Lesweek 2 module 3 BGM

Lesweek 2 Les 3  Beroepsgerichte Module 
Het kind in zijn ontwikkeling 
1 / 32
volgende
Slide 1: Tekstslide
BasiszorgMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 32 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 180 min

Onderdelen in deze les

Lesweek 2 Les 3  Beroepsgerichte Module 
Het kind in zijn ontwikkeling 

Slide 1 - Tekstslide

Deelopdracht 1 deel 1
Deelopdracht 1 deel 2
Deelopdracht 2
Deelopdracht 3

Beschrijf een beginsituatie 

Bereidt een activiteit voor (methodisch)

Schrijf een reflectie over oogje/oortje/boekje

Doe een observatie

Slide 2 - Sleepvraag

Lesdoelen:

  • Je weet wat een beginsituatie is en welke info je hierin moet beschrijven 
  • Je weet wat een ontwikkelingsbehoefte is 
  • Je weet welke bronnen je kunt gebruiken om info te verzamelen over het kind of groepje kinderen
 

Slide 3 - Tekstslide

Inhoud 
  • Terugblik vorige les
  • Uitleg beginsituatie 
  • Uitleg ontwikkelingsbehoeften
  • Opbrengsten van de les 
  • Volgende les 

Slide 4 - Tekstslide

Deelopdracht 1 deel 1: 

De student schrijft een beginsituatie over een kind of een groepje kinderen met een ontwikkelingsbehoefte. 
Inleveren Zondag 23 februari 23:59 in Teams

Slide 5 - Tekstslide

Wat is een beginsituatie?

Slide 6 - Open vraag

Beginsituatie: 
Een beschrijving van een kind/kinderen waarbij de ontwikkelingsbehoefte uitgelegd wordt.  

             Wat moet je beschrijven:
              1.  Wie is het kind/kinderen(leeftijd, kenmerken, gedrag)
              2. Op welk gebied heeft het kind een           
.......................ontwikkelingsbehoefte? (sociaal, motorisch, cognitief)
              3. Welke bronnen heb je gebruikt? Minimaal één boek                         en een praktijkbron (Volgsysteem, gesprek met collega/kind, pw boek)

Slide 7 - Tekstslide

Schrijf een beginsituatie over jezelf (1.Wie ben je 2. Welke ontwikkelingsbehoefte heb je 3. Op welk ontwikkelingsgebied ligt deze behoefte )

Slide 8 - Woordweb

Ontwikkelingsbehoefte
Een behoefte of ondersteuning die een kind nodig heeft in zijn of haar ontwikkeling
  • Sociaal-emotioneel: 
  • Het kind speelt liever alleen en vind het moeilijk om met andere samen te werken
  • Motorisch:
  • Het kind heeft moeite met het vasthouden van een potlood of het kind vind het lastig om op een been te staan
  • Cognitief: Het kind heeft moeite met zinsopbouw

Slide 9 - Tekstslide

Opdracht:

  1.  Maak groepjes van 3-4 studenten per profiel en leeftijdsgroep van stage. 
  2. Denk na over voorbeelden van ontwikkelingsbehoeften bij jouw op stage en deel deze met elkaar.
  3. Bedenk 3 bronnen (een boek, een praktijkbron en internet) waar je informatie over het kind/kinderen voor je beginsituatie kunt verzamelen.

Slide 10 - Tekstslide

1. Welke profiel heb je?
2. Welke leeftijdsgroep heb je op stage?
Maak groepjes

Slide 11 - Open vraag

Deel één antwoord per groepje:
1. Leeftijdsgroep 2. 3 voorbeelden van ontwikkelingsbehoeften van kinderen
3. 3 bronnen waar je info vandaan kunt halen (wees specifiek)

Slide 12 - Open vraag

  • Weet je wat een beginsituatie is en wat je hierin moet beschrijven?
  • Weet je wat een ontwikkelingsbehoefte is?
  • Weet je welke verschillende bronnen je kunt gebruiken om informatie te verzamelen over een kind/kinderen?
Wat heb je deze les geleerd?

Slide 13 - Tekstslide


Hoe vond je deze les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 14 - Poll

Volgende les:


Je gaat de beginsituatie schrijven over een kind of groepje kinderen van je stageplek
Verwachting van alle studenten:
Belangrijk! Je gaat deze week op stage met je praktijkbegeleider bespreken welk kind/kinderen je gaat kiezen voor deelopdracht 1, als je dat nog niet hebt gedaan.

