B1K1 - leereenheid 2 les 1

Leereenheid 2 Beginsituatie
1 / 17
next
Slide 1: Slide
Les en leidinggevenMBOStudiejaar 1

This lesson contains 17 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 60 min

Items in this lesson

Leereenheid 2 Beginsituatie

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Herhaling methodiek

  1. Wat is methodiek?
  2. Wat zijn de 4 methodische principes?
  3. Wat is het verschil tussen de deel en totaalmethode?

Slide 2 - Slide


sluiten aan bij bekende en beheerste bewegingsvormen
makkelijk -> moeilijk
enkelvoudig -> samengesteld
aanpassingen arrangementsniveau en leervoorstelniveau
.. 

deel of totaalmethode 
Deze les:


Leereenheid 2.1, 2.2 en 2.3

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Waar denk je allemaal aan bij beginsituatie

Slide 4 - Mind map

This item has no instructions

Casus: 

Jens moet een les overnemen. Maar voordat hij dit kan doen gaat hij degene waarvan hij de les overneemt nog wat vragen stellen. 

Welke vragen zou je stellen? 

Slide 5 - Slide

Video

Beetje saai filmpje... Niet meer doen denk ik...
Welke vragen zou jij stellen?

Slide 6 - Open question

This item has no instructions

Casus vragen
Jaap vraagt zich af:
  • om welke groep het gaat en wat ze kunnen.
  • Wat verwachten de deelnemers?

Begrijp je deze vragen?

Slide 7 - Slide

aantal deelnemers
aantal jongens meisjes
leeftijd
recreatief of prestatief
Lezen:

Pagina 24: 

2.2 Beginsituatieanalyse 

Slide 8 - Slide

Video

Beetje saai filmpje... Niet meer doen denk ik...
Beginsituatie:


Alle factoren die de start- of vertreksituatie bepalen waaruit je de les/training gaat geven.


Beginsituatieanalyse:


Het verzamelen, ordenen en interpreteren van alle
gegevens die een rol spelen bij het lesgeven.

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Welke informatie heb jij nodig om op stage een goede les te geven?

Slide 10 - Open question

Bespreek adhv de antwoorden de 4 beginsituatiefactoren:
  • De groep
  • Het individu
  • De lesgever
  • De randvoorwaarden

Slide 11 - Slide

Factoren zijn belangrijk, omdat ze invloed hebben op het inrichten en het verloop van de les. Wanneer je de beginsituatie verkeerd inschat, kan dat leiden tot een verkeerde keuze van de bewegingsvormen en de organisatie.

Bekijk dit filmpje en stel globaal de beginsituatie vast

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Stuur hier jouw globale beginsituatie in!

Slide 13 - Open question

This item has no instructions

Evaluatie
Organisatie
Doelstelling
Bewegingsvormen
Les/training
Didactische werkvormen
Beginsituatie
Lesopbouw

Slide 14 - Drag question

This item has no instructions

Lezen:

Maak 2-tallen
Student 1 leest: Pag. 27 --> Verband tussen beginsituatie en doelstellingen
Student 2 leest: Pag. 28 --> Beide stukjes 😊

Leg na het lezen aan elkaar uit wat je hebt gelezen!
timer
2:00

Slide 15 - Slide

Video

Beetje saai filmpje... Niet meer doen denk ik...

Slide 16 - Slide

- Je kan pas tot een doelstelling komen als je weet wat de beginsituatie is. Wat je wilt bereiken is afhankelijk van de groep waaraan je moet lesgeven. 

- Door het analyseren geef je antwoord op de sleutelvraag: waar moet ik beginnen? Wanneer je niet weet wat de beginsituatie is, is het moeilijk om de juiste bewegingsvormen te kiezen. 

- Als je de pijlen volgt, zie je dat de resultaten uit een voorgaande les de beginsituatie van de volgende les beïnvloeden. 
Werken aan je lesvoorbereiding

Slide 17 - Slide

This item has no instructions