdsprongen/flashbacks); Tijdloos
    • Lijkt op sprookjes; Personaal perspectief
    • Personages met contrasten
    • Poëtisch taalgebruik (mooie woorden / vergelijkingen / bijvoeglijke naamwoorden / plechtige woorden)






    Slide 14 - Tekstslide

    Schrijf een eigen fabel
    • Kies een wijze les: noteer die in je schrift
    • Kies de personages en hun eigenschappen: noteer die in je schrift
    • Let op dialogen (aanhalingstekens!)
    • Lees het stappenplan bij opdracht 14
    • Schrijf in Test Correct
    timer
    30:00

    Slide 15 - Tekstslide

    T H 2 M
    13 november
    Welkom!

    Slide 16 - Tekstslide

    Docent

    Slide 17 - Tekstslide

    Zelfstandig werken
    1.  Schrijf je naam op de lijst als je je fabel al af hebt
    2. Lezen in je leesboek
    3. Fabel afschrijven

    Hierna: uitleg leesvaardigheid

    Slide 18 - Tekstslide

    Uitleg leesvaardigheid 
    Herhaling klas 1

    Slide 19 - Tekstslide

    Waar of niet waar?
    1. Je leest in je agenda welke stof je moet leren voor een proefwerk. Je leest zoekend. 
    2. Elke alinea gaat over een ander deelonderwerp.
    3. Ondertussen is een voorbeeld van een opsommend tekstverband. 
    4. Met andere woorden is een voorbeeld van een uitleggend tekstverband. 

    Slide 20 - Tekstslide

     Theorie leesvaardigheid klas 1
    • Het onderwerp van een tekst bepalen
    • Leesstrategieën: Globaal/verkennend, nauwkeurig, zoekend en studerend lezen 
    • Deelonderwerp van een alinea bepalen
    • Hoofdgedachte van een tekst bepalen
    • Inleiding en het slot van een tekst herkennen.
    • Tekstverbanden herkennen aan signaalwoorden
    • Tekstdoelen in een tekst herkennen
    • Informatie uit illustraties en tabellen duiden

    Slide 21 - Tekstslide

    Lees aandachtig pag. 231-232 van Talent 

    klaar? Lees de blauwe theorieblokken
     vanaf pag. 21 (H1.3, Lezen) 

    timer
    3:00

    Slide 22 - Tekstslide

    Schrijf op in je schrift:
    1. Drie signaalwoorden voor opsommend verband zijn:
    2. Twee signaalwoorden voor tegenstellend verband zijn:
    3. Een zin met een redengevend verband;
    4. Een zin met een signaalwoord voor een conclusie;

    5. Een advertentie heeft als tekstdoel:....  (informeren activeren-overtuigen-amuseren)
    6. Een tekst over de geschiedenis van de democratie heeft als tekstdoel:.... (informeren activeren-overtuigen-amuseren)

    Slide 23 - Tekstslide

    Zelfstandig werken (in Plenda, 19-11)

    • Opdrachten 5, 6 en 7 uit Talent maken, par. 1.3
    • Leer blauwe theorieblokken van par. 1.3

    • Meenemen: boek van Talent en schrift en computer 
    • Volgende les ontvang je je reader van Leesvaardigheid

    Slide 24 - Tekstslide