Les 2: Piramide van Maslow

Piramide van Maslow
Lesweek 3


IOZ
1 / 13
suivant
Slide 1: Diapositive
ZelfzorgMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 13 diapositives, avec quiz interactif, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Piramide van Maslow
Lesweek 3


IOZ

Slide 1 - Diapositive

Planning periode
Lesweek 1: Introductieweek
Lesweek 2: Introductie op participatie
Lesweek 3: Piramide van Maslow en Leefomgeving
Lesweek 4: Schoonmaken
Lesweek 5: Workshopweek
Lesweek 6-7: Kleren wassen en strijken
Lesweek 8-9: Slaapkamer
Lesweek 10: Workshopweek

Slide 2 - Diapositive

Waar hebben we het de vorige les over gehad?

Slide 3 - Question ouverte

Lesdoelen
Aan het eind van deze les:

  • Je kunt de vijf basisbehoeften van Maslow uitleggen.
  • Je kunt hulpvragen voor cliënten herkennen en een mogelijke interventies bedenken die zorgvragers in kunnen zetten.
  • Je weet waar je de opdrachten in Thieme terug kunt vinden.

Slide 4 - Diapositive

Dagbesteding
  • Dagbesteding is meer dan alleen een leuke of zinvolle dag invulling.

  • Vaak wordt er gewerkt aan de hulpvraag van een cliënt. 

Slide 5 - Diapositive

Opdracht
1. Bezoek Instagram en zoek het account "bewegen.is.leven". Volg dit account.
2. Bekijk de pagina en neem de inhoud door.

  • Wat voor soort account is "bewegen.is.leven"?
  • Wat valt je op aan de inhoud van de pagina?
  • Welke activiteiten zou je graag willen uitvoeren tijdens je stage of werk?

Slide 6 - Diapositive

Slide 7 - Lien

Hulpvraag bij dagbesteding
Gedrag: waarom doet iemand wat hij doet
Zingeving: doel van de dagbesteding
Competenties: vaardigheden, kennis en houding
Werken en soorten werk: lichamelijk/ geestelijke inspanning, uitdaging, maatschappelijke behoefte
Scholing: educatie, ontwikkeling
Vrije tijd: hoe ga je hiermee om

Slide 8 - Diapositive

Menselijke behoefte
Behoefte piramide van Maslow:
  • Gaat uit van de gedachte dat een mens in zijn ontwikkeling steeds verder komt. Iemand komt steeds in een nieuwe laag, omdat hij steeds andere behoeften krijgt. In de bovenste laag is zelfontplooiing
(persoonlijke groei, ontwikkeling)

Slide 9 - Diapositive

Behoefte piramide

Slide 10 - Diapositive

Slide 11 - Vidéo

Opdracht
Opdrachtverloop:
1. Introductie 
2. Scenario's toewijzen (in groepen van 3-4 studenten): De opdracht is om elke kaart op het juiste niveau van de piramide te plaatsen en te bepalen welke zorginterventie hier het meest gepast is.
3. Discussie en Presentatie: elke groep presenteert hun keuze en legt uit waarom een bepaald scenario op een specifiek niveau van de piramide heeft geplaatst.
    o Bespreek samen de mogelijke zorginterventies voor elk scenario. Bijvoorbeeld, voor de fysiologische behoefte van voedsel kunnen ze praten over het organiseren van voedselhulp, terwijl voor sociale behoeften ze kunnen kijken naar het opzetten van sociale activiteiten.
4. Reflectie
o Bespreken hoe de behoeften van de cliënten in de praktijk soms door elkaar heen kunnen lopen en hoe zorgprofessionals hier flexibel mee om moeten gaan.
o Hoe an je prioriteiten stellen als een cliënt meerdere behoeften tegelijkertijd heeft?

Slide 12 - Diapositive

Aan de slag!
Les 1:
Titel: Participatie
Module 1 Participeren in de samenleving
1 Het belang van participeren

Les 2:
Titel: Zelfzorg
Module 1 Randvoorwaarden bij ondersteunen van de zelfzorg
2 De leefomgeving van de client

Titel: Ondersteunen bij wonen en huishouden
Module 1 Gezonde, veilige en duurzame leefomgeving
1 Leefomgeving
2 Hygiënische en gezonde leefomgeving (Alleen 2.1 Gezond Leefklimaat)

Slide 13 - Diapositive