Week 1: les 1 Introductie (BDS)

Welkom & Startklaar
I&S Unit 3: Natuurlijke gevaren

  • Jas uit, oortjes uit en telefoon weg, tas op de grond
  • Pen op tafel, map nog in je tas
  • Laptop dicht op tafel (tenzij je taalhulp gebruikt)
  • Zitten volgens plattegrond!
      
timer
3:00
1 / 24
volgende
Slide 1: Tekstslide
AardrijkskundeMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1

In deze les zitten 24 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

Onderdelen in deze les

Welkom & Startklaar
I&S Unit 3: Natuurlijke gevaren

  • Jas uit, oortjes uit en telefoon weg, tas op de grond
  • Pen op tafel, map nog in je tas
  • Laptop dicht op tafel (tenzij je taalhulp gebruikt)
  • Zitten volgens plattegrond!
      
timer
3:00

Slide 1 - Tekstslide

Plattegrond

Slide 2 - Tekstslide

Programma 
  • Introductie Unit 3
  • Wat weet je al over platentektoniek: rondloop opdracht
  • Planning doorkijken
  • Les afsluiting 

Slide 3 - Tekstslide

Lesdoelen van vandaag
Aan het einde van deze les:
  • heb ik alles wat ik al weet over het onderwerp van unit 3 opgeschreven
  • heb ik een overzicht van de komende 4 weken 
Bu dersin sonunda:
  1. Ünite 3'ün konusu hakkında bildiğim her şeyi yazdım.
  2. Önümüzdeki 4 haftanın bir özetine sahibim.
Наприкінці цього уроку:
  • Я записав(ла) все, що вже знаю про тему Юніт 3.
  • У мене є огляд наступних 4 тижнів.
At the end of this lesson:
  • I have written down everything I already know about the topic of Unit 3.
  • I have an overview of the coming 4 weeks.

Slide 4 - Tekstslide

Unit 2: Natuurlijke gevaren
Samenlevingen kunnen worden getroffen door verschillende natuurlijke gevaren en hebben innovatieve systemen en middelen nodig om er effectief op te reageren.
Societies can be affected by different types of natural hazards and require innovative systems and resources in order to respond effectively to them. 
Суспільства можуть постраждати від різних типів стихійних лих і потребують інноваційних систем і ресурсів для ефективного реагування на них.
Toplumlar çeşitli doğal afetlerden etkilenebilir ve bunlara etkili bir şekilde yanıt verebilmek için yenilikçi sistemlere ve kaynaklara ihtiyaç duyarlar.

Slide 5 - Tekstslide

Unit 2: Natuurlijke gevaren
Learner Profile: Geïnformeerd
Related concepts: Middelen
Key concept: Systemen
ATL: Maak effectieve aantekeningen en gebruik geheugentechnieken om het langetermijngeheugen te ontwikkelen.

Slide 6 - Tekstslide

Unit 2: Beoordeling
Kennistoets
Hebben jullie voor een ander vak al eens een kennistoets gemaakt?

Slide 7 - Tekstslide

Unit 2: Natuurlijke gevaren
Welke natuurlijke gevaren ken je allemaal? 

Slide 8 - Tekstslide

Wat weet ik al over platentektoniek?
  • 5 afbeeldingen liggen verspreid over het klaslokaal 

  • Jullie gaan straks in 3 rondes rondlopen 

  • In ronde 1 schrijf je op alles wat je al over deze foto weet
  • In ronde 2 schrijf je vragen op die je hebt over wat je ziet op de foto 
  • In ronde 3 plak je stickers: welke vragen van je klasgenoten vindt jij ook interessant? 
  • 1. Tur: Bu fotoğraf hakkında zaten bildiğiniz her şeyi yazın.
  • 2. Tur: Fotoğrafta gördükleriniz hakkında merak ettiğiniz soruları yazın.
  • 3. Tur: Çıkartmalar yapıştırın: Sınıf arkadaşlarınızın hangi sorularını siz de ilginç buluyorsunuz?
  • 1-й раунд: Запишіть усе, що ви вже знаєте про цю фотографію.
  • 2-й раунд: Запишіть запитання, які у вас виникають щодо того, що ви бачите на фотографії.
  • 3-й раунд: Приклейте стікери: які запитання ваших однокласників вам теж здаються цікавими?

Slide 9 - Tekstslide

Voorbeeld fotoposter
Tip: Je mag ook je thuistaal gebruiken bij deze opdracht!

Slide 10 - Tekstslide

Wat weet ik al over platentektoniek?

  • Iedereen heeft een pen

  • Per afbeelding schrijf je in het juiste vak wat je weet over de afbeelding die je ziet. Anderhalve minuut per foto.

