What is LessonUp
Search
Channels
Log in
Register
‹
Return to search
Periode 2, les 2 instructie deel 1
Nederlands
Periode 2, les 2
Instructies schrijven
1 / 44
next
Slide 1:
Slide
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
This lesson contains
44 slides
, with
interactive quizzes
and
text slides
.
Lesson duration is:
90 min
Start lesson
Save
Share
Print lesson
Items in this lesson
Nederlands
Periode 2, les 2
Instructies schrijven
Slide 1 - Slide
Slide 2 - Slide
Werkhouding en inzet
Geen boek mee = niet welkom, na 45 minuten wel
Te laat = niet welkom, na 45 minuten wel
Grijs gebied = telefoon in telefoontas, boek en laptop op tafel, stil
Lezen = lezen
Uitleg = stil
Werkmoment = werken
Oefening = meedoen
Eten = niet
Slide 3 - Slide
Welke afspraak vind jij het meest belangrijk?
Geen boek mee = niet welkom
Te laat = niet welkom
Lezen = lezen
Uitleg = stil
Werkmoment = werken
Oefening = meedoen
Eten = niet
Slide 4 - Poll
Lesdoelen
Aan het eind van deze les...
heb je je woordenschat vergroot en verrijk je je eigen taalvaardigheid.
heb je gewerkt aan jouw concentratie en spanningsboog.
heb je geleerd hoe je een instructietekst in een lesvoorbereidingsformulier moet schrijven.
Slide 5 - Slide
In deze les
20 minuten lezen
Herhaling model van Van Gelder
Uitleg en oefening
Opdrachten in Motile maken
Slide 6 - Slide
Wat ga jij doen tijdens het leesmoment?
Ik kies ervoor om te gaan lezen.
Ik kies ervoor om naar de gang te gaan.
Slide 7 - Poll
Lezen
20 minuten lezen in je eigen boek, tijdschrift of strip.
Slide 8 - Slide
Hoe heb jij gelezen?
Ik heb me de hele tijd goed kunnen concentreren.
Ik heb me een groot deel van de tijd goed kunnen concentreren.
Ik werd af en toe afgeleid.
Ik had een slechte concentratie vandaag.
Slide 9 - Poll
In deze les
20 minuten lezen
Herhaling model van Van Gelder
Uitleg en oefening
Opdrachten in Motile maken
Slide 10 - Slide
model van Van Gelder
Het model geeft het lesgeefproces weer.
Het model kent vier onderdelen:
De beginsituatie
De doelstelling
De les of training
De evaluatie
Slide 11 - Slide
Beginsituatie
Doelstelling
Les / training
Evaluatie
Slide 12 - Drag question
model van Van Gelder
De lesopbouw
De organisatie
De bewegingsvormen
De didactische werkvormen (de manieren van lesgeven)
Als sport- en bewegingsleider moet je goed kunnen uitleggen waarom je bepaalde dingen juist op die manier doet.
Dit kun je goed doen aan de hand van een duidelijke doelstelling.
Slide 13 - Slide
model van Van Gelder
Lesopbouw
: De structuur van de les, van inleiding tot afsluiting.
Organisatie
: De praktische organisatie van de les, inclusief tijd, materiaal en klassenmanagement.
Bewegingsvormen
: Actieve betrokkenheid van leerlingen, zowel fysiek als mentaal.
Didactische werkvormen
: De specifieke manieren waarop de docent lesgeeft, variërend van instructie tot interactieve werkvormen.
Slide 14 - Slide
lesopbouw
organisatie
bewegings-vormen
didactischewerkvormen
differentiatie
reflectie
motivatie
communicatie
leeromgeving
Slide 15 - Drag question
SMART
Specifiek
: Ik wil vijf kilo afvallen. Ik weeg nu 72 kilo, dus na 10 weken weeg ik minder dan 67 kilo.
Meetbaar
: Binnen tien weken.
Acceptabel
: Ik doe het voor mijn gezondheid. Ik wil me beter in mijn vel voelen.
Realistisch
: Iedere week wil ik 0,5 kilo afvallen, want dat is nog gezond en te doen. Dit doe ik door te sporten en gezond te eten.
Tijdgebonden
: Binnen tien weken. Iedere week 0,5 kilo.
Slide 16 - Slide
Maak een SMART-doel
Slide 17 - Open question
Evaluatie
Belangrijk onderdeel bij jouw leerproces.
Slide 18 - Slide
Welke vragen stel je bij een evaluatie?
Slide 19 - Mind map
In deze les
20 minuten lezen
Herhaling model van Van Gelder
Uitleg en oefening
Opdrachten in Motile maken
Slide 20 - Slide
Instructie
Hoe werkt het? Hoe doe je het?
Doel =
instrueren
Een instructie moet duidelijk zijn voor de lezer.
