What is LessonUp
Search
Channels
Log in
Register
‹
Return to search
Periode 2, les 1 SMART-doelen
Nederlands
periode 2 | les 1
uitleg periode 2
SMART-doelen
1 / 37
next
Slide 1:
Slide
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
This lesson contains
37 slides
, with
interactive quizzes
,
text slides
and
1 video
.
Lesson duration is:
90 min
Start lesson
Save
Share
Print lesson
Items in this lesson
Nederlands
periode 2 | les 1
uitleg periode 2
SMART-doelen
Slide 1 - Slide
Slide 2 - Slide
Studiepunten
Opdrachten af in Motile
Werkhouding en inzet
Slide 3 - Slide
Werkhouding en inzet
Geen boek mee = niet welkom, na 45 minuten wel
Te laat = niet welkom, na 45 minuten wel
Grijs gebied = telefoon in telefoontas, boek en laptop op tafel, stil
Lezen = lezen
Uitleg = stil
Werkmoment = werken
Oefening = meedoen
Eten = doen we niet
Slide 4 - Slide
In deze les
Inhoud periode 2
Lesdoelen deze les
Instructie en inoefening
Werken in Motile
Slide 5 - Slide
Inhoud periode 2
SMART-doelen formuleren
Lesvoorbereidingsformulier invullen
Instructies schrijven
Werken aan eigen doelen voor examens met behulp van uitslag nulmeting
Slide 6 - Slide
Werken aan eigen doelen
Uitslag nulmeting
Eigen opdrachten in Motile
Rood = niveau 1F of lager -> oefening op 2F
Oranje = niveau 2F -> oefening op 3F
Groen = niveau 3F of hoger -> geen extra oefening
Slide 7 - Slide
1A
Slide 8 - Slide
1C
Slide 9 - Slide
1D
Slide 10 - Slide
1F
Slide 11 - Slide
Motile
5 minuten in je eigen Motile kijken wat je gaat maken deze periode.
Laat LessonUp open staan.
Slide 12 - Slide
Lesdoelen
Aan het eind van deze les....
weet je wat er van je verwacht wordt deze periode.
weet je wat een SMART-doel is.
kan je een eigen SMART-doel maken in je lesvoorbereidingsformulier en bij andere vakken.
Slide 13 - Slide
In deze les
Doelen periode 2
Lesdoelen deze les
Instructie en inoefening SMART-doelen
Werken in Motile
Slide 14 - Slide
Instructie
Taalvaardigheden
Kaart kunnen lezen + begrijpen
Voor een groep kunnen staan en praten
Uitleg/ instructie geven
Motiveren, aanmoedigen, overtuigen
Lesvoorbereidingsformulier invullen
Slide 15 - Slide
Leesvaardigheid
Spreekvaardigheid
Schrijfvaardigheid
Kaart begrijpen
Voor een groep kunnen staan en praten
Uitleg/ instructie geven
Motiveren, aanmoedigen, overtuigen
Lesvoorbereidings-formulier invullen
Slide 16 - Drag question
Het model van Van Gelder
Het model geeft het lesgeefproces weer.
Het model kent vier onderdelen:
De beginsituatie
De doelstelling
De les of training
De evaluatie
Slide 17 - Slide
Beginsituatie
Alles wat van invloed kan zijn (positief/negatief) op het behalen van de leerdoelen.
1. Wat kunnen de deelnemers al?
2. Wat vinden ze nog lastig?
Slide 18 - Slide
Doelstelling
S - pecifiek duidelijk en concreet
M - eetbaar voortgang kunnen volgen
A - cceptabel is het haalbaar?
R - ealistisch betekenisvol en belangrijk voor jou of het grotere doel
T - ijdgebonden deadline
Slide 19 - Slide
Slide 20 - Video
Les of training
Lesopbouw
Organisatie
Bewegingsvormen
Didactische werkvormen
Slide 21 - Slide
Evaluatie
Toets, test of observatie
Nadenken: zijn de doelen behaald?
Nieuwe beginsituatie en dus nieuwe leerdoelen volgende les.
Slide 22 - Slide
Beginsituatie
Doelstelling
Les / training
Evaluatie
Slide 23 - Drag question
Waar staat de letter S voor in
SMART-doelen?
A
Speciaal
B
Spiritueel
C
Specifiek
D
Super
Slide 24 - Quiz
Waar staat de letter M voor in
SMART-doelen?