Slide 15 - Tekstslide

Slide 16 - Tekstslide

Lesweek 2 Les 4 Beroepsgerichte Module 
Het kind in zijn ontwikkeling 

Slide 17 - Tekstslide

Je hebt met je praktijkbegeleider besproken welk kind of groepje kinderen je voor je beginsituatie gaat omschrijven.
Ja, ik weet welk kind/kinderen ik ga omschrijven
Nee, ik heb een andere reden

Slide 18 - Poll


Wat weet je nog van de vorige les?
Wat is een beginsituatie?
A
Een overzicht van de doelen die een kind in een schooljaar moet behalen.
B
De observatie van de interactie tussen de juf en het kind tijdens een les.
C
Een algemene samenvatting van de lesstof die tijdens de les wordt behandeld.
D
De beschrijving van een kind of groep kinderen, gericht op hun ontwikkelingsbehoeften.

Slide 19 - Quizvraag


Wat weet je nog van de vorige les?
Wat is een ontwikkelingsbehoefte?
A
De specifieke ondersteuning die een kind nodig heeft om zich optimaal te ontwikkelen.
B
De leerdoelen die een docent voor een klas opstelt aan het begin van het schooljaar.
C
Een lijst met vaardigheden die kinderen moeten aanleren volgens het curriculum.
D
Een willekeurige activiteit voor de motorische ontwikkeling.

Slide 20 - Quizvraag


Wat weet je nog van de vorige les?
Op welk gebied kan een kind een ontwikkelingsbehoefte hebben?
A
Motorische ontwikkeling
B
Cognitieve ontwikkeling
C
Sociaal-emotionele ontwikkeling
D
Alle drie

Slide 21 - Quizvraag

Lesdoelen:

  • Je leert hoe je de beginsituatie gestructureerd uitwerkt
  • Je maakt een begin met het schrijven van de beginsituatie over een kind of groepje kinderen van je stageplek 

Slide 22 - Tekstslide

Inhoud 
  • Terugblik vorige les 
  • Beginsituatie gestructureerd beschrijven 
  • Oefenen 
  • Opbrengsten van de les 
  • Volgende les 

Slide 23 - Tekstslide

Hoe schrijf je een gestructureerde beginsituatie? 

  1. Inleiding: Wie is het kind? Beschrijf de leeftijd, situatie en  belangrijke kenmerken. 
  2. Ontwikkelingsgebied: Op welk gebied loopt het kind vast en waarom? Sociaal-emotioneel, motorisch, cognitief?
  3. Bronnen: Welke bronnen heb je gebruikt om de informatie te verzamelen?
 

Slide 24 - Tekstslide

Opdracht: 

  1. Maak tweetallen met hetzelfde profiel
  2. Lees de casus en maak een gestructureerde beginsituatie
  3. Allemaal klaar? Geef je blaadje aan een ander tweetal en geef feedback

Slide 25 - Tekstslide

OA
Thomas (10 jaar) zit in groep 7 en heeft moeite met begrijpend lezen. Hij kan hoofd- en bijzaken niet goed onderscheiden. De juf heeft aangegeven in een gesprek dat hij teksten traag leest en vaak niet begrijpt wat de vragen over de tekst betekenen. Thomas presteert tijdens toetsen onder het gemiddelde bij begrijpend lezen, wat hem onzeker maakt. Hij heeft weinig motivatie om met leesopdrachten aan de slag te gaan en stelt ze vaak uit.

GPM
Mila (4 jaar) heeft moeite met afscheid nemen van haar ouders en klampt zich aan hen vast bij het brengen. Ze zoekt voortdurend de nabijheid van de leerkracht en toont weinig interesse in spelen met andere kinderen tijdens een observatie. Mila raakt snel overstuur als een activiteit verandert of anders verloopt dan ze verwacht. Ze heeft weinig zelfvertrouwen en durft geen initiatieven te nemen tijdens het spelen zeggen de ouders. 

Slide 26 - Tekstslide

Maak nu een start aan je eigen beginsituatie over een kind of groepje kinderen van je stageplek. 

Je mag dat doen op dezelfde manier als de voorbeeld casus 


Slide 27 - Tekstslide

Zijn er nog vragen over het schrijven van een beginsituatie of een andere vraag?

Slide 28 - Open vraag

Deelopdracht 1 Deel 1: 

De student schrijft een beginsituatie over een kind of een groepje kinderen met een ontwikkelingsbehoefte. Mag op creatieve weergave.
Inleveren Zondag 23 februari 23:59 in Teams

Slide 29 - Tekstslide

  • Hoe schrijf je een gestructureerde beginsituatie?
  • Hoe heb je een start gemaakt met de beginsituatie over een kind of groepje kinderen van je stageplek?
Wat heb je deze les geleerd?

Slide 30 - Tekstslide


Hoe vond je deze les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 31 - Poll

Volgende les


Observeren, objectief rapporteren en feedback vragen aan je praktijkbegeleider

Slide 32 - Tekstslide