B1K1 - leereenheid 2 les 1

Leereenheid 2 Beginsituatie
1 / 14
suivant
Slide 1: Diapositive
Les en leidinggevenMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 14 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Leereenheid 2 Beginsituatie

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Planning en opdrachten periode 3

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Deze les:


Leereenheid 2.1 en 2.2

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Bekijk de video:

Open hier de link.

Slide 4 - Diapositive

Bespreking filmpje
  1. Waarom wil Jaap weten om welke groep het gaat en wat ze kunnen?
  2.  Wat zou jij nog meer willen weten?
  3. Waarom zou Jaap willen weten wat de deelnemers verwachten?
  4. Uit welke 4 onderdelen zal de beginsituatie bestaan?

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Waar denk je allemaal aan bij beginsituatie

Slide 6 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Beginsituatie:


Alle factoren die de start- of vertreksituatie bepalen waaruit je de les/training gaat geven.


Beginsituatieanalyse:


Het verzamelen, ordenen en interpreteren van alle
gegevens die een rol spelen bij het lesgeven.

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke informatie heb jij nodig om op stage een goede les te geven?

Slide 8 - Question ouverte

Bespreek adhv de antwoorden de 4 beginsituatiefactoren:
  • De groep
  • Het individu
  • De lesgever
  • De randvoorwaarden

Slide 9 - Diapositive

Factoren zijn belangrijk, omdat ze invloed hebben op het inrichten en het verloop van de les. Wanneer je de beginsituatie verkeerd inschat, kan dat leiden tot een verkeerde keuze van de bewegingsvormen en de organisatie.

Bekijk dit filmpje en stel globaal de beginsituatie vast

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Stuur hier jouw globale beginsituatie in!

Slide 11 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Evaluatie
Organisatie
Doelstelling
Bewegingsvormen
Les/training
Didactische werkvormen
Beginsituatie
Lesopbouw

Slide 12 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 13 - Diapositive

- Je kan pas tot een doelstelling komen als je weet wat de beginsituatie is. Wat je wilt bereiken is afhankelijk van de groep waaraan je moet lesgeven. 

- Door het analyseren geef je antwoord op de sleutelvraag: waar moet ik beginnen? Wanneer je niet weet wat de beginsituatie is, is het moeilijk om de juiste bewegingsvormen te kiezen. 

- Als je de pijlen volgt, zie je dat de resultaten uit een voorgaande les de beginsituatie van de volgende les beïnvloeden. 
Werken aan je lesvoorbereiding

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions