2KM H5 lezen les 2

Welkom!



Zorg dat je de volgende spullen voor je hebt:

  • lesboek H5 lezen blz. 116
  • schrift
  • pen
  • leesboek
  • laptop (dichtlaten!)
We starten als de timer op 0:00 staat. 

timer
2:00
1 / 45
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 1

Cette leçon contient 45 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Welkom!



Zorg dat je de volgende spullen voor je hebt:

  • lesboek H5 lezen blz. 116
  • schrift
  • pen
  • leesboek
  • laptop (dichtlaten!)
We starten als de timer op 0:00 staat. 

timer
2:00

Slide 1 - Diapositive

Wat gaan we doen?
  • Lesdoelen
  • Mededelingen 
  • Lezen
  • Lezen H5: wat je leest
  • Zelfstandig werken: LessonUp
  • Huiswerk
  • Evaluatie les

Slide 2 - Diapositive

Lesdoelen
  • Ik kan de bron van een tekst vinden.
  • Ik kan zien of een tekst bedoeld is om te overtuigen of te informeren.
  • Ik kan beoordelen of een tekst betrouwbaar is.

Slide 3 - Diapositive

Mededelingen
Wat moet ik weten?

Slide 4 - Diapositive

Lezen in stilte
timer
10:00

Slide 5 - Diapositive

Slide 6 - Diapositive

Wat je leest
  • Is het waar wat ik lees?

  1. Kijk eerst waar de tekst vandaan komt : de bron. Dat kan een krant, tijdschrift of een website zijn. Een tekst op een serieuze nieuwssite is vaak betrouwbaarder dan een tekst op bijvoorbeeld Facebook.
  2. Let ook op het doel van de tekst. Een schrijver die iets wil verkopen, kun je niet altijd geloven. Hij zal dan alleen de goede dingen vertellen en niet de minder goede.

Slide 7 - Diapositive

Zelfstandig werken

Maak de opdracht:
2KM H5 Lezen les 2 in LessonUp

Vragen? Mondkapje op en hand omhoog. 


Klaar?
Ga in LessonUp aan de slag met de herhalingsopdrachten van H3 en H4, werk in Numo of ga lezen in je leesboek. 







timer
1:00

Slide 8 - Diapositive

Opdracht 3 op blz. 119
Bekijk tekst 4 op blz. 119 in je boek en maak de vragen.

Slide 9 - Diapositive

Slide 10 - Diapositive

Slide 11 - Diapositive

1. De inleiding van tekst 4 eindigt met een vraag. Geeft de tabel antwoord op die vraag? Leg je antwoord uit.

Slide 12 - Question ouverte

2. Meestal vertelt de Consumentenbond bij elke test wat de Beste Koop is. Dat doet ze om de keuze makkelijker te maken. De Beste Koop is een goed product met een eerlijke prijs. Waarom krijgt AquaFresh Instense White geen beoordeling Beste Koop ook al staat het merk bovenaan?

Slide 13 - Question ouverte

3. Wat is de tegenstelling bij Oral-B 3D white luxe perfection?

Slide 14 - Question ouverte

Opdracht 4 op blz. 119
Bekijk tekst 5 in je boek en maak de vragen.

Slide 15 - Diapositive

Slide 16 - Diapositive

Slide 17 - Diapositive

Slide 18 - Diapositive

Slide 19 - Diapositive

Slide 20 - Diapositive

Slide 21 - Diapositive

4.1 Bekijk tekst 5.
Wat is het onderwerp van de tekst?

Slide 22 - Question ouverte

4.2 Wat voor soort tekst is tekst 5?
A
Een informatief artikel uit het wetenschappelijke tijdschrift Quest.
B
Een tekst van de website van een fabrikant van robots.