A
Materiaal
B
Meetbaar
C
Multifunctioneel
D
Maatwerk
Slide 25 - Quiz
Wat wordt bedoeld met 'realistisch' in het SMART-doel?
A
Dat het doel altijd makkelijk te bereiken moet zijn, zonder enige uitdaging.
B
Dat het doel altijd hetzelfde moet zijn voor iedereen, ongeacht de omstandigheden.
C
Dat het doel gebaseerd moet zijn op wat anderen succesvol hebben gedaan, ongeacht je eigen situatie.
D
Dat het doel haalbaar is binnen de beschikbare middelen, tijd en vaardigheden, en niet te ambitieus of onbereikbaar is.
Slide 26 - Quiz
In welk doel is de T van SMART verwerkt?
A
Ik wil mijn verkoopcijfers verhogen door nieuwe klanten te werven.
B
Ik wil een gezondere levensstijl aannemen door meer groenten te eten en elke dag te bewegen.
C
Ik wil mijn verkoopcijfers met 15% verhogen in de komende zes maanden door elke week drie nieuwe klanten te werven.
D
Ik wil mijn communicatievaardigheden verbeteren door wekelijks feedback te vragen van collega's.
Slide 27 - Quiz
Herschrijf onderstaand doel waarbij de A van acceptabel beter past:
Ik wil de komende maand 10 kilo afvallen door elke dag intensief te trainen en een strikt dieet te volgen.
Slide 28 - Open question
SMART
niet SMART
Na deze les kent de leerling de vlinderslag.
Na deze les kent de leerling de schoolslagbeweging en kan hij deze toepassen op het droge.
Na deze les voert de leerling de schoolslag perfect uit in diep water.
Slide 29 - Drag question
Hoe pak je dit aan met je leskaart LLG?
Begin je doel met “Aan het einde van mijn les.....” of "Na deze les..."
Ga dan verder met een doe- of meet-woord: maak, kan, ken, heb inzicht in, begrijp, pas toe, weet, etc.
Beschrijf hierna SMART in concrete (duidelijke) woorden en in meetbare termen wat je doel is om te leren: je doel of vaardigheid.
Slide 30 - Slide
Geef een voorbeeld van een SMART-doel voor jou in deze les.
Slide 31 - Open question
Lesdoelen
Aan het eind van deze les....
weet je wat er van je verwacht wordt deze periode.
weet je wat een SMART-doel is.
kan je een eigen SMART-doel maken in je lesvoorbereidingsformulier.
Slide 32 - Slide
Wat is voor jou van toepassing?
Ik heb de gestelde lesdoelen behaald.
Ik denk dat ik het begin te snappen, met een beetje oefening kom ik er wel.
Ik denk dat ik het begin te snappen, maar zou het fijn vinden als ik nog wat hulp kan krijgen.
Ik vind het allemaal nog vrij vaag, ik heb meer oefening en hulp nodig.
Ik snap er niks van: help!
Slide 33 - Poll
In deze les
Doelen periode 2
Lesdoelen deze les
Instructie en inoefening
Werken in Motile
Slide 34 - Slide
Slide 35 - Slide
Slide 36 - Slide
Motile
Maak in Motile "
Lesdoelen SMART-formuleren
"
Klaar = gaan
Slide 37 - Slide
More lessons like this
Periode 2, les 2 instructie deel 1
13 days ago
- Lesson with
40 slides
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Les 8: Opfrissen Lesgever leereenheid 1 & 2
May 2022
- Lesson with
36 slides
Sport
MBO
Studiejaar 1
LLT - les 3/4 periode 2 beginsituatie
November 2020
- Lesson with
24 slides
Mentorles
MBO
Studiejaar 1
Lesgever leereenheid 2
October 2023
- Lesson with
31 slides
Sport
MBO
Studiejaar 1
Lesgever leereenheid 1
September 2020
- Lesson with
49 slides
Sport
MBO
Studiejaar 1
Lesgever leereenheid 1 & 2
October 2021
- Lesson with
44 slides
B&L
MBO
Studiejaar 1
BSM 2.3 Leren lesgeven
October 2021
- Lesson with
16 slides
Lichamelijke opvoeding
BSM
Middelbare school
havo
Leerjaar 4
Keuzedeel fitness lesvoorbereiding les 1
February 2021
- Lesson with
34 slides
Vakdidaktiek
MBO
Studiejaar 2