Week 45 les 1

Lesopbouw
  • 10 min. Zs lezen
  • Lesdoelen bespreken
  • Vooruitblik
  • Korte uitleg
  • Opdrachten maken
  • Nakijken
  • Evaluatie
1 / 10
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 3,4

This lesson contains 10 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson

Lesopbouw
  • 10 min. Zs lezen
  • Lesdoelen bespreken
  • Vooruitblik
  • Korte uitleg
  • Opdrachten maken
  • Nakijken
  • Evaluatie

Slide 1 - Slide

10 min. Zs

Lezen

timer
10:00

Slide 2 - Slide

Lesdoelen
  • Je kent de term samengestelde zin
  • Je kunt de persoonsvormen en voltooide deelwoorden in samengestelde zinnen spellen
  • Je kent de regels omtrent het aan elkaar of los schrijven van woorden

Slide 3 - Slide

Vooruitblik
Taalverzorging toets deel 2:
- 3 lessen (zinnen met 2 persoonsvormen, aan elkaar of los)
- volgende week ma. PTA toets

Slide 4 - Slide

Uitleg: Samengestelde zinnen
Samengestelde zinnen:
- Van twee zinnen maak je één zin
- Maak gebruik van voegwoorden: maar, want, omdat

Voorbeeld:

Kevin leest een artikel. Sander leest een boek.
Kevin leest een artikel, maar Sander leest een boek.

Slide 5 - Slide

Klassikaal: samengestelde zin maken
  1. Het shirt zit nog in mijn tas. Ik zal het zo in de wasmachine stoppen.
  2. Freek ontvangt geen sms'jes. Zijn mobiel is kapot.

Slide 6 - Slide

Uitleg: Persoonsvorm en onderwerp

PV = zin vragend maken / in een andere tijd zetten

OND = wie/wat + pv


Stap 1: kijk naar het eerste gedeelte van de zin (tot de komma)
Stap 2: benoem de PV + het OND
Stap 3: kijk naar het tweede gedeelte van de zin (na het voegwoord)

Stap 4: benoem de PV + het OND


Kevin leest een artikel, maar Sander leest een boek.

Wouter zat in het park te vissen, maar hij ving niet één vis.

Slide 7 - Slide

Klassikaal: samengestelde zin maken
Het shirt zit nog in mijn tas, maar ik zal het zo in de wasmachine stoppen.
PV's:
Onderwerpen:


Freek ontvangt geen sms'jes, omdat zijn mobiel kapot is.
PV's:
Onderwerpen:

Slide 8 - Slide

Opdrachten

Werk zelfstandig in stilte in het boekje. 


Heb je een vraag steek je hand op. Juf komt zo snel mogelijk naar je toe.


Klaar met het eerste onderdeel. Ga verder met het volgende onderdeel.


timer
20:00

Slide 9 - Slide

Evaluatie
  • Hoe ging het?
  • Wat ging goed? Wat ging minder goed?
  • Wat ga je de volgende les doen?

Slide 10 - Slide