2 g les 4

Deze week

maandag: 
leesvaardigheid - feiten en meningen

donderdag: 
spelling en GPW bespreken/evalueren periode 2

vrijdag: 
vrij lezen en oefenen begrijpend lezen
1 / 22
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 2

Cette leçon contient 22 diapositives, avec diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Deze week

maandag: 
leesvaardigheid - feiten en meningen

donderdag: 
spelling en GPW bespreken/evalueren periode 2

vrijdag: 
vrij lezen en oefenen begrijpend lezen

Slide 1 - Diapositive

Welkom!
SPELLING KOPPELTEKEN EN WEGLATINGSSTREEPJE
GPW2

Lesdoelen:

- Ik weet hoe ik het koppelteken en weglatingsstreepje moet gebruiken.
- Ik leer van mijn fouten in het GPW. Ik weet wat ik beter kan doen of nodig heb van de docent. 


Slide 2 - Diapositive


1. Hoe zat het met het koppelteken en weglatingsstreepje? Spelling nakijken blz. 117/118: opdracht 4 en 6. 

2. GPW bespreken. 

3. Evaluatieformulier invullen. 

4. Klaar? Maken Spelling blz. 119: opdracht 7 en 8.

5. Terugblik.

Slide 3 - Diapositive

Wat weet je al?

Slide 4 - Diapositive

Slide 5 - Diapositive

Slide 6 - Diapositive

En wat is dan een standpunt?

Slide 7 - Diapositive

Leesvaardigheid: 

- We zijn bezig geweest met het onderwerp en de hoofdgedachte van een tekst. 

Is de hoofdgedachte van een tekst een feit of een mening?

- We zijn bezig geweest met signaalwoorden. 

Wat was ook alweer een signaalwoord?

Aan welke signaalwoorden kun je zien dat er een feit, mening of argument komt?

Slide 8 - Diapositive

Sommige teksten zijn bedoeld om alleen feiten weer te geven.

Andere teksten zijn juist waardeloos als er geen meningen in staan.

Slide 9 - Diapositive

Hieronder zie je acht tekstsoorten. In welke teksten behoren alleen feiten te staan?
1. Handleiding voor installatie van een tv-toetsel.
2. Forum op internet.
3. Recept voor cupcakes.
4. Advertentie voor zomerkleding. 
5. Weblog over reizen.
6. Dienstregeling van de trein.
7. Routebeschrijving van Voorburg naar Zutphen.
8. Ingezonden brief in de krant.
Hieronder zie je acht tekstsoorten. In welke teksten behoren alleen feiten te staan en geen meningen?

1) Handleiding voor installatie van een tv-toestel.
2) Forum op internet.
3) Recept voor cupcakes.
4) Advertentie voor zomerkleding.
5) Weblog over reizen
6) Concertprogramma
7) Routebeschrijving van Zutphen naar Voorburg
8) Tv-commentaar in de krant

Slide 10 - Diapositive

Bespreek je antwoorden nu met je buur. Zijn er discussiepunten?


Slide 11 - Diapositive

Kijk nog eens terug: welke tekstsoorten zijn waardeloos als er géén mening in staat?

Slide 12 - Diapositive

Lezen hoofdstuk 4 (blz. 133)

1. Klassikaal lezen tekst 1.

2. Zelfstandig maken opdracht 1.

3. Bespreken opdracht 1. 

4. Starten met opdracht 2. Voordat je de vragen maakt: lees tekst 2 door en noteer de signaalwoorden die je vindt voor een mening, feit of argument. Start daarna met de vragen. 

5. Terugblik: lesdoelen bereikt?

Slide 13 - Diapositive

nog doen: nakijken huiswerk spelling 4 en 6. nog doen 7 en 8. GPW bespreken.

Slide 14 - Diapositive

Slide 15 - Diapositive

Slide 16 - Diapositive

Slide 17 - Diapositive

Slide 18 - Vidéo

Kies één onderwerp uit het Jeugdjournaal en maak je standpunt duidelijk. Titel = een stelling

Inleiding: waar ga je over schrijven en waarom?
Middenstuk: wat vind je en waarom (minimaal 2 argumenten en weerleg één tegenargument).
Slot: sluit af met een conclusie. 


Slide 19 - Diapositive


Vrijdag 19 oktober boektoets (weging 2)
Je kiest zelf je boek. Criteria:
Moet op leesplein.nl staan (als graadmeter kwaliteit)
Categorie 12+
Nederlandse schrijver, in het Nederlands, geen vertaling dus 
(let op, er er staan ook uit het Engels vertaalde boeken op leesplein)
Geen verfilming
Geen eerder gelezen boek
Geen twee dezelfde titels in de klas

Geef op maandag 10 september aan mij door welk boek je kiest.
Dit boek neem je die maandag ook mee naar school!

Slide 20 - Diapositive

Planning periode 3

11 maart: SO betoog schrijven

21 maart: SO boek 2 - filmpje inleveren

25 maart: SO spelling hoofdstuk 3 en 4

week 3 april: GPW-week
Lezen hoofdstuk 1 t/m 5 (nadruk op tekstverbanden en signaalwoorden)

Slide 21 - Diapositive

PAK JE LEESBOEK
15 MINUTEN STIL LEZEN

Slide 22 - Diapositive