What is LessonUp
Search
Channels
Log in
Register
‹
Return to search
Periode 2, les 4 instructies beoordelen
Nederlands
Periode 2, les 4
instructies beoordelen
Let op:
alleen welkom in deze les wanneer je instructie geschreven is en voorzien van zelfgemaakte foto's.
1 / 23
next
Slide 1:
Slide
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
This lesson contains
23 slides
, with
interactive quizzes
and
text slides
.
Lesson duration is:
90 min
Start lesson
Save
Share
Print lesson
Items in this lesson
Nederlands
Periode 2, les 4
instructies beoordelen
Let op:
alleen welkom in deze les wanneer je instructie geschreven is en voorzien van zelfgemaakte foto's.
Slide 1 - Slide
Slide 2 - Slide
Beroepshouding
Zaken voor elkaar: dus boek mee en instructie geschreven + foto's toegevoegd
Telefoon in tas
Lezen = lezen
Uitleg = opletten
Werken = werken
Eten = niet in het lokaal
Slide 3 - Slide
In deze les
Lesdoelen
15 minuten lezen
Korte herhaling model van Van Gelder
Korte herhaling instructie schrijven
Uitleg opdracht beoordelen
Uitvoeren opdracht beoordelen
Inleveren eindopdracht in Motile
Slide 4 - Slide
Lesdoelen
Aan het eind van deze les...
heb je jouw woordenschat en taalvaardigheden verder uitgebreid.
heb je een beoordeling gegeven aan een paar klasgenoten.
heb je een beoordeling gekregen van 2 klasgenoten op jouw zelfgeschreven instructie.
heb je jouw aangepaste instructie ingeleverd in de inlevermap in Motile.
Slide 5 - Slide
Lezen
15 minuten lezen in een boek, tijdschrift of strip.
Slide 6 - Slide
Hoe heb jij gelezen?
Ik heb me de hele tijd goed kunnen concentreren.
Ik heb me een groot deel van de tijd goed kunnen concentreren.
Ik werd af en toe afgeleid.
Ik had een slechte concentratie vandaag.
Slide 7 - Poll
model van Van Gelder
Het model geeft het
lesgeefproces
weer.
Het model kent vier onderdelen:
De beginsituatie
De doelstelling
De les of training
De evaluatie
Slide 8 - Slide
Beginsituatie
Doelstelling
Les / training
Evaluatie
Slide 9 - Drag question
model van Van Gelder
Lesopbouw
: Structuur van de les
Organisatie
: Tijd, materiaal, klassenmanagement
Bewegingsvormen
: Actieve betrokkenheid fysiek en mentaal
Didactische werkvormen
: Instructie of actieve werkvormen
Slide 10 - Slide
hoort er niet in
lesopbouw
organisatie
bewegings-vormen
didactischewerkvormen
differentiatie
reflectie
motivatie
communicatie
leeromgeving
Slide 11 - Drag question
Bij welk onderdeel heb je het over de tijdsindeling, materialen en je klassenmanagement?
A
lesopbouw
B
organisatie
C
bewegingsvormen
D
didactische werkvormen
Slide 12 - Quiz
Wat valt er onder de didactische werkvormen?
A
instructie, (actieve) werkvormen
B
fysieke en mentale betrokkenheid leerlingen
C
inleiding, kern, afsluiting
D
tijd, materialen, klassenmanagement
Slide 13 - Quiz
In een instructie komen signaalwoorden terug zoals: eerst en daarna.
Een instructie wordt duidelijker wanneer je afbeeldingen toevoegt.
In een instructie wordt geen gebruik gemaakt van opsommingstekens.
In een instructie is de volgorde niet zo belangrijk.
Een voorbeeld van een instructie is een reisbrochure.
Een voorbeeld van een instructie is een ontruimingsplan.
goed
goed
goed
fout
fout
fout
Slide 14 - Drag question
Wat is het verschil tussen een uitleg en een instructie?
A
Een uitleg is kort en bondig, terwijl een instructie uitgebreider is.
B
Een uitleg gebruikt de gebiedende wijs, terwijl een instructie in een informele toon wordt geschreven.
C
Een uitleg is altijd geschreven in de vorm van een vraag, terwijl een instructie altijd in de verleden tijd staat.
D
Een uitleg is uitgebreid en geeft details, terwijl een instructie kort en bondig is, en in de gebiedende wijs geschreven staat.
Slide 15 - Quiz
Kijk recht vooruit in de spiegel en trek je onderste ooglid omlaag.
Als het niet duidelijk is, dan zou je contact kunnen opnemen met mijn collega via e-mail of telefoon.
Het is handig om voor jezelf te bepalen wat een goede hoogte zou zijn voor je fotolijst.
Stap vervolgens een paar meter achteruit en kijk of je tevreden bent.
Zoek een veilige plek om het wiel te wisselen.
Om het makkelijker te maken om een fietsband te pakken, zet je de fiets op zijn kop en zorg je ervoor dat het stuur recht staat.
goed
goed
goed
fout
fout
fout
Slide 16 - Drag question
In deze les
Lesdoelen
15 minuten lezen
Korte herhaling model van Van Gelder
Korte herhaling instructie schrijven
Uitleg opdracht beoordelen
Uitvoeren opdracht beoordelen
Inleveren eindopdracht in Motile
Slide 17 - Slide
Beoordelen
Zorg dat 2 medestudenten jouw instructie bekijken en beoordelen.
Je mag zelf kiezen wie dit zijn.
Feedback moet helpend zijn, niet veroordelend of te lief. Wees kritisch.
Gebruik formulier 1 om in te lezen wat onvoldoende, voldoende of goed is.
Gebruik formulier 2 om je beoordeling op te schrijven.
Slide 18 - Slide
Inleveren
Pas je instructie aan na de feedback.
Maak een foto van beide beoordelingen of laat je klasgenoten het online invullen (zie bestand Teams) en je toesturen.
Voeg de twee beoordelingen toe aan je instructie.
Sla het bestand op als PDF en upload hem in de inlevermap van Motile.
Slide 19 - Slide
Slide 20 - Slide
Slide 21 - Slide
Opdracht Motile
Slide 22 - Slide
Klaar?
Ga bezig met een module waar je naam bij staat.
Ga bezig met een ander vak.
Verlaat het lokaal.
Slide 23 - Slide
More lessons like this
Periode 2, les 4 instructies beoordelen
18 days ago
- Lesson with
23 slides
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Periode 2, les 3 instructie deel 2
5 days ago
- Lesson with
32 slides
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Periode 2, les 3 instructie deel 2
November 2024
- Lesson with
32 slides
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Periode 2, les 2 instructie deel 1
November 2024
- Lesson with
44 slides
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Periode 2, les 2 instructie deel 1
5 days ago
- Lesson with
44 slides
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Les 4 Wat is Didactiek?
October 2024
- Lesson with
23 slides
Onderwijsassistenten
MBO
Studiejaar 2,3
Wat is Didactiek?
October 2024
- Lesson with
24 slides
Onderwijsassistenten
MBO
Studiejaar 2,3
Les 4 Wat is Didactiek?
20 days ago
- Lesson with
20 slides
Onderwijsassistenten
MBO
Studiejaar 2,3