What is LessonUp
Search
Channels
Log in
Register
‹
Return to search
5.3 lezen (do les 2/3)
Welkom!
Leg alvast klaar:
je etui en
je leerwerkboek;
je laptop (
dicht
).
1 / 12
next
Slide 1:
Slide
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 1
This lesson contains
12 slides
, with
text slides
.
Lesson duration is:
45 min
Start lesson
Save
Share
Print lesson
Items in this lesson
Welkom!
Leg alvast klaar:
je etui en
je leerwerkboek;
je laptop (
dicht
).
Slide 1 - Slide
Planning
Uitleg deel 2 lezen 5.3
Werkmoment
Inkijken beoordeling fictietaak
Tweede les
: uitleg Pecha Kucha
Werkmoment
Afsluiting
Slide 2 - Slide
Leerdoelen 5.3
tekstdoelen
overtuigen
en
activeren
herkennen
tekstsoorten en tekstvormen herkennen
een betogende tekst herkennen
redengevend en concluderend tekstverband herkennen
Slide 3 - Slide
Tekstdoel, tekstsoort en tekstvorm (op. 5)
Steun
Yeni in haar strijd tegen water!
Dat uw rookworst dagvers is, is een grove
leugen
.
tekstd
oel
uitleg
tekstsoort
tekstvorm
informeren
de lezer informatie geven
informerende tekst
verslag / krantenartikel
overtuigen
de lezer overtuigen (mening)
betogende tekst
boekbespreking/ klacht
activeren
de lezer iets laten doen
activerende tekst
advertentie/
oproep
amuseren
de lezer vermaken
amuserende tekst
stripboek
Slide 4 - Slide
Tekstsoort: betogende tekst (p. 92)
Tekstdoel van de schrijver is overtuigen
De schrijver geeft zijn
mening
.
De schrijver probeert je met
argumenten
te overtuigen dat die mening juist is.
Meerdere tekstopbouwen mogelijk, maar veel hebben een driedeling.
bewijs of reden
Slide 5 - Slide
Betoog driedeling (vaak)
Inleiding
: mening over het onderwerp
Kern
: ondersteunt mening met argumenten
Slot
: conclusie of samenvatting belangrijkste argumenten
Redengevend tekstverband: er volgt een reden/argument
Concluderend tekstverband: er volgt een conclusie
Feit en/of mening
Slide 6 - Slide
Redengevend tekstverband
Er zijn te veel mensen met overgewicht.
De regering moet een suikertaks invoeren.
Wat is de mening en wat is het argument?
Slide 7 - Slide
Redengevend tekstverband
De regering moet een suikertaks invoeren,
(mening)
want
er zijn te veel mensen met overgewicht.
(argument/reden)
Signaalwoorden:
want, omdat, daarom, immers, namelijk
Slide 8 - Slide
Concluderend tekstverband
Je was te laat.
Je mag niet meetrainen.
Wat is de conclusie en wat is het argument?
Slide 9 - Slide
Concluderend tekstverband
Je was te laat, (
argument/reden
)
dus
je mag niet meetrainen. (
conclusie
)
Signaalwoorden:
dus, dan ook, hieruit volgt, de slotsom is, concluderend
Slide 10 - Slide
Werkmoment
Maak 6 tot en met 13 van 5.3
Dit is dinsdag
voor
de les af.
Je mag zachtjes overleggen.
Je mag muziek luisteren.
Ik loop rond voor vragen.
Laatste 10 minuten inkijken.
Weet je iets niet?
Lees eerst de lesstof
of kijk achterin je boek
Heb je 1 tot en met
5 ook af?
Slide 11 - Slide
Afsluiting
Dinsdag herhalen theorie 5.3 lezen.
Zorg dat je 1 tot en met 13 afhebt voor de les begint.
Slide 12 - Slide
More lessons like this
5.3 lezen (les 2)
June 2022
- Lesson with
12 slides
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 1
1HV 5.3 Lezen: Tekstdoelen, betoog en tekstverbanden week 20
April 2024
- Lesson with
19 slides
Nederlands
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 1
BE1 5.3 Lezen: Tekstdoelen, betoog en tekstverbanden
November 2023
- Lesson with
28 slides
Nederlands
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 1
5.3 Lezen: Tekstdoel. tekstsoort, tekstvorm, betoog en tekstverbanden
May 2024
- Lesson with
23 slides
Nederlands
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 1
1HV 5.3 Lezen: Tekstdoelen, betoog en tekstverbanden
June 2024
- Lesson with
34 slides
Nederlands
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 1
BK HV 5.3 lezen
May 2023
- Lesson with
24 slides
Nederlands
Middelbare school
vmbo t, havo
Leerjaar 1
5.3 Lezen - les 2 - betogende tekst + redengevend en concluderen tekstvaerband
June 2024
- Lesson with
23 slides
Nederlands
Middelbare school
havo
Leerjaar 1
lezen 5.2
April 2018
- Lesson with
22 slides
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 1