Pedagogisch handelen 1 - les 6

1 / 22
suivant
Slide 1: Diapositive
MediawijsheidHBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 22 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 3 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Het associatie alfabet

Slide 2 - Diapositive

Wat heb je gedaan
na vorige keer voor PH1?

Slide 3 - Carte mentale

Doelen
  • Aan het einde van deze les kan je de ontwikkeling van baby/peuters beschrijven op het psychologisch, cognitief en sociaal gebied. 
  • Aan het einde deze les kan de ontwikkeling kleuters op cognitief gebied beschrijven met behulp van assimilatie en accommodatie. 
  • Aan het einde van de les kan je de cognitieve ontwikkeling volgens Piaget beschrijven. 

Slide 4 - Diapositive

Lesverloop
  1. Leervragen (let op: inzage kans 1 ontwikkelingspsychologie)
  2. Theorie van ontwikkelingspsychologie van baby tot kleuter
  3. Plan van aanpak 
  4. Feedback 

Slide 5 - Diapositive

Leervragen PH1

Slide 6 - Question ouverte

Slide 7 - Diapositive

Slide 8 - Diapositive

Slide 9 - Vidéo

Baby/peutertijd
Psychologische ontwikkeling:
Fysiologische zelfregulatie
Sensitieve responsiviteit
Hechting


Cognitieve ontwikkeling:
Verhoogde motorische- en spraakontwikkeling
Piaget: Sensomotorische ontwikkelingsfase


Sociaal en emotioneel:
Koppigheidsfase (nee – zeggen)
Leidt mogelijk tot onzekerheid en angst

Slide 10 - Diapositive

Slide 11 - Diapositive

Slide 12 - Diapositive

Slide 13 - Vidéo

Kleuters zitten in de ...
A
sensomotorisch fase
B
pre-operationele fase
C
concreet operationele fase
D
formeel operationele fase

Slide 14 - Quiz

Wat past bij de ontwikkeling van kleuters?
A
theoretiseren
B
magisch denken
C
conservatiebegrip
D
zintuiglijke waarnemingen

Slide 15 - Quiz

Cognitieve ontwikkeling - Piaget
Gedachten zijn geïnternaliseerde denkoperaties.
De manier van denken ontwikkelt mee in de groei naar volwassenheid.
Ontwikkeling wordt mogelijk gemaakt door 4 factoren: biologische processen, ervaringen, interactie en het streven naar equilibrium.


Het streven naar equilibrium is de motor achter de ontwikkeling van van het denken.

Adaptatie 

Assimilatie 
Accommodatie 

Slide 16 - Diapositive

Slide 17 - Vidéo

Slide 18 - Diapositive

Erik Erikson
Identiteitsconflict kleuters:
initiatief vs schuld 

toenemend autonoom 
gretigheid - eisen omgeving afstemmen 

Slide 19 - Diapositive

Slide 20 - Diapositive

Plan van aanpak voor de aankomende 2 weken PH1

Slide 21 - Question ouverte

Feedback

Slide 22 - Question ouverte