SSM - 13/05 - herhaling H5 - Schrijven - Les 1

Welkom

  • Telefoon op stil in de (telefoon)tas;
  • Meld je alvast aan voor deze LessonUp (code onderin).
timer
5:00
1 / 25
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolvmbo b, k, gLeerjaar 3

This lesson contains 25 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

Welkom

  • Telefoon op stil in de (telefoon)tas;
  • Meld je alvast aan voor deze LessonUp (code onderin).
timer
5:00

Slide 1 - Slide

  • Geen telefoons.
  • Gebruik je iPad alleen als dat nodig is.
  • Als de docent aan het woord is, is de rest van de klas stil.
  • Als een klasgenoot aan het woord is,
    is de rest van de klas stil.
  • Kortom, we luisteren naar elkaar en weten wanneer we mogen praten.
De verwachtingen tijdens de lessen Nederlands

Slide 2 - Slide

Check-In
Hoe voel je je op dit moment?
😒🙁😐🙂😃

Slide 3 - Poll

Dagopening

Slide 4 - Slide

Dagopening:


Slide 5 - Open question

Aan het einde van de les:
- hebben we bijgekletst;
- herhalen we schrijven H5, zodat we deze kunnen afnemen.

Slide 6 - Slide

Programma             45 minuten
Doelen
Startopdracht
Instructie
Toepassen
Check-out


 5 minuten
 5 minuten
15 minuten 
10 minuten
 5 minuten

Slide 7 - Slide

Startopdracht

Slide 8 - Slide

Wat hebben jullie de afgelopen periode gedaan?

Slide 9 - Open question

Welk onderdeel vond je goed gaan?

Slide 10 - Open question

Bij welk onderdeel heb je de komende periode hulp nodig?

Slide 11 - Open question

Heb je een vraag voordat we gaan beginnen?

Slide 12 - Open question

Instructie 

Slide 13 - Slide

Het maken van aantekeningen kan helpen om de uitleg beter te onthouden. 
Aantekeningen

Slide 14 - Slide

Instructie
planning:
13 mei: Herhaling schrijven H5
16 mei: maken schrijfopdracht H5
23 mei: start met debat en oefenen
03 juni: debat voor een cijfer.
06-17 juni: H5 en H6 lezen voorbereiden
20 juni: TTE H5 en H6 lezen. 
24 juni: laatste les voor vragen H5 en H6 lezen.
27 juni - 02 juli: toetsweek

Programma

Instructie
Toepassen
Check-out
timer
5:00
In stilte

Slide 15 - Slide

Instructie
Overtuigende tekst
Wat: Een tekst waarin je de lezer wil overtuigen van jouw mening. 
Hoe: Vertel je mening met veel argumenten.

- Inleiding: Je vertelt wat het onderwerp is van de tekst en geef je kort je mening over het   
                        onderwerp. Ik vind..., Volgens mij..., Ik ben van mening....
- Kern/middenstuk: In het middenstuk vertel je jouw argumenten. Geef voorbeelden of extra 
                        uitleg, zodat je argumenten duidelijker worden. Per argument een nieuwe alinea.
- Slot: In het slot schrijf je jouw conclusie. Hier herhaal je jouw mening heel kort en vertel je heel 
                        kort je argumenten opnieuw. Vertel niks nieuws.


Programma

Instructie
Toepassen
Check-out
timer
5:00
In stilte

Slide 16 - Slide

Instructie
Hoe: Vorm

- Zorg voor minimaal 3 alinea's: inleiding - kern/middenstuk - slot.
- Tussen elke alinea zit een witregel. 
- Schrijf bovenaan je tekst een titel.
Programma

Instructie
Toepassen
Check-out
timer
5:00
In stilte

Slide 17 - Slide

Wat?
Hoofdstuk 5: Groen (blz. ) § Schrijven
Opdracht 5
Hoe?
bespreken
Hulp
Steek je vinger op als je iets wilt vragen.
Tijd
5 minuten.
Klaar?
Opdracht 6 om te oefenen.
Opdracht (samen)
timer
5:00
Programma

Instructie
Check-out

Slide 18 - Slide

Toepassen

Slide 19 - Slide

Wat?
Hoofdstuk 5: Groen (blz. ) § Schrijven
Opdracht 6
Hoe?
Op je iPad
Hulp
Steek je vinger op als je iets niet begrijpt. 
Tijd
5 min. in stilte en 5 min. fluisteren
Klaar?
Stuur de tekst in via Magister voor feedback
Opdracht (individueel)
timer
10:00
Programma

Toepassen
Check-out

Slide 20 - Slide

Evaluatie

Slide 21 - Slide

Welke woorden gebruik je bij een overtuigende tekst om je mening duidelijk te maken?

Slide 22 - Open question

Hoe kan je jouw mening duidelijker maken?

Slide 23 - Open question

Aan het einde van de les:
- kan ik een nette en zakelijke brief schrijven.

Slide 24 - Slide

Volgende les
Hoofdstuk 5 - schrijven voor een cijfer


Slide 25 - Slide