Slide 23 - Quiz

4.3 Is tekst 5 een betrouwbare tekst?
A
Ja
B
Nee

Slide 24 - Quiz

4.4.a. Wat betekent dit woord uit de tekst?
assisteren (al. 2)
A
apparaten die beweging waarnemen
B
helpen
C
maken
D
koppelt

Slide 25 - Quiz

4.4.b. Wat betekent dit woord uit de tekst?
complexe (al. 2)
A
apparaten die beweging waarnemen
B
eerste keus
C
ingewikkelde
D
koppelt

Slide 26 - Quiz

4.4.c. Wat betekent dit woord uit de tekst?
sensoren (al. 4)
A
apparaten die beweging waarnemen
B
eerste keus
C
ingewikkelde
D
koppelt

Slide 27 - Quiz

4.4.d. Wat betekent dit woord uit de tekst?
combineert (al. 5)
A
begrijpen hoe iets echt is
B
eerste keus
C
ingewikkelde
D
koppelt

Slide 28 - Quiz

4.4.d. Wat betekent dit woord uit de tekst?
combineert (al. 5)
A
begrijpen hoe iets echt is
B
eerste keus
C
ingewikkelde
D
koppelt

Slide 29 - Quiz

4.4.e. Wat betekent dit woord uit de tekst?
doorzien (al. 6)
A
begrijpen hoe iets echt is
B
eerste keus
C
ingewikkelde
D
maken

Slide 30 - Quiz

4.4.f. Wat betekent dit woord uit de tekst?
voorkeur (al. 6)
A
begrijpen hoe iets echt is
B
eerste keus
C
ingewikkelde
D
maken

Slide 31 - Quiz

4.4.f. Wat betekent dit woord uit de tekst?
creëren (al. 6)
A
begrijpen hoe iets echt is
B
eerste keus
C
ingewikkelde
D
maken

Slide 32 - Quiz

4.5 Wat is volgens alinea 2 het verschil tussen de robots van nu en de sociale robots die eraan komen?

Slide 33 - Question ouverte

4.6 Wanneer is een robot sociaal (al. 3)?

Slide 34 - Question ouverte

4,7 Waarom staat het woord 'gevoelige' boven alinea 3 tussen aanhalingstekens?
A
Deze robots kunnen niet echt voelen
B
In deze robots zit gevoelige apparatuur

Slide 35 - Quiz

4.8 Vul de namen van de drie ‘gevoelige’ robots in.
Zet achter elke naam wat voor soort robot het is.

Slide 36 - Question ouverte

4.9 Waarom zoeken wetenschappers naar de juiste samenstelling van sensoren en software (al. 4)?

Slide 37 - Question ouverte

4.10 In alinea 5 wordt opgesomd wat Pepper kan. Hoeveel dingen zijn dat?

Slide 38 - Question ouverte


4.11 'Je kunt niet zeggen dat een robot gevoelens heeft’, zegt hoogleraar Vanessa Evers (al. 6).

Is dat een feit of een mening? Leg je antwoord uit.

Slide 39 - Question ouverte

4.12 Wat is het verschil tussen de huidige sociale robot en de ideale sociale robot (al. 6)?

Slide 40 - Question ouverte

4.13 De laatste zin van de tekst zegt heel iets anders over sociale robots dan de titel. Toch passen beide zinnen bij het onderwerp. Leg uit waarom.

Slide 41 - Question ouverte

Klaar? Super!
- Extra oefening? Maak dan opdracht 5 op blz. 121 van je boek.
- Je mag werken in Numo.
- Je mag lezen in je leesboek.

Slide 42 - Diapositive

Huiswerk
....
Leren:

Theorie blz. 116
Maken:
2KM H5 Lezen les 2 in LessonUp

Slide 43 - Diapositive

Lesdoelen
  • Ik kan de bron van een tekst vinden.
  • Ik kan zien of een tekst bedoeld is om te overtuigen of te informeren.
  • Ik kan beoordelen of een tekst betrouwbaar is.

Slide 44 - Diapositive

Evaluatie
  • Wat heb je geleerd deze les?
  • Wat ging er goed?
  • Wat kan beter?

Slide 45 - Diapositive