Qu'est-ce que LessonUp
Rechercher
Canaux
Connectez-vous
S'inscrire
‹
Revenir à la recherche
P2 week 3 les 4 en 5 Hst 1 Talent
T H 2 M
12 november
Welkom!
1 / 24
suivant
Slide 1:
Diapositive
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
Cette leçon contient
24 diapositives
, avec
quiz interactifs
et
diapositives de texte
.
La durée de la leçon est:
60 min
Commencer la leçon
Partager
Imprimer la leçon
Éléments de cette leçon
T H 2 M
12 november
Welkom!
Slide 1 - Diapositive
Docent
Slide 2 - Diapositive
Startopdracht leestekens en hoofdletters
weet je wel hoeveel geld dat is vroeg paula
s morgens doen we frans en duits s middags doen we wiskunde en bio
het is al vroeg donker want de wintertijd is ingegaan
Slide 3 - Diapositive
Startopdracht leestekens en hoofdletters
"W
eet je wel hoeveel geld dat is
?"
vroeg
P
aula
.
's M
orgens doen we
F
rans en
D
uits
, 's
middags doen we wiskunde en bio
.
H
et is al vroeg donke
r, w
ant de wintertijd is ingegaa
n.
Slide 4 - Diapositive
Leerdoel deze week
Je kent de kenmerken van een fabel
Je schrijft zelf een fabel
Je kent spellingregels over samenstellingen en hoofdletters
Fabel
reader: neem deze iedere les mee!
Slide 5 - Diapositive
Spelling
Hoofdletters, samenstellingen
en leestekens
Talent: Spelling Hst. 1.9, Hst. 2.9 en Hst. 3.9
Slide 6 - Diapositive
Aan elkaar schrijven
samenstellingen
schrijven we in het Nederlands
aan elkaar
feest & nummer => feestnummer
tattoo & shop => tattooshop
telefoon & hoesje => telefoonhoesje
dorp & plein => dorp
s
plein / dorp
s
straat
dus soms een 's' toevoegen
Slide 7 - Diapositive
Hoofdletters
begin van de zin
maar:
's M
orgens...
bij namen
mevrouw Harris; de Lek; Eiffeltoren
bijv.nw die van aardrijkskundige namen zijn afgeleid
Belgische bonbons, Zwitserse klokken
Slide 8 - Diapositive
Ik wil dat je .... (noteer het woord dat nu gezegd wordt)
Slide 9 - Question ouverte
Ik zag dat hij zijn handschoenen .... (noteer het woord dat gezegd wordt)
Slide 10 - Question ouverte
Hij vindt dat .... (noteer het woord dat gezegd wordt)
Slide 11 - Question ouverte
Huiswerk bespreken
Pag. 18 t/m 23 tekstblokken lezen en opdrachten 9 t/m 12 maken
Slide 12 - Diapositive
Fabel schrijven (opdr. 14)
Slide 13 - Diapositive
Kenmerken van fabel
Dieren spelen hoofdrol : ze denken, praten, handelen als mensen
Duidelijke moraal of les
Kort, lineair (geen tijdsprongen/flashbacks); Tijdloos
Lijkt
op sprookjes;
Personaal perspectief
Personages met contrasten
Poëtisch taalgebruik (mooie woorden / vergelijkingen / bijvoeglijke naamwoorden / plechtige woorden)
Slide 14 - Diapositive
Schrijf een eigen fabel
Kies een wijze les: noteer die in je schrift
Kies de personages en hun eigenschappen: noteer die in je schrift
Let op dialogen (aanhalingstekens!)
Lees het stappenplan bij opdracht 14
Schrijf in Test Correct
timer
30:00
Slide 15 - Diapositive
T H 2 M
13 november
Welkom!
Slide 16 - Diapositive
Docent
Slide 17 - Diapositive
Zelfstandig werken
Schrijf je naam op de lijst als je je fabel al af hebt
Lezen in je leesboek
Fabel afschrijven
Hierna: uitleg leesvaardigheid
Slide 18 - Diapositive
Uitleg leesvaardigheid
Herhaling klas 1
Slide 19 - Diapositive
Waar of niet waar?
Je leest in je agenda welke stof je moet leren voor een proefwerk. Je leest zoekend.
Elke alinea gaat over een ander deelonderwerp.
Ondertussen
is een voorbeeld van een opsommend tekstverband.
Met andere woorden
is een voorbeeld van een uitleggend tekstverband.
Slide 20 - Diapositive
Theorie leesvaardigheid klas 1
Het onderwerp van een tekst bepalen
Leesstrategieën: Globaal/verkennend, nauwkeurig, zoekend en studerend lezen
Deelonderwerp van een alinea bepalen
Hoofdgedachte van een tekst bepalen
Inleiding en het slot van een tekst herkennen.
Tekstverbanden herkennen aan signaalwoorden
Tekstdoelen in een tekst herkennen
Informatie uit illustraties en tabellen duiden
Slide 21 - Diapositive
Lees aandachtig pag. 231-232 van Talent
klaar? Lees de blauwe theorieblokken
vanaf pag. 21 (H1.3, Lezen)
timer
3:00
Slide 22 - Diapositive
Schrijf op in je schrift:
Drie signaalwoorden voor opsommend verband zijn:
Twee signaalwoorden voor tegenstellend verband zijn:
Een zin met een redengevend verband;
Een zin met een signaalwoord voor een conclusie;
Een advertentie heeft als tekstdoel:.... (informeren activeren-overtuigen-amuseren)
Een tekst over de geschiedenis van de democratie heeft als tekstdoel:.... (informeren activeren-overtuigen-amuseren)
Slide 23 - Diapositive
Zelfstandig werken (in Plenda, 19-11)
Opdrachten 5, 6 en 7 uit Talent maken, par. 1.3
Leer blauwe theorieblokken van par. 1.3
Meenemen: boek van Talent
en schrift en computer
Volgende les ontvang je je reader van Leesvaardigheid
Slide 24 - Diapositive
Plus de leçons comme celle-ci
P2 week 2 les 3 en 4
Novembre 2024
- Leçon avec
29 diapositives
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
P2 week 4 les 6 en 7 Hst 2 Talent
Novembre 2024
- Leçon avec
30 diapositives
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
P2 week 4 les 6 en 7 Hst 2 Talent
Novembre 2024
- Leçon avec
42 diapositives
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
5 - 6 dec leesvaardigheid herhaling
Décembre 2023
- Leçon avec
15 diapositives
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
5 - 6 dec leesvaardigheid herhaling
Septembre 2024
- Leçon avec
15 diapositives
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
5 - 6 dec leesvaardigheid herhaling
Octobre 2024
- Leçon avec
15 diapositives
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
P2 week 2 les 3
Novembre 2024
- Leçon avec
16 diapositives
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
14- 15 nov leesvaardigheid H1 en Fabels
Novembre 2023
- Leçon avec
22 diapositives
Nederlands
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2