Les 11

Didactiek
Hoofdstuk  06 Bewegingsvormen
 Opdrachten
Kruiswoordpuzzel H4
Kwartetten H5



1 / 16
next
Slide 1: Slide
WelzijnMBOStudiejaar 1

This lesson contains 16 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 120 min

Items in this lesson

Didactiek
Hoofdstuk  06 Bewegingsvormen
 Opdrachten
Kruiswoordpuzzel H4
Kwartetten H5



Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Bewegingsvormen
= de inhoud van een les

zijn alle sport- en bewegingsactiviteiten die de sportleider laat uitvoeren door de SB-deelnemers om de doelstellingen te bereiken.

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Functies van bewegingsvormen
  1.  Ontspanning en recreatie

  2.   Maatschappelijke activering

  3. Ontwikkeling sporttechniek en sporttactiek

  4. Stimulering van bewegingsvaardigheden

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Evaluatie
Les / training
Doelstelling
Beginsituatie
Organisatie
Les opbouw
Bewegingsvormen

Slide 4 - Drag question

Samenhang
Welke bewegingsvormen zou jij doen voor verspringen?

Slide 5 - Mind map

Afhankelijk Leeftijd?
Conditie? Prestatie?
Niveau?
Aanloop?
Afzet?
Zweefmoment?
Houding in de lucht?

Kiezen van bewegingsvormen

Welke eisen moeten hier aan voldoen?

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Welke eisen vind jij belangrijk voor een bewegingsvorm?

Slide 7 - Mind map

This item has no instructions

1. Didactische eisen

Aansluiten bij beginsituatie

Bijdragen aan het behalen van de doelstelling

Gebaseerd op de evaluatie van voorgaande lessen




2. Eisen gesteld aan de bewegingsvormen

Veilig 
Betekenisvol 
Voldoende belevingswaarde en afwisseling hebben
Optimale intensiteit 
Differentiatie mogelijk maken
Methodisch goed opgebouwd zijn.

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

1. Didactische eisen

Aansluiten bij beginsituatie

Bijdragen aan het behalen van de doelstelling

Gebaseerd op de evaluatie van voorgaande lessen




Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Veilig

Risico's inschatten

Moeilijkheid

Sociale


Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Betekenisvol

Wat is de kern van de aan te leren vaardigheid?

Waarom doe ik deze bewegingsvorm?



Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Belevingswaarde en afwisseling

Fantasie

Concentratie en ontspanning

Oefentijd 


Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Optimale intensiteit

Arbeidscurve

Lesopbouw




Differentiatie mogelijkheden

1. ?

2. ?


Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Verwerkingsopdrachten
Opdrachten 3 t/m 6

20 min

Nabespreken 5 min

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Kwartetten met H5
Maak een groep van 4
1 groepslid deelt link via email
Verzamel meeste kwartetten 

20 min



Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Kruiswoordpuzzel H4
Maak de puzzel in een 2 tal

20 min



Slide 16 - Slide

This item has no instructions