4V Formuleren les 0 Introductie

Lesdoel
inzicht krijgen in periode 4
de meest voorkomende formuleerfouten kunnen 
herkennen en benoemen
1 / 19
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 4

This lesson contains 19 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

Lesdoel
inzicht krijgen in periode 4
de meest voorkomende formuleerfouten kunnen 
herkennen en benoemen

Slide 1 - Slide

Lesopzet
uitleg periode 4
groepsopdracht: wat weet je al?
duo-opdracht: verdiepen + presenteren
tijd over? Maak opdracht 2+3 in groepjes
lesdoel behaald?

Slide 2 - Slide

introductie
Mevrouw Van Riessen
37 jaar oud
2 kinderen
eigen bedrijf

Slide 3 - Slide

Slide 4 - Slide

Slide 5 - Slide

Slide 6 - Slide

Periode 4
  • PW Formuleren - 25 mei
  • SE3 duopresentatie (boek 4)
  • FT Poëzie

    (argumentatie inzien: donderdag 13 april of in de grote pauze)

Slide 7 - Slide

Slide 8 - Slide

groepsopdracht

Slide 9 - Slide

groepsopdracht
maak 5 groepjes van 6 leerlingen
wijs één voorzitter aan
overleg met elkaar waar de fout in de zinnen zit
de voorzitter krijgt zo de beurt en vertelt waar de fout zit




Slide 10 - Slide

Wat is er fout?
  1. Ze moet afleren om niet het stopwoordje 'echt' te gebruiken.
  2. Nu die oude radio het niet meer doet, moet ik het laten repareren.
  3. Er was eens een prinsje en die hield niet van paardrijden.
  4. De politie reageerden te laat op de oproep.
  5. De prijzen zijn wellicht hoger maar de kwaliteit beter.

Slide 11 - Slide

PW formuleren
- 15 formuleerfouten (blz 129) kunnen herkennen
- elke les uitleg en dan oefenen, oefenen, oefenen
- volgende les: presentaties!

Slide 12 - Slide

  • onjuiste herhaling: Joep + Hino
  • tautologie: Tygo + Stan
  • pleonasme: Josef + Stijn
  • contaminatie: Soham + Haoming
  • dubbele ontkenning: Tin + Matthias
  • onjuist verwijswoord: Nora + Karlijn + Rosalie
  • onduidelijk verwijzen: Hugo + Hans
  • incongruentie: Isha + Isis
  • dat/als-constructie: Kalay + Suzanne
  • foutieve samentrekking: Thomas + Reinier
  • foutieve beknopte bijzin: Freek + Kasper
  • losstaand zinsgedeelte: Julian + Tjerk
  • zinnen aan elkaar plakken: Stefan + Mathias
  • onjuiste inversie: Jasmijn + Sanne
  • geen symmetrie: Faas + Leon

Slide 13 - Slide

duo-opdracht
  1. Zoek een goede definitie van jullie fout/paragraaf
  2. Zoek er twee duidelijke voorbeelden bij.
  3. Zorg dat je meer informatie opzoekt,
    zodat je de fout goed begrijpt en kunt uitleggen.
  4. Leg jullie fout uit aan de rest van de klas voor het bord
    (min. 1/max. 2 minuten)

Slide 14 - Slide

maken
maak opdracht 2 + 3 (blz 131) in groepjes

Slide 15 - Slide

Lesdoel behaald?
inzicht krijgen in periode 4
de meest voorkomende formuleerfouten kunnen
herkennen en benoemen

Slide 16 - Slide

formuleerfouten

Slide 17 - Mind map

vragen?

Slide 18 - Open question

tijd over?
lees de theorie over de vijf dubbelop-fouten door

Slide 19 - Slide