Wat is LessonUp
Zoeken
Kanalen
Inloggen
Registreren
‹
Terug naar zoeken
didactiek les 5
Les en leiding geven theorie
1 / 23
volgende
Slide 1:
Tekstslide
Welzijn
MBO
Studiejaar 1
In deze les zitten
23 slides
, met
interactieve quizzen
en
tekstslides
.
Lesduur is:
120 min
Start les
Bewaar
Deel
Printen
Onderdelen in deze les
Les en leiding geven theorie
Slide 1 - Tekstslide
Wat gaan we vandaag behandelen?
Doelstellingen
Doelstelling in het didactisch model
Soorten doelstellingen
Formuleren van kortetermijndoelstellingen
Slide 2 - Tekstslide
Wat zijn doelstellingen?
Slide 3 - Woordweb
Doelstelling
Doelstelling is datgene dat je wilt bereiken.
Lesgeven zonder doel leidt tot 'bezighouden'
Het begingedrag van de deelnemer (beginsituatie)
Het eindgedrag van de deelnemer (doelstelling)
Slide 4 - Tekstslide
Als na een uur trainen iedereen van de groep de schoolslag beheerst, heb je dan iets bereikt?
Ja
Nee
Slide 5 - Poll
Het antwoord kan ja en nee zijn
Nee; iedereen beheerste voor de training al de schoolslag.
Ja; Als er daadwerkelijk verandering in gedrag heeft plaatsgevonden.
Slide 6 - Tekstslide
Gedragsverandering
Motorisch gedrag
Cognitief gedrag
Sociaal-affectief gedrag
Belangrijk is dat je een goed beeld hebt van het begingedrag (beginsituatie) en het eindgedrag (doelstelling).
Slide 7 - Tekstslide
De belangrijkste vraag
'Wat wil ik bereiken'
Slide 8 - Tekstslide
Je doelstelling heeft invloed op:
De lesopbouw
De organisatie
De bewegingsvorm
De didactische werkvormen
Door deze bewust invulling te geven, vergroot je de kans op succes, het behalen van je doelstelling.
Slide 9 - Tekstslide
Verantwoorden
Slide 10 - Tekstslide
Didactisch model
Slide 11 - Tekstslide
Wisselwerking tussen doelstelling en beginsituatie
Slide 12 - Tekstslide
De doelstelling bepaalt altijd de vorm en de inhoud van je les
A
Waar
B
Niet Waar
Slide 13 - Quizvraag
Wat je gaat doen en in welke volgorde, heeft te maken met:
A
Didactische werkvormen
B
de Organisatie
C
Bewegingsvormen en lesopbouw
Slide 14 - Quizvraag
Verantwoording
Geeft aan wat je wilt bereiken
Zet aan tot nadenken over de les
Gericht naar optimaal resultaat
Praktische invulling van de les
Uitleggen aan anderen waarom welke keuze gemaakt is
Slide 15 - Tekstslide
De doelstelling bepaalt altijd de vorm en inhoud van je les.
Wat je gaat doen en in welke volgorde.
Hoe je de les gaat organiseren
Welke aanwijzingen je geeft en op welke manier je dit gaat doen.
Slide 16 - Tekstslide
Je vorige doelstelling was te moeilijk, wat doe je?
Slide 17 - Open vraag
Je doelstelling was te makkelijk en na 10 minuten was die al behaald, wat doe je?
Slide 18 - Open vraag
Je doel was voor 2 sporters uit de groep te moeilijk, wat doe je?
Slide 19 - Open vraag
Het verband tussen doelstelling en evaluatie
Na je evaluatie, stel je de doelstelling voor de volgende les bij.
Doelen aanpassen = kans tot slagen vergroten .
Slide 20 - Tekstslide
Soorten doelstellingen
Het gedrag dat je wilt veranderen
De tijd die je nodig denkt te hebben om je doelstelling te behalen.
Slide 21 - Tekstslide
Motorisch gedrag
Cognitief gedrag
sociaal-affectief gedrag
CLUKS
Klimmen
Vangen en gooien
Spelregels
Weten wat de lijnen van een veld betekenen
Hoe kan ik het beste tikken
Vergroten van zelfvertrouwen
Respect
Omgaan met elkaar
Slide 22 - Sleepvraag
Maken opdrachten
3,4,5,6 & 7
Slide 23 - Tekstslide
Meer lessen zoals deze
didactiek les 5
September 2022
- Les met
25 slides
Welzijn
MBO
Studiejaar 1
Les 6
Oktober 2024
- Les met
12 slides
Welzijn
MBO
Studiejaar 1
B1K1 - leereenheid 3.2 en 3.3
Februari 2024
- Les met
19 slides
Sport en bewegen
MBO
Studiejaar 1
LL-TH Beginsituatie & Doelstellingen
September 2023
- Les met
44 slides
Sport en Bewegen
MBO
Studiejaar 1
Les 6
Juli 2024
- Les met
24 slides
Welzijn
MBO
Studiejaar 1
B&L leerjaar 3 extra info Doelstellingen
Oktober 2022
- Les met
23 slides
B&L
MBO
Studiejaar 3
Kerntaak 1 - LWP 1 -Etappe 4 - Doelstellingen deel 1
Juli 2023
- Les met
31 slides
Sport en Bewegen
MBO
Studiejaar 1
K1 LE2 les 1
December 2022
- Les met
43 slides