K1 LE2 les 1

 leerdoel deze week in de theorielessen:
  • Je kan een motorische doelstelling concreet formuleren.
1 / 43
volgende
Slide 1: Tekstslide

In deze les zitten 43 slides, met tekstslides.

Onderdelen in deze les

 leerdoel deze week in de theorielessen:
  • Je kan een motorische doelstelling concreet formuleren.

Slide 1 - Tekstslide

het formuleren van een concrete doelstelling. 

Hoe doe je dat?
De volgende stappen neem je door om tot een concrete doelstelling te komen. 

Slide 2 - Tekstslide

Als je op het leert' t niveau kan lesgeven laat jij het volgende zien:
  • je kan een motorische lesdoelen concreet formuleren.
  • je kan een specifieke beginsituatie van de groep concreet formuleren.
  • je geeft hierbij  bijpassende instructies en instructievoorbeelden
  • je kan bewegingsvormen kiezen die geschikt zijn
  • je kan bovenstaande  vormgeven in een onderlinge samenhang passend bij het niveau van de groep


Slide 3 - Tekstslide

Inleiding
Je hebt leren lesgeven op loopt' t en lukt' t niveau. Je kan  een oefening opstarten en aan de gang houden.  Deze leereenheid leer je  een beweging aanleren of verbeteren. Je bent in staat  leermomenten te creëren binnen jouw les/training.  Ook gaan wij gaan ons verdiepen in motorisch leren.

Slide 4 - Tekstslide

Lesgeven op het “leert’ t niveau”: een bewegingsvaardigheid aanleren of verbeteren.
  • Je toont aan dat je een groep kunt begeleiden in een sportsetting, waarbij jij de sporters bewegingsvaardigheden kunt aanleren of verbeteren.
  • Je toont aan dat je doelstelling afgesteld is op de beginsituatie. 
  • Je instructies en bewegingsvormen zijn doelmatig gekozen.

Slide 5 - Tekstslide

Wat heb ik na afloop van deze leereenheid bereikt?

  • Je laat zien dat jij een les kan voorbereiden op leert' t niveau.
  • Je laat zien dat jij leermomenten bij een bewegingsvorm kun creëren. Je kan lesgeven op leert’ t niveau.
  • Je laat zien dat jij jezelf zo kan presenteren dat jij de sporters kan motiveren en stimuleren.  



Slide 6 - Tekstslide

Hoe laat ik zien wat ik kan
  • Lesvoorbereiding op leert' t niveau met een beoordeling van jouw vakdocent.
  • Uitvoering van een les op leert' t niveau met een beoordeling van jouw vakdocent en stagebegeleider.
  • Het maken van 2 theorie toetsen.
  1. Toets motorische doelen, didactische werkvormen, motorisch leren.
  2.  Toets beginsituatie, bewegingsvormen, differentiëren, beginsituatie          testen en meten, evalueren

Slide 7 - Tekstslide

leerdoel deze week in de praktijklessen:
  • Je kan een  oefening voorbereiden en geven waarbij je de deelnemers iets wilt leren. 
  • Je kan daarbij aangeven wat je hen wilt leren. Je stelt een  doel. 
  • Je kan een concrete doelstelling formuleren waarbij het gaat om de overgang van niet kunnen naar wel kunnen. Het niet lukken naar het wel lukken.

Slide 8 - Tekstslide

praktijkopdracht van deze week
  • Je bereid 2 op elkaar aansluitende oefeningen voor en voert deze uit, waarbij jij je medestudenten een bewegingsvaardigheid gaat aanleren of verbeteren.  

Slide 9 - Tekstslide

Even het geheugen opfrissen.
De vier criteria van het coachmodel: “Loopt het, lukt het, leert het en leeft het?”
  • Loopt de organisatie naar wens?
  • Lukt de activiteit?
  • Leert elke sporter de bewegingsvorm beter uit te voeren? 
  • Leeft de activiteit onder de deelnemers? 


Slide 10 - Tekstslide

Deze 4 criteria zijn van elkaar afhankelijk.
  • Een bewegingsvorm die bij niemand lukt, zal niet naar wens verlopen en een les waarbij de sporters niets leren, zal snel leiden tot verveling. 
  • Een bewegingsvorm moet eerst lopen en lukken om tot leren te kunnen komen. 
  • M.a. w: het loopt 't lukt  't niveau is voorwaardelijk om tot leren te komen. 

Slide 11 - Tekstslide

In de vorige LE hebben wij de volgende onderdelen van een motorische doelstelling behandeld: 
  • bewegingsvorm
  • waarneembaar eindgedrag
  • minimale eis kwalitatief en kwantitatief.

De voorwaarden en omstandigheden worden vandaag toe gevoed aan het lesdoel

Slide 12 - Tekstslide

 doelstellingen  
hfst. 3 sportleider als lesgever

Deze les verdiepen wij ons in het formuleren van een doelstelling voor de les/training.  Deze moet specifiek en concreet geformuleerd zijn en aansluiten  op het niveau van de groep. De doelstelling moet op de grens liggen van kunnen en niet kunnen, van lukken en niet lukken.

Slide 13 - Tekstslide

Slide 14 - Tekstslide

werkwijze: 
  1. vul eerst de afzonderlijke onderdelen in.
  2. maak van deze onderdelen een goed lopende zin.

