7: 25 sept: Inleiding, kern, slot (H4) + leesboeken uitdelen

Communiceren doe je samen 2
Welkom havo 4

Op tafel:
Map/schrift, pen, oefenboek

  • Jas uit en over je stoel.
  • Telefoon in je tas.
  • Tas op de grond.
1 / 15
next
Slide 1: Slide
NederlandsMiddelbare schoolmavo, havo, vwoLeerjaar 1

This lesson contains 15 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 1 min

Items in this lesson

Communiceren doe je samen 2
Welkom havo 4

Op tafel:
Map/schrift, pen, oefenboek

  • Jas uit en over je stoel.
  • Telefoon in je tas.
  • Tas op de grond.

Slide 1 - Slide

Communiceren doe je samen 2
  • Leesboeken uitdelen
  • Leesplanning invullen
  • Start les 4: inleiding, kern, slot
  • Zelf aan de slag
Vandaag woensdag 25 september:

Slide 2 - Slide

Communiceren doe je samen 2
Met leesplanning 
Leesboek De eerlijke vinder

Slide 3 - Slide

Communiceren doe je samen 2
Les 4: Inleiding, kern, slot 
  • tekstindeling

Slide 4 - Slide

Leerdoelen les 4
Je kent de functies van een tekst met inleiding, kern, slot.

Je kunt zelf een tekst opdelen in inleiding, kern, slot.

Slide 5 - Slide

Tekst
Hoe ziet de opbouw van een tekst eruit?

Kijk en schrijf mee. Maak aantekeningen!

Slide 6 - Slide

Titel + Inleiding
  • Aandacht trekken door:  
  •    - anekdote
  •    - opvallende stelling of mening
  •    - actuele gebeurtenis
  •    - het voordeel voor de lezer
  • kennismaking met het onderwerp
  • richting geven aan de tekstopbouw
  • idee geven van het genre (tekstsoort/-doel)
Tekst
Middenstuk

Slot


Slide 7 - Slide

Titel + Inleiding
- Aandacht trekken door:  
   - anekdote
   - opvallende stelling of          mening
   - actuele gebeurtenis
   - het voordeel voor de            lezer

- kennismaking met het onderwerp
- richting geven aan de tekstopbouw
- idee geven van het genre (tekstsoort/-doel)
Tekst
Middenstuk
  • uitwerking van het onderwerp in deelonderwerpen
  • uitwerking in hoofdstukken, paragrafen of alinea's
  • overzichtspunten: titels, kopjes, signaalwoorden
Slot

Slide 8 - Slide

Titel + Inleiding
- Aandacht trekken door:  
   - anekdote
   - opvallende stelling of          mening
   - actuele gebeurtenis
   - het voordeel voor de            lezer

- kennismaking met het onderwerp
- richting geven aan de tekstopbouw
- idee geven van het genre (tekstsoort/-doel)
Tekst
Middenstuk
- uitwerking van het onderwerp in deelonderwerpen
- uitwerking in hoofdstukken, paragrafen of alinea's
- overzichtspunten: titels, kopjes, signaalwoorden
Slot
  • de afronding
  •  terugblik op inleiding en de kern
  • krachtiger maken van strekking of boodschap (of een uitsmijter) 
  • vaak de hoofdgedachte

Slide 9 - Slide

Titel + Inleiding
- Aandacht trekken door:  
   - anekdote
   - opvallende stelling of          mening
   - actuele gebeurtenis
   - het voordeel voor de            lezer

- kennismaking met het onderwerp
- richting geven aan de tekstopbouw
- idee geven van het genre (tekstsoort/-doel)
Tekst
Middenstuk
- uitwerking van het onderwerp in deelonderwerpen
- uitwerking in hoofdstukken, paragrafen of alinea's
- overzichtspunten: titels, kopjes, signaalwoorden
Slot
- de afronding
 - terugblik op inleiding en de kern
- krachtiger maken van strekking of boodschap (of een uitsmijter) 
- vaak de hoofdgedachte

Slide 10 - Slide

Communiceren doe je samen 2
Aan de slag

Oefenboek pagina 42
Maak opdracht 4 en 5.
timer
6:00

Slide 11 - Slide

Communiceren doe je samen 2
Huiswerk: schrijfopdracht + opdracht 4 en 5 uit boek (pg 42).

Meenemen op papier vrijdag 27 september.

Schrijfopdracht >>>

Slide 12 - Slide

Schrijfopdracht
Schrijf een inleiding bij de tekst. 
1. Kies één van de manieren om de aandacht te trekken van de lezer.
2. Introduceer het onderwerp in minstens vijf zinnen.

Schrijf de tekst op papier (dus niet op je laptop).

Slide 13 - Slide

Schrijf een inleiding bij de tekst.

Schrijf minstens 5 zinnen. 

Neem op papier mee naar de les.

Slide 14 - Slide

Begrippen uit deze les
titel
inleiding
kern
slot
Indeling van een tekst

Slide 15 - Slide