Methodiek 2 les 7

Methodiek 2 - les 7 
1 / 19
suivant
Slide 1: Diapositive
Methodiek 2MBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 19 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Methodiek 2 - les 7 

Slide 1 - Diapositive

Programma les 7
  • Uitleg van de toets 
  • Herhaling les 6
  • Nabespreken opdracht les 6
  • Rapporteren
  • Objectief
  • Opdracht 

Slide 2 - Diapositive

Uitleg toets 
  • In de toetsweek 14 april
  • Observatieplan maken 
  • Rapportage schrijven 
  • Je mag je boek gebruiken 

Slide 3 - Diapositive

Herhaling vorige week:
vormen van rapporteren 
Overdracht
Dagboek
Voortgangsverslag
Observatieverslag
Formulieren
Dossier

Slide 4 - Diapositive

Een overdracht is een rapportagevorm.
Wat is dat ook al weer?

Slide 5 - Question ouverte

Een rapportage moet altijd OBJECTIEF zijn.
Wat is dat ook al weer?

Slide 6 - Question ouverte

Nabespreken huiswerkopdracht les 6:
casus Aline

Lees je rapportage en beantwoord de volgende vragen:
  • Zijn feiten beschreven (objectief)?
  • Is het gedrag duidelijk omschreven? ( Dus niet: was vervelend, maar schreeuwde x keer, huilde x keer.)
  • Is er verschil in toon tussen de verschillende rapportages?
  • Rapportage ouders: Staan er ook positieve zaken in en worden ouders als gelijken aan gesproken?
  • Rapportage collega: Staat erin hoe jij Aline benaderd hebt en of dat hielp of niet? Kan jouw collega iets met deze informatie?


timer
5:00

Slide 7 - Diapositive

Nabespreken huiswerkopdracht les 6:
casus Aline

Beste collega, de 3-jarige Aline is erg vervelend. Dit uitte zich in nergens aan mee willen doen, schreeuwen en erg vaak huilen. Vooral tijdens de momenten dat we aan tafel gingen voor onder andere middageten liep Aline steeds van haar plaats weg. 

Ook was er wat voorgevallen tijdens het buitenspelen. Aline zat samen met een ander kind op de schommel. Na een tijdje wilde ze van de schommel af. Aline gaf een duw waardoor het kind van de schommel was gevallen. Ik heb haar hierop aangesproken en ze heeft keurig sorry gezegd tegen het kindje dat ze had geduwd.

Slide 8 - Diapositive

Lesdoel les 7

De student kan onderscheid maken tussen een objectieve- en een subjectieve rapportage

Slide 9 - Diapositive

Mondeling of schriftelijk
Mondeling: tussendoor tijdens het werk, tijdens een teamoverleg en tijdens een geplande afspraak.
Schriftelijk: vastleggen, overdracht formulier, observatieverslag, etc. 
Je kunt ook nog vastleggen door te filmen, geluidsopname, foto maken etc.

Slide 10 - Diapositive

Eisen aan rapportage
- Objectief
- Duidelijk
-Overzichtelijk
- Leesbaar
- Nauwkeurig en volledig
-Bondig

Slide 11 - Diapositive

Opbouw van je tekst
  • Inleiding - kern - slot
  • Vermijd lange zinnen
  • Maak alinea's
  • Bij belangrijk rapport laat het nalezen of gebruik spelling- en grammatica correctie in WORD. 

Slide 12 - Diapositive

Opdracht: Objectief en subjectief
Rapportage Wouter

Welke zinnen zijn volgens jou subjectief? 

Wouter zit in het lokaal en is snel afgeleid. Hij luistert niet naar de uitleg van de juf en kijkt liever naar wat er allemaal om hem heen gebeurt. Hij heeft ook al een paar keer de jongen naast hem gepest. De juf ziet het steeds niet. Wouter schrijft niet mee met de letters die de juf op het bord schrijft. Hij heeft er geen zin in en kan niet wachten tot het pauze is. Dan kan hij buiten lekker rennen en spelen.


Slide 13 - Diapositive

Opdracht: 
Herschrijf het verslag zo objectief mogelijk.
Rapportage Wouter


Wouter zit in het lokaal en is snel afgeleid. Hij luistert niet naar de uitleg van de juf en kijkt liever naar wat er allemaal om hem heen gebeurt. Hij heeft ook al een paar keer de jongen naast hem gepest. De juf ziet het steeds niet. Wouter schrijft niet mee met de letters die de juf op het bord schrijft. Hij heeft er geen zin in en kan niet wachten tot het pauze is. Dan kan hij buiten lekker rennen en spelen.


timer
5:00

Slide 14 - Diapositive

Hij luistert niet naar de uitleg van de juf.

Hoe zou je dit objectief kunnen formuleren?

Slide 15 - Question ouverte

Hij heeft er geen zin in.

Hoe zou je dit objectief kunnen formuleren?

Slide 16 - Question ouverte

Lesdoel:
De student kan onderscheid maken tussen een objectieve- en een subjectieve rapportage
Ik heb dit lesdoel bereikt.
Ik snap dit onderscheid nog niet.

Slide 17 - Sondage

Schrijf op wat je gaat doen om het lesdoel te bereiken.

Slide 18 - Question ouverte

Dank voor jullie actieve deelname! 
Geen huiswerk deze week. 



Slide 19 - Diapositive