Slide 15 - Tekstslide

Voorbeeld

Slide 16 - Tekstslide

stap 1: inhoud
stap 2: 
werkwoord
stap 3:
stap 4: technisch accent
stap 4: op 2 manieren meten

Slide 17 - Tekstslide

Slide 18 - Tekstslide

Slide 19 - Tekstslide

Slide 20 - Tekstslide

Slide 21 - Tekstslide

  voorbeeld met kwantitatieve  minimale eis 

Slide 22 - Tekstslide

Slide 23 - Tekstslide

Slide 24 - Tekstslide

Analyseer de onderstaande doelstelling
De SB-deelnemers kunnen de bovenhandse volleybaltechniek in een driehoeksopstelling zodanig demonstreren dat de strekking van de armen en de benen goed zichtbaar is.
  1. Bewegingsvorm: ................................................................................
  2. waarneembaar eindgedrag: ...........................................................
  3. Voorwaarden/omstandigheden: ....................................................
  4. Minimale eis: kwalitatief/kwantitatief: ..........................................

Slide 25 - Tekstslide

Analyseer de onderstaande doelstelling
De deelnemers kunnen een goede bovenhandse service slaan, waarbij de nadruk ligt op een goede opwerpbeweging en een hoog raakpunt.
Bewegingsvorm: ................................................................................
waarneembaar eindgedrag: ...........................................................
Voorwaarden/omstandigheden: ....................................................
Minimale eis: kwalitatief/kwantitatief: ..........................................

Slide 26 - Tekstslide

Analyseer de onderstaande doelstelling
De deelnemers kunnen de wreeftrap uit voeren, waarbij het standbeen telkens goed naast de bal wordt geplaatst.

Bewegingsvorm: ................................................................................
waarneembaar eindgedrag: ...........................................................
Voorwaarden/omstandigheden: ....................................................
Minimale eis: kwalitatief/kwantitatief: ..........................................

Slide 27 - Tekstslide

Van lesopdracht naar lesdoelstelling 
Formuleer aan de hand van de onderstaande lesopdrachten een zo concreet mogelijke lesdoelstelling. Volg daarbij het ‘stappenplan’. Ga voor het bepalen van de beginsituatie uit van het niveau van je eigen groep. 

  1. Lesopdracht: het verbeteren van de rugcrawl. 
  2. Lesopdracht: het verbeteren van het positiespel bij basketbal.
  3. Lesopdracht: het verbeteren van het slaan bij hockey. 
  4. Lesopdracht: het aanleren van de smash bij padel. 


Slide 28 - Tekstslide

Deel 2
verschillende soorten lesdoelen

Slide 29 - Tekstslide

Pas wanneer je weet wat de deelnemer nog niet kan, kun je vaststellen wat je hem wilt leren. Je stelt een doel. Bij het bereiken van doelstellingen gaat het dus om de overgang van niet kunnen naar wel kunnen. Bij een goed gegeven les betekent dit dat je het begingedrag gedurende de les verandert in het gewenste eindgedrag.

Slide 30 - Tekstslide

gedragsverandering
Om te kunnen controleren of je inderdaad de gewenste gedragsverandering bereikt hebt, moet je twee dingen kunnen benoemen:

het begingedrag van de SB-deelnemer
het eindgedrag van de SB-deelnemer.

Slide 31 - Tekstslide

Slide 32 - Tekstslide

Wanneer je begint met lesgeven kies je vaak voor motorische doelen. Uiteraard heb je ook cognitieve, sociaal en affectieve doelstellingen. 


Slide 33 - Tekstslide

Deze ken je al.

Slide 34 - Tekstslide

Slide 35 - Tekstslide

voorbeeld: 

Slide 36 - Tekstslide

Slide 37 - Tekstslide

voorbeeld:

Slide 38 - Tekstslide

Op de volgende slides  staan een aantal doelstellingen omschreven. Geef van elke doelstelling aan of het

een motorische, een cognitieve of een sociaal-affectieve doelstelling is. 

Slide 39 - Tekstslide

1 -de schoolslagbewegingen kunnen maken
2 -vijf fouten en correcties kunnen opnoemen van de handstand-overslag
3 -plezier beleven aan sportbeoefening
4 -de dribbel bij voetbal kunnen uitvoeren
5 -met de squat-techniek 120 kg kunnen tillen
6 -het kunnen omgaan met winst en verlies
7 -het 4–3–3-systeem bij voetbal kunnen uitleggen
8 -een duurloop van 10 km kunnen lopen 

Slide 40 - Tekstslide

9- het juist positie kiezen bij een zoneverdediging

10 -bij niet-lukken doorzettingsvermogen tonen
11 -de techniek van de schoolslag kunnen analyseren
12 -een methodiek van de lay-up kunnen samenstellen
13 -het kunnen accepteren van beslissingen van de scheidsrechter
14 -een goede samenwerking laten zien
15 -de rechtstandige sprong kunnen uitvoeren
 






Slide 41 - Tekstslide

opdracht
maak uit je boek opdracht 9: Doelstellingen naar gedragsaspect
hfst 3 paragraaf:  Soorten doelstellingen.

Bekijk de filmpjes en bepaal op welk gedragsaspect (motorisch, sociaal-affectief, cognitief) de doelstelling vooral betrekking heeft.

Slide 42 - Tekstslide

Leereenheid 2 - K1
Lesgeven op leert' t niveau:
een bewegingsvaardigheid aanleren of verbeteren.

Slide 43 - Tekstslide