  • Na de wekker ga je naar de volgende. Er zijn vijf foto's/
Ronde 1
timer
1:30

Slide 11 - Tekstslide

Wat weet ik al over platentektoniek?

  • Iedereen heeft een pen

  • Per afbeelding schrijf je in het juiste vak vragen die bij je opkomen als je naar de afbeelding kijkt. Anderhalve minuut per afbeelding.

  •  Na de wekker ga je naar de volgende. Er zijn vijf foto's.  
Ronde 2
timer
1:30

Slide 12 - Tekstslide

Wat weet ik al over platentektoniek?

  • Iedereen heeft 5 stickers - 1 sticker per afbeelding

  • Loop langs alle 5 de afbeeldingen en plak je sticker bij de vraag die jij het interessantst vindt. 

  • Je plakt 1 sticker per fotoposter
Ronde 3
timer
5:00

Slide 13 - Tekstslide

Wat weet ik al over platentektoniek?

  • Waar weten we als klas al veel van af?

  • Waar hebben we veel vragen over?

  • Wat denk je dat platentektoniek nu betekent? 
Nabespreking
Steek je hand omhoog als je wilt praten!

Slide 14 - Tekstslide

Lessenplan Unit 3
Meneer Berends
Mevrouw de Graaf
Mevrouw Henquet
Week 1
Introductie Unit 3
Opbouw van de aarde
Gesteente kringloop
Week 2
Platentektoniek 
Aardbevingen
Case study 
Week 3
Herhaling 
Vulkanen
Case study 
Week 4
FA Kennistoets
Nakijken en bespreken kennistoets
Leren voor de toets:
Geheugentechnieken 1
Week 5

Leren voor de toets:  
Geheugentechnieken 2
Toetsweek

Toetsweek

Slide 15 - Tekstslide

Wat weet ik al over platentektoniek?

  • Bekijk poster: Waar hebben we veel vragen over?

  • Welke onderwerpen kunnen toevoegen aan onze unit planning? 
Nabespreking

Slide 16 - Tekstslide

Unit 3 SA 1: Kennistoets
Learner Profile: Geïnformeerd
We gaan daarom dus ook focussen op: 
- het maken van nette aantekeningen in je map volgens de Cornell-methode
- het individueel en in stilte focussen op je werk
- het leren van begrippen 
- het oefenen met vragen over echte situaties waar je de nieuwe kennis moet toepassen
ATL: Maak effectieve aantekeningen en gebruik geheugentechnieken om het langetermijngeheugen te ontwikkelen.

Slide 17 - Tekstslide

Pak je map! 
  • Heb je een tabblad speciaal voor I&S? 
  • Heb je genoeg  Cornell papier of regulier lijntjes papier? 
ATL: Maak effectieve aantekeningen en gebruik geheugentechnieken om het langetermijngeheugen te ontwikkelen.

Slide 18 - Tekstslide

Cornell methode
ATL: Maak effectieve aantekeningen en gebruik geheugentechnieken om het langetermijngeheugen te ontwikkelen.

Slide 19 - Tekstslide

Cornell methode
stap 1: Kernwoorden, kernvragen, data, namen, etc. 

stap 2: Notities uitwerken, verbanden leggen

stap 3: Samenvatten 

Slide 20 - Tekstslide

Lesdoelen check
Aan het einde van deze les:
  • heb ik alles wat ik al weet over het onderwerp van unit 3 opgeschreven
  • heb ik een overzicht van de komende 4 weken 
Bu dersin sonunda:
  1. Ünite 3'ün konusu hakkında bildiğim her şeyi yazdım.
  2. Önümüzdeki 4 haftanın bir özetine sahibim.
Наприкінці цього уроку:
  • Я записав(ла) все, що вже знаю про тему Юніт 3.
  • У мене є огляд наступних 4 тижнів.
At the end of this lesson:
  • I have written down everything I already know about the topic of Unit 3.
  • I have an overview of the coming 4 weeks.

Slide 21 - Tekstslide

Schrijf alles op waar we deze 4 weken over gaan leren

Slide 22 - Woordweb

Welke tip aan jezelf wil je met de klas delen? Misschien hebben je klasgenoten ook iets aan jouw tip!

Slide 23 - Open vraag

Unit 2: Natuurlijke gevaren
Learner Profile: Geïnformeerd
Related concepts: middelen
Key concept: systemen
Samenlevingen kunnen worden getroffen door verschillende natuurlijke gevaren en hebben innovatieve systemen en middelen nodig om er effectief op te reageren.
ATL: Maak effectieve aantekeningen en gebruik geheugentechnieken om het langetermijngeheugen te ontwikkelen.

Slide 24 - Tekstslide