Bijeenkomst 5 Werkvormen Mysterie en OLG

Bijeenkomst 5
Werkvormen
1 / 19
next
Slide 1: Slide
AardrijkskundeHBOStudiejaar 2

This lesson contains 19 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 90 min

Items in this lesson

Bijeenkomst 5
Werkvormen

Slide 1 - Slide

Leerdoelen
Je kunt aan het einde van deze bijeenkomst ….
  • de meerwaarde van verschillende werkvormen (OLG, muysterie en concept mapping) inzetten 
  •  tussenproduct 1 (hoofdstuk 1 en 2 handleiding: Inleiding met groep, hoofdvraag, lesdoelen op LK en achtergrondinfo afronden



Slide 2 - Slide

Wat gaan we doen
Kracht van werkvormen ervaren
Inleiding (Hoofdvraag en lesdoelen op LK)
Achtergrondinfo
Planning
Verder werken aan het product


Slide 3 - Slide

3x
OLG (1 of 2)
Mysterie (1)
Conceptmapping (1)
Verdeel de groepsleden over de drie werkvormen

Slide 4 - Slide

Slide 5 - Slide

Slide 6 - Link

Slide 7 - Slide

Didactische analyse
Wissel uit
Vergelijk de oogst, hebben jullie dezelfde inzichten opgedaan
Reflecteer op de werkvormen (gebruik de vragen)


Verdeel de groepsleden over de drie werkvormen

Slide 8 - Slide

Inzoomen

Doel is voorbeeld-anker

Specifiek voor de locatie

Concreet maken

Belevingswereld


Uitzoomen

Doel is inhoud geven aan stuk leerlijn

Kenmerken relevante tijdvakken
dagelijks leven (wonen en werken)

Inzichtt in geografische begrippen en thema's

Slide 9 - Slide

Inzoomen

Specifieke locatie

Persoonlijk verhaal

Gedetailleerde gebeurtenissen (razzia's, lopen naar Muiderpoort)




Uitzoomen
Ontdekkers (Portugal-diamant)
 Hervormers (vluchtelingen: val van Antwerpen en Portugese joden)
Gildes-vrije beroepen

Ontstaan en ligging Nederland (meren - zee-overstromingen- laag land)
Bestaansmiddelen (vrije beroepen, diamantnijverheid)
Industriele revolutie: Urbanisatie (trek naar de stad), stadsuitbreiding- Woningwet- stoomtrein

WO2 jodenvervolging

Slide 10 - Slide

Slide 11 - Slide

Mysterie en OLG
Overeenkomsten:
  • vanuit oorzaak-gevolg
  • prikkelende denkvraag/probleem als opening met beeldvormer
  • denkvragen met ondersteunende beeldvormers

Verschillen: 
OLG is gesprek
Mysterie probleemgestuurde instructie (op papier)

Slide 12 - Slide

Planning
  • Eerst GO op hfd 1 en 2 Daarna lessenserieopzet (verdelen lesdoelen over lessen) 21/23 -3 mailen
  • Uitwerken eerste les per persoon (2/3/4 per groep) 4-4 mailen
  • Puntjes opde i eerste lessen, verder werken aan laatste lessen 10/11 april
  • 14-15-16 april uitvoering eerste lessen in stage
  • 8 mei inlveren beroepsproduct

Slide 13 - Slide

Grote opdracht
3 ec = 84 uur pp
Voortgangstoets  10 uur
Leerpaden 8 uur
Colleges 17 uur
50 uur pp voor beroepsproduct (100/150/200 uur per groep)
= 168/252/336 uur per groep

Slide 14 - Slide

Slide 15 - Slide

Slide 16 - Slide

Slide 17 - Slide

Aan de slag

Slide 18 - Slide

Morgen-volgende keer
  • Eerst GO op hfd 1 en 2 Daarna lessenserieopzet (verdelen lesdoelen over lessen) 21/23 -3 mailen
  • Uitwerken eerste les per persoon (2/3/4 per groep)  3-4 mee naar les 4-4 mailen
Fijne stageweek!

Slide 19 - Slide