Les 6

Les en Leiding Theorie
Vorige les / Hoofdstuk presenteren
Nieuw Hoofdstuk
Opdrachten
Lesvoorbereiding


1 / 25
volgende
Slide 1: Tekstslide
WelzijnMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 25 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 120 min

Onderdelen in deze les

Les en Leiding Theorie
Vorige les / Hoofdstuk presenteren
Nieuw Hoofdstuk
Opdrachten
Lesvoorbereiding


Slide 1 - Tekstslide

Wat is de formule van een presentatie overbrengen?

Slide 2 - Open vraag

Wat zijn de 3 elementen van succesvol presenteren?

Slide 3 - Open vraag

Welke 2 vormen kent de verbale communicatie?

Slide 4 - Open vraag

Welke aspecten kent de non verbale communicatie?

Slide 5 - Open vraag

Welke aspecten kent de non verbale communicatie?

Slide 6 - Open vraag

03 Doelstellingen
Een omschrijving van het gedrag dat je wilt veranderen van een groep of individu.

(Motorisch, cognitief, sociaal-affectief)

Slide 7 - Tekstslide

Aan het einde van de les kunnen alle deelnemers de schoolslag uitvoeren over 25 meter met een
A
Ja
B
Nee

Slide 8 - Quizvraag

Doelstelling Schoolslag
  1. Begin gedrag


  2. Eindgedrag



Slide 9 - Tekstslide

Wat wil ik bereiken?
  • de lesopbouw
  • de organisatie
  • de bewegingsvormen
  • de didactische werkvormen.

Slide 10 - Tekstslide

Didactisch model

Slide 11 - Tekstslide

De wisselwerking tussen doelstellingen en beginsituatie
Doelstelling 
Beginsituatie 
Onderhandse service volleybal aanleren 
Zorgen voor voldoende ballen 
Het samenwerken wil ik verbeteren

Slide 12 - Tekstslide

De invloed van doelstelling op de les
 Wat ga je doen en in welke volgorde?
=bewegingsvorm + lesopbouw
Hoe ga je de les organiseren?
Organisatie
Welke aanwijzingen geef je en welke manier?
= didactische werkvormen

Slide 13 - Tekstslide

Het verband tussen doelstellingen en evaluatie
  • De doelstelling was al na 10 minuten behaald
  • Twee deelnemers hebben de doelstelling niet behaald
  • Het was te moeilijk voor de deelnemers 

Slide 14 - Tekstslide

Verantwoording
  • Geeft  aan wat je wilt bereiken 
  • Zet aan tot nadenken over de les
  • Gericht naar optimaal resultaat
  • Praktische invulling van de les
  • Uitleggen aan anderen waarom welke keuze gemaakt is

Slide 15 - Tekstslide

Opdrachten
In je boek 
Hoofdstuk 03 Doelstelling
3.7 Verwerkingsopdrachten
3.2 Casus (opdracht 1 alleen kennis)
Opdracht 1, 3, 4




Slide 16 - Tekstslide

Soorten doelstellingen
Gedrag

  • Motorische doelstellingen
  • Cognitieve doelstellingen
  • Sociaal-affectieve doelstellingen
Tijd

Lange termijn 
Middellange termijn
Korte termijn

Slide 17 - Tekstslide

Motorisch gedrag?

Slide 18 - Woordweb

Motorisch gedrag
Bewegingsvaardigheid
Dansen
Speerwerpen
Touwtrekken

Bewegingseigenschappen
CLUKS

Slide 19 - Tekstslide

Cognitief gedrag?

Slide 20 - Woordweb

Cognitief gedrag
Kennis

Spelregels
Betekenis van lijnen
Inzicht
Vrijlopen
Routes 
Tactiek 

Slide 21 - Tekstslide

Sociaal-affectief gedrag?

Slide 22 - Woordweb

Sociaal-affectief gedrag
Doelstelling op het gebied van:
Omgang met elkaar
Communicatie
Emoties

Slide 23 - Tekstslide

Opdrachten
In je boek 
Hoofdstuk 03 Doelstelling
Verwerkingsopdrachten
Opdracht  5, 6 & 7 
Klaar? Lesvoorbereiding 3



Slide 24 - Tekstslide

Deadline les 3


Volgende week donderdag lesvoorbereiding geprint

Slide 25 - Tekstslide