Geschreven of gesproken (audio-opname of filmpje)
Voorbeelden
:
Fitness work-out, handleiding, gebruiksaanwijzing, recept, ontruimingsplan en .... jouw lesvoorbereidingsformulier
Slide 21 - Slide
Kenmerken en opbouw
Titel
Materialenlijst, benodigde ruimte, voorbereiding, tijdsduur of regels ->
net als in je lesvoorbereidingsformulier
Gebiedende wijs
In stapjes: stap 1, stap 2 of 1, 2, 3
Opsommingstekens
Foto's, afbeeldingen ter verduidelijking
Slide 22 - Slide
Kenmerken en opbouw
Slide 23 - Slide
Wat is GEEN instructie?
A
lesvoorbereidingsformulier
B
handleiding
C
recept
D
recensie
Slide 24 - Quiz
Tekstverbanden & signaalwoorden in een instructietekst
Voorbeeld
: zoals, bijvoorbeeld, dat wil zeggen, namelijk enz.
Opsomming
: ook, en, verder, bovendien, ten eerste, tot slot enz.
Volgorde van tijd (chronologie)
: vroeger, nu, toen, straks, ondertussen, vervolgens, zodra, nadat, voordat, tijdens, daarna, ten slotte enz.
Conclusie
: dus, concluderend, al met al enz.
Slide 25 - Slide
ook, en, verder, bovendien, ten eerste, tot slot
A
voorbeeld
B
opsomming
C
volgorde van tijd
D
conclusie
Slide 26 - Quiz
vroeger, nu, toen, straks, ondertussen, vervolgens, zodra, nadat, voordat, tijdens, daarna, ten slotte
A
voorbeeld
B
opsomming
C
volgorde van tijd
D
conclusie
Slide 27 - Quiz
Wat is een signaalwoord dat valt onder de noemer 'voorbeeld'?
A
nadat
B
dus
C
namelijk
D
daarna
Slide 28 - Quiz
conclusie
dus
concluderend
al met al
straks
namelijk
bovendien
toen
nu
Slide 29 - Drag question
Instructie zelf maken
stap 1
Goede titel
stap 2
Welk publiek?
Ontruimen gebouw = u
Balspel = je
Slide 30 - Slide
Instructie zelf maken
stap 3
Handelingen in logische volgorde. Zet voor elke stap een nummer of zet “stap 1” ervoor.
stap 4
Gebiedende wijs = Kijk hier..., Schud..., Loop..., Rijd..., Pak nu..., Voeg…toe...
Slide 31 - Slide
Instructie zelf maken
stap 5
Verwijswoorden = voorkom herhalingen
Voorbeelden: het, dit, dat, die, deze, hij, ze, hem.
stap 6
Signaalwoorden = samenhangende tekst
Slide 32 - Slide
Instructie zelf maken
stap 5
1. Pak de schep uit de schuur.
2. Zet de schep in de grond.
3. Duw de schep aan.
4. Buig de schep wat naar achteren.
5. Neem de grond met de schep mee.
6. Leg de grond van de schep naast het gat.
Slide 33 - Slide
Instructie zelf maken
stap 5
1. Pak de schep uit de schuur.
2. Zet
hem
in de grond.
3. Duw
hem
vervolgens aan.
4. Buig de schep wat naar achteren.
5. enz.
Slide 34 - Slide
Instructie zelf maken
stap 5
Verwijswoorden = voorkom herhalingen
Voorbeelden: het, dit, dat, die, deze, hij, ze, hem.
stap 6
Signaalwoorden = samenhangende tekst
Slide 35 - Slide
Slide 36 - Slide
Slide 37 - Slide
instructie
instructie
Slide 38 - Drag question
In deze les
20 minuten lezen
Herhaling model van Van Gelder
Uitleg en oefening
Opdrachten in Motile maken
Slide 39 - Slide
Slide 40 - Slide
Slide 41 - Slide
Slide 42 - Slide
Slide 43 - Slide
Aan het werk
Maak in Motile het onderdeel "instructie"
Niet bezig met de opdrachten? Verlaat het lokaal.
Klaar?
3 keuzes:
Ga bezig met de modules waar jouw naam bij staat.
Ga bezig met een ander vak.
Verlaat het lokaal.
Slide 44 - Slide
More lessons like this
Periode 2, les 2 instructie deel 1
9 days ago
- Lesson with
44 slides
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Periode 2, les 3 instructie deel 2
9 days ago
- Lesson with
32 slides
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Periode 2, les 3 instructie deel 2
November 2024
- Lesson with
32 slides
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Periode 2, les 1 SMART-doelen
November 2024
- Lesson with
37 slides
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Periode 2, les 1 SMART-doelen
9 days ago
- Lesson with
37 slides
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Periode 2, les 4 instructies beoordelen
9 days ago
- Lesson with
23 slides
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Periode 2, les 4 instructies beoordelen
22 days ago
- Lesson with
23 slides
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Periode 2, les 5 lesvoorbereidingsformulier
20 days ago
- Lesson with
